LAJMI I FUNDIT:

Fake News

94 Artikuj

Lul Raka reagon për mesazhin e rrejshëm që po shpërndahet në emër të tij: Nuk kam përmendur katastrofë

Lul Raka reagon për mesazhin e rrejshëm që po shpërndahet në emër të tij: Nuk kam përmendur katastrofë

Kosovë
Shoqërohet në polici një qytetar nga Peja, shpërndau informacione të rreme për coronavirusin

Shoqërohet në polici një qytetar nga Peja, shpërndau informacione të rreme për coronavirusin

Kosovë
Eksperti i sigurisë kibernetike: Mediat ruse po krijojnë panik me propagandë për coronavirusin

Eksperti i sigurisë kibernetike: Mediat ruse po krijojnë panik me propagandë për coronavirusin

Kosovë
Veliu: Ata që përhapin lajme të rreme dhe panik për coronavirusin do të përgjigjen para ligjit

Veliu: Ata që përhapin lajme të rreme dhe panik për coronavirusin do të përgjigjen para ligjit

Kosovë
Haziri reagon pas lajmit të montuar: Në Gjilan s’ka coronavirus

Haziri reagon pas lajmit të montuar: Në Gjilan s’ka coronavirus

Kosovë
Sqarim: Telegrafi demanton lajmin e rrejshëm, të montuar që coronavirusi ka arritur në Gjilan

Sqarim: Telegrafi demanton lajmin e rrejshëm, të montuar që coronavirusi ka arritur në Gjilan

Kosovë
Kujdes, po shpërndahen këshilla të rrejshme për mbrojtje nga coronavirusi

Kujdes, po shpërndahen këshilla të rrejshme për mbrojtje nga coronavirusi

Kosovë
“Pesëdhjetë hijet” e YouTube-it

“Pesëdhjetë hijet” e YouTube-it

Cult+
Konjufcës i hapin llogari të rreme në Twitter, mediat bien pre e lajmit se do të shkarkohen nëpunësit e Klanit “Pronto”

Konjufcës i hapin llogari të rreme në Twitter, mediat bien pre e lajmit se do të shkarkohen nëpunësit e Klanit “Pronto”

Kosovë
Përgënjeshtrohet lajmi se Eminem është infektuar me coronavirus

Përgënjeshtrohet lajmi se Eminem është infektuar me coronavirus

Po Flitet
Dhjetë lajmet e rreme të 2019-ës

Dhjetë lajmet e rreme të 2019-ës

Nga Bota
Tri ditë protestë, gazetarët do të kundërshtojnë paketën “anti-shpifje” të Qeverisë

Tri ditë protestë, gazetarët do të kundërshtojnë paketën “anti-shpifje” të Qeverisë

Shqipëri
Trump vepron kundër mediave “fake” me një ide të re

Trump vepron kundër mediave “fake” me një ide të re

Nga Bota
Lajmi i parë i rremë – kur në SHBA u njoftua për ardhjen e marsianëve

Lajmi i parë i rremë – kur në SHBA u njoftua për ardhjen e marsianëve

Interesante
Publikuan lajme të rreme për tërmetin, arrestohen dy gazetarë

Publikuan lajme të rreme për tërmetin, arrestohen dy gazetarë

Shqipëri
Shqipëri: Gjoba për “fake news” dhe mbyllje të portaleve që shpifin

Shqipëri: Gjoba për “fake news” dhe mbyllje të portaleve që shpifin

Shqipëri
“Dezinformimi në Sferën Online”: Si “Sputnik” u bë pjesë e një rrjeti dezinformues në Bosnjë dhe Hercegovinë

“Dezinformimi në Sferën Online”: Si “Sputnik” u bë pjesë e një rrjeti dezinformues në Bosnjë dhe Hercegovinë

Ballkan
Papa: T’i japim fund lajmeve të rreme

Papa: T’i japim fund lajmeve të rreme

Nga Bota
Ndikimi rus në Shqipëri, dyshime për një skenar të ngjashëm me Velesin

Ndikimi rus në Shqipëri, dyshime për një skenar të ngjashëm me Velesin

Shqipëri
Facebook fshin dy rrjete dezinformuese të lidhura me Rusinë

Facebook fshin dy rrjete dezinformuese të lidhura me Rusinë

Nga Bota
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Agron Shala
Viti 2008: Realizimi i ëndrrës për shtet dhe pushteti që rrënon ëndrrat për jetë

Viti 2008: Realizimi i ëndrrës për shtet dhe pushteti që rrënon ëndrrat për jetë

Agron Shala
BE në luftë kundër “lajmit të rremë”

BE në luftë kundër “lajmit të rremë”

Nga Bota
​Trump akuzon mediet ”Fake News” si nxitëse të dhunës

​Trump akuzon mediet ”Fake News” si nxitëse të dhunës

Nga Bota