LAJMI I FUNDIT:
Fabio Capello

Fabio Capello

119 Artikuj

Rekordet e Allegrit, lë prapa trajnerët ikonikë

Rekordet e Allegrit, lë prapa trajnerët ikonikë

Serie A
France Fotball emëron 50 trajnerët më të mirë në histori të futbollit, Ferguson i dyti

France Fotball emëron 50 trajnerët më të mirë në histori të futbollit, Ferguson i dyti

Ndërkombëtare
Capello ia jep Allegrit gjithë meritat për kualifikimin e Juves

Capello ia jep Allegrit gjithë meritat për kualifikimin e Juves

Liga e Kampionëve
Capello: Derby della Madonnina? E fiton vendosmëria dhe motivimi

Capello: Derby della Madonnina? E fiton vendosmëria dhe motivimi

Serie A
Allegri pas rekordit të Capellos

Allegri pas rekordit të Capellos

Serie A
Capello: Po të isha te Real Madridi do të nënshkruaja me Mauro Icardin

Capello: Po të isha te Real Madridi do të nënshkruaja me Mauro Icardin

La Liga
Allegri në ndjekje të rekordit të Capellos me Milanin, është vetëm tri ndeshje larg  

Allegri në ndjekje të rekordit të Capellos me Milanin, është vetëm tri ndeshje larg  

Serie A
Trajner te Real Madridi, një profesion i rrezikshëm – sa qëndruan në krye të klubit mbretëror ‘timonierët’ spanjollë dhe ata të huajë

Trajner te Real Madridi, një profesion i rrezikshëm – sa qëndruan në krye të klubit mbretëror ‘timonierët’ spanjollë dhe ata të huajë

La Liga
Capello zbulon planet e Mourinhos: Ai kërkoi dy mbrojtës gjatë verës

Capello zbulon planet e Mourinhos: Ai kërkoi dy mbrojtës gjatë verës

Premier League
Legjendat sulmojnë Messin dhe Ronaldon: Mungesa e tyre e turpshme

Legjendat sulmojnë Messin dhe Ronaldon: Mungesa e tyre e turpshme

La Liga
Capello: Short i keq për Interin dhe Napolin

Capello: Short i keq për Interin dhe Napolin

Liga e Kampionëve
Higuain, Bonucci dhe Caldara – Këta janë12  yjet që kanë luajtur për Milanin dhe Juventusin në karrierën e tyre

Higuain, Bonucci dhe Caldara – Këta janë12 yjet që kanë luajtur për Milanin dhe Juventusin në karrierën e tyre

Serie A
Capello: Ronaldo dëshiron të kthehet te Unitedi

Capello: Ronaldo dëshiron të kthehet te Unitedi

La Liga
Capello: Juventusi do ta fitojë edhe titullin e tetë me radhë

Capello: Juventusi do ta fitojë edhe titullin e tetë me radhë

Serie A
Capello i shtohet garës për stolin e Italisë

Capello i shtohet garës për stolin e Italisë

Përfaqësueset
Zyrtare: Fabio Capello largohet nga drejtimi i  Jiangsu Suning

Zyrtare: Fabio Capello largohet nga drejtimi i Jiangsu Suning

Ligat tjera
Capello opsion për Arsenalin?

Capello opsion për Arsenalin?

Premier League
Capello: VAR-i përmirësohet me vendosjen e një trajneri pranë zyrtarëve në kabinë

Capello: VAR-i përmirësohet me vendosjen e një trajneri pranë zyrtarëve në kabinë

Ndërkombëtare
Capello: Bonucci nuk di të mbrohet

Capello: Bonucci nuk di të mbrohet

Serie A
Capello: Ibran e bëra unë lojtari që është sot, kur erdhi nga Ajaxi thyente xhamat e palestrës me goditjet e tij   

Capello: Ibran e bëra unë lojtari që është sot, kur erdhi nga Ajaxi thyente xhamat e palestrës me goditjet e tij   

Serie A
Capello: Ancelotti është njeriu i duhur për Italinë

Capello: Ancelotti është njeriu i duhur për Italinë

Përfaqësueset
Ish-kreu i FIGC: Calciopoli ishte blof, Italia e bazuar te Juve e fitoi Botërorin (Foto/Video)

Ish-kreu i FIGC: Calciopoli ishte blof, Italia e bazuar te Juve e fitoi Botërorin (Foto/Video)

Serie A
Capello vlerëson lart ndeshjen mes Napolit dhe Interit

Capello vlerëson lart ndeshjen mes Napolit dhe Interit

Serie A
Seedorf: Capello më transferoj te Reali nga parkingu i stadiumit të Sampdorias  

Seedorf: Capello më transferoj te Reali nga parkingu i stadiumit të Sampdorias  

La Liga