LAJMI I FUNDIT:

Fadil Nura

54 Artikuj

Skenderaj, nis ndërtimi i një memoriali në vendin ku për herë të parë doli publikisht UÇK-ja

Skenderaj, nis ndërtimi i një memoriali në vendin ku për herë të parë doli publikisht UÇK-ja

Kosovë
Gold AG nderohet me mirënjohje nga qyteti i Skenderajt

Gold AG nderohet me mirënjohje nga qyteti i Skenderajt

Yjet
Nura: Po bëjmë gjithçka që të ulim nivelin e rrezikut nga vërshimet e paralajmëruara

Nura: Po bëjmë gjithçka që të ulim nivelin e rrezikut nga vërshimet e paralajmëruara

Komunat
Pas vërshimeve të janarit, Fondacioni “Behgjet Pacolli” dhe “Jetimat e Ballkanit” nisin ndërtimin e shtëpive në Skenderaj

Pas vërshimeve të janarit, Fondacioni “Behgjet Pacolli” dhe “Jetimat e Ballkanit” nisin ndërtimin e shtëpive në Skenderaj

Sociale
Xhuli dhe Bruno vizitojnë kryetarin e Skenderajt, Fadil Nurën

Xhuli dhe Bruno vizitojnë kryetarin e Skenderajt, Fadil Nurën

Yjet
Komuna e Skenderajt shpërblen djaloshin i cili kishte treguar shembull duke ndihmuar të pastrojë rrëmujën pas përmbytjeve

Komuna e Skenderajt shpërblen djaloshin i cili kishte treguar shembull duke ndihmuar të pastrojë rrëmujën pas përmbytjeve

Komunat
Shkollat e Skenderajt ende pa sanim të dëmëve

Shkollat e Skenderajt ende pa sanim të dëmëve

Ekonomi
Miliona euro dëme materiale, qytetarët po përballen me pasojat pas vërshimeve në disa komuna

Miliona euro dëme materiale, qytetarët po përballen me pasojat pas vërshimeve në disa komuna

Elfije Boletini
Pamje nga Skenderaj disa ditë pas vërshimeve, Nura: Do të ngrihemi përsëri

Pamje nga Skenderaj disa ditë pas vërshimeve, Nura: Do të ngrihemi përsëri

Komunat
Komuna e Skenderajt hap fondin për t’i ndihmuar familjet e prekura nga vërshimet

Komuna e Skenderajt hap fondin për t’i ndihmuar familjet e prekura nga vërshimet

Kosovë
Kurti pas vizitës në Mitrovicë e Skenderaj: Ibri e Sitnica janë shndërruar në liqe, ka rrezik për epidemi

Kurti pas vizitës në Mitrovicë e Skenderaj: Ibri e Sitnica janë shndërruar në liqe, ka rrezik për epidemi

Kosovë
Kurti viziton Skenderajn pas vërshimeve – Nura i kërkon përkrahje

Kurti viziton Skenderajn pas vërshimeve – Nura i kërkon përkrahje

Komunat
Dëme disa milionëshe në Skenderaj, Nura publikon pamje të reja nga vërshimet

Dëme disa milionëshe në Skenderaj, Nura publikon pamje të reja nga vërshimet

Kosovë
Krasniqi: Qeveria të ndaj fonde për kompensim të dëmeve të mëdha në Skënderaj

Krasniqi: Qeveria të ndaj fonde për kompensim të dëmeve të mëdha në Skënderaj

Komunat
Kryetari i Skenderajt, Nura: Pas vërshimeve janë evakuuar rreth 120 familje, dëmet materiale janë shumë të mëdha

Kryetari i Skenderajt, Nura: Pas vërshimeve janë evakuuar rreth 120 familje, dëmet materiale janë shumë të mëdha

Elfije Boletini
Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Skenderaj pas vërshimeve

Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Skenderaj pas vërshimeve

Kosovë
Planifikohet ndërtimi i shtatores për themeluesit e UÇK-së, në mesin e tyre edhe Sami Lushtaku

Planifikohet ndërtimi i shtatores për themeluesit e UÇK-së, në mesin e tyre edhe Sami Lushtaku

Donjeta Zeqiraj
Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura merr me qira një veturë ‘Audi Q5’ “për nevojat e komunës”

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura merr me qira një veturë ‘Audi Q5’ “për nevojat e komunës”

Komunat
Thaçi nga Haga u dërgon një porosi aktivistëve dhe zyrtarëve të PDK-së

Thaçi nga Haga u dërgon një porosi aktivistëve dhe zyrtarëve të PDK-së

Kosovë
Kryetari i Skenderajt ngushëllon familjet pas aksidentit ku humbën jetën një grua dhe një fëmijë

Kryetari i Skenderajt ngushëllon familjet pas aksidentit ku humbën jetën një grua dhe një fëmijë

Kosovë
Kuvendi Komunal i Skenderajt miraton propozimin e kryetarit Nura për ndërtimin e fabrikës 4 milionëshe

Kuvendi Komunal i Skenderajt miraton propozimin e kryetarit Nura për ndërtimin e fabrikës 4 milionëshe

Ekonomi
Shiti vajin me çmim 3.49 euro, dënohet me njëmijë euro pronari i një marketi në Skenderaj

Shiti vajin me çmim 3.49 euro, dënohet me njëmijë euro pronari i një marketi në Skenderaj

Kosovë
Bekim Jashari reagon ashpër: Një veteran i UÇK-së, i vrarë pas lufte, u rivarros në Kompleksin e Dëshmorëve në Marinë

Bekim Jashari reagon ashpër: Një veteran i UÇK-së, i vrarë pas lufte, u rivarros në Kompleksin e Dëshmorëve në Marinë

Kosovë
Dëmtohet flamuri me fotografitë e Thaçit dhe Veselit në Skenderaj, Nura e quan akt i ulët

Dëmtohet flamuri me fotografitë e Thaçit dhe Veselit në Skenderaj, Nura e quan akt i ulët

Kosovë