LAJMI I FUNDIT:

Fabio Quagliarella

40 Artikuj

Quagliarella vazhdon të shënojë, 100 golat e tij me fanellën e Sampdorias

Quagliarella vazhdon të shënojë, 100 golat e tij me fanellën e Sampdorias

Ndërkombëtare
Quagliarella zbulon bashkëlojtarin më të talentuar ndonjëherë dhe pengun më të madh në karrierë

Quagliarella zbulon bashkëlojtarin më të talentuar ndonjëherë dhe pengun më të madh në karrierë

Ndërkombëtare
Top 30 lojtarët që kanë përqindjen më të mirë të golave për ndeshje në histori të Ligës së Kampionëve

Top 30 lojtarët që kanë përqindjen më të mirë të golave për ndeshje në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Ronaldo barazon rekordin e madh të vendosur nga Batistuta dhe Quagliarella

Ronaldo barazon rekordin e madh të vendosur nga Batistuta dhe Quagliarella

Serie A
Formacioni i dekadës në Serie A me lojtarët që janë aktivizuar më së shumti

Formacioni i dekadës në Serie A me lojtarët që janë aktivizuar më së shumti

Serie A
Merr fund makthi i Fabio Quagliarellas, dënohet me burg njeriu që e kishte terrorizuar me vite të tëra

Merr fund makthi i Fabio Quagliarellas, dënohet me burg njeriu që e kishte terrorizuar me vite të tëra

Po Flitet
Serie A ka vendosur një simbol dallues në fanellat e lojtarëve më të mirë të vitit, CR7 nuk e mban për një arsye interesante

Serie A ka vendosur një simbol dallues në fanellat e lojtarëve më të mirë të vitit, CR7 nuk e mban për një arsye interesante

Serie A
Dhjetë lojtarët e nominuar për çmimin ‘Puskas Award’ – mungon CR7

Dhjetë lojtarët e nominuar për çmimin ‘Puskas Award’ – mungon CR7

Ndërkombëtare
E dashura e Fabio Quagliarellas merr vëmendjen me pozat pranë pishinës

E dashura e Fabio Quagliarellas merr vëmendjen me pozat pranë pishinës

Yjet
Ronaldo nuk është shpallur golashënuesi më i mirë në ligë që nga viti 2015

Ronaldo nuk është shpallur golashënuesi më i mirë në ligë që nga viti 2015

Serie A
Fabio Quagliarella e përfundon sezonin si golashënuesi më i mirë në Serie A, tani kërkohet nga Napoli

Fabio Quagliarella e përfundon sezonin si golashënuesi më i mirë në Serie A, tani kërkohet nga Napoli

Serie A
Lionel Messi është fitues i ‘Këpucës së Artë’ për Evropë në sezonin 2018/19

Lionel Messi është fitues i ‘Këpucës së Artë’ për Evropë në sezonin 2018/19

La Liga
Formacioni më i mirë i Serie A – shumë befasi, vetëm Ronaldo nga Juventusi

Formacioni më i mirë i Serie A – shumë befasi, vetëm Ronaldo nga Juventusi

Serie A
Ronaldo shpallet lojtari i vitit në Serie A

Ronaldo shpallet lojtari i vitit në Serie A

Serie A
Juve ka edhe një objektiv, ta bëjë Ronaldon golashënuesin e sezonit

Juve ka edhe një objektiv, ta bëjë Ronaldon golashënuesin e sezonit

Serie A
Vazhdon gara e nxehtë për Këpucën e Artë – Messi i pari, Mbappe i dyti dhe Ronaldo i 11-ti  

Vazhdon gara e nxehtë për Këpucën e Artë – Messi i pari, Mbappe i dyti dhe Ronaldo i 11-ti  

Ndërkombëtare
Quagliarella i lumtur nëse do të pensionohej te Sampdoria

Quagliarella i lumtur nëse do të pensionohej te Sampdoria

Serie A
Gara për Këpucën e Artë në sezonin 2018/2019

Gara për Këpucën e Artë në sezonin 2018/2019

Ndërkombëtare
Sampdoria 0-1 Roma: Notat e lojtarëve, dëshpëron Pellegrini

Sampdoria 0-1 Roma: Notat e lojtarëve, dëshpëron Pellegrini

Serie A
Italia mposht me goleadë Lihtenshtajnin

Italia mposht me goleadë Lihtenshtajnin

Përfaqësueset
Vetëm Kylian Mbappe në ‘luftë’ me Lionel Messin për ‘Këpucën e Artë’

Vetëm Kylian Mbappe në ‘luftë’ me Lionel Messin për ‘Këpucën e Artë’

Ndërkombëtare
Golashënuesit më të mirë në Evropë – Messi i pari, ndiqet nga Mbappe

Golashënuesit më të mirë në Evropë – Messi i pari, ndiqet nga Mbappe

Ndërkombëtare
Inter 2-1 Sampdoria: Notat e lojtarëve, Perisic më i miri

Inter 2-1 Sampdoria: Notat e lojtarëve, Perisic më i miri

Serie A
Gara për ‘Këpucën e Artë’ 2018-19: Messi, Mbappe, Ronaldo dhe të tjerët

Gara për ‘Këpucën e Artë’ 2018-19: Messi, Mbappe, Ronaldo dhe të tjerët

Ndërkombëtare