LAJMI I FUNDIT:

Fatos Berisha

28 Artikuj

PriFest po mbahet edhe në Tiranë, Veliaj: Për nder të Vjosës, t’i bëjmë dhe një nder Kosovës

PriFest po mbahet edhe në Tiranë, Veliaj: Për nder të Vjosës, t’i bëjmë dhe një nder Kosovës

TV / Film
Në atë që do të ishte ditëlindja e 50-të, regjisorja Vjosa Berisha përkujtohet nga bashkëshorti dhe djali

Në atë që do të ishte ditëlindja e 50-të, regjisorja Vjosa Berisha përkujtohet nga bashkëshorti dhe djali

Yjet
Fatos Berisha për vdekjen e bashkëshortes: Vjosa ka qenë një shpirt luftarak, të gjitha betejat i ka tejkaluar përveç kësaj

Fatos Berisha për vdekjen e bashkëshortes: Vjosa ka qenë një shpirt luftarak, të gjitha betejat i ka tejkaluar përveç kësaj

Yjet
Pas dy vitesh mungesë organizimi me prezencë fizike – Pri Film Fest ‘ndriçon’ kryeqytetin me kultin e kinematografisë

Pas dy vitesh mungesë organizimi me prezencë fizike – Pri Film Fest ‘ndriçon’ kryeqytetin me kultin e kinematografisë

Butrint Avdyli
Pas çmimit në Francë, “Cirku Fluturues” shfaqet edhe në PriFest

Pas çmimit në Francë, “Cirku Fluturues” shfaqet edhe në PriFest

Cult+
Shkumbin Istrefi kishte xhelozuar lidhjen e motrës me Fatos Berishën

Shkumbin Istrefi kishte xhelozuar lidhjen e motrës me Fatos Berishën

Po Flitet
Nga 12 marsi në Cineplexx do të fillojnë të shfaqen 3 super filma të ri

Nga 12 marsi në Cineplexx do të fillojnë të shfaqen 3 super filma të ri

Cineplexx
Premiera botërore e “Cirkut…”

Premiera botërore e “Cirkut…”

Cult+
“Cirku Fluturues”, në konkurrencën kryesore në Tallin të Estonisë

“Cirku Fluturues”, në konkurrencën kryesore në Tallin të Estonisë

Cult+
Nis Festivali i Teatrove në Ferizaj

Nis Festivali i Teatrove në Ferizaj

Magazina
Berisha refuzon postin e udhëheqësit artistik të TKK-së

Berisha refuzon postin e udhëheqësit artistik të TKK-së

Cult+
Magjia e Pri Film Fest në Prishtinë – Gjithçka nga edicioni i 11-të i festivalit që i jep dritë kryeqytetit

Magjia e Pri Film Fest në Prishtinë – Gjithçka nga edicioni i 11-të i festivalit që i jep dritë kryeqytetit

Butrint Avdyli
Fatos Berisha, drejtor artistik i TKK-së

Fatos Berisha, drejtor artistik i TKK-së

Cult+
Berisha: Kemi pak filma që për temë kanë luftën në Kosovë

Berisha: Kemi pak filma që për temë kanë luftën në Kosovë

Cult+
Pri Film Fest, epiqendra e kinematografisë për një javë në kryeqytet: Nata finale, çmimet dhe rrëfimet e aktorëve pjesëmarrës

Pri Film Fest, epiqendra e kinematografisë për një javë në kryeqytet: Nata finale, çmimet dhe rrëfimet e aktorëve pjesëmarrës

Butrint Avdyli
Dueli Botërorit, emisioni i 27-të

Dueli Botërorit, emisioni i 27-të

Sport
‘Cirku fluturues’ përzgjidhet në një program të Karlovy Vary IFF

‘Cirku fluturues’ përzgjidhet në një program të Karlovy Vary IFF

Cult+
‘Cirku fluturues’ përzgjidhet për “works in progress” në Karlovy Vary IFF

‘Cirku fluturues’ përzgjidhet për “works in progress” në Karlovy Vary IFF

TV / Film
Vjosa dhe Fatos Berisha ftohen në Transilvania International Film Festival

Vjosa dhe Fatos Berisha ftohen në Transilvania International Film Festival

TV / Film
Përfundojnë xhirimet e filmit “Cirku Fluturues” të Fatos Berishës

Përfundojnë xhirimet e filmit “Cirku Fluturues” të Fatos Berishës

Cult+
Premiera e shfaqjes ‘Bardh”, më 14 shkurt në TKK (Video)

Premiera e shfaqjes ‘Bardh”, më 14 shkurt në TKK (Video)

Cult+
Orkestra ‘2 Korriku’ publikon klipin e ri (Video)

Orkestra ‘2 Korriku’ publikon klipin e ri (Video)

Muzikë
Audicion në Prishtinë dhe Tiranë për filmin “Cirku Fluturues” me regji të Fatos Berishës

Audicion në Prishtinë dhe Tiranë për filmin “Cirku Fluturues” me regji të Fatos Berishës

Cult+
Bordi i Bordeve, iniciativa që i bashkon të gjithë në përkrahje të Kosovës

Bordi i Bordeve, iniciativa që i bashkon të gjithë në përkrahje të Kosovës

Kultura