LAJMI I FUNDIT:
Fabio Capello

Fabio Capello

116 Artikuj

Capello: Interi është favorit për ta fituar titullin në Serie A

Capello: Interi është favorit për ta fituar titullin në Serie A

Serie A
Capello: Juve gaboi me Comanin njësoj sikurse me Henryn

Capello: Juve gaboi me Comanin njësoj sikurse me Henryn

Serie A
Capello: Jimenez mund të jetë ‘Benzema i ri’ për Ronaldon

Capello: Jimenez mund të jetë ‘Benzema i ri’ për Ronaldon

Serie A
Capello tregon se përse Hazard dështoi në edicionin e parë te Real Madridi

Capello tregon se përse Hazard dështoi në edicionin e parë te Real Madridi

La Liga
Capello: Lautaro dhe Pjanic janë gati për të kaluar te Barcelona

Capello: Lautaro dhe Pjanic janë gati për të kaluar te Barcelona

La Liga
Capello: Ronaldo organizonte ‘party’ dhe sillte alkool në zhveshtoret e Real Madridit

Capello: Ronaldo organizonte ‘party’ dhe sillte alkool në zhveshtoret e Real Madridit

La Liga
“Kalimi te Liverpooli do të ishte ideal për Haalandin” – kështu thotë Fabio Capello

“Kalimi te Liverpooli do të ishte ideal për Haalandin” – kështu thotë Fabio Capello

Premier League
Capello zbulon një prapaskenë interesante nga e kaluara: Refuzova shkëmbimin De Rossi-Davids

Capello zbulon një prapaskenë interesante nga e kaluara: Refuzova shkëmbimin De Rossi-Davids

Serie A
Tifozët votojnë për shkarkimet më të padrejta në histori të futbollit, trajnerë që kishin fituar trofe – por ishin shkarkuar pas atij sezoni

Tifozët votojnë për shkarkimet më të padrejta në histori të futbollit, trajnerë që kishin fituar trofe – por ishin shkarkuar pas atij sezoni

Ndërkombëtare
Në ditëlindjen e tij, Roberto Carlos kujton: Capello më shpëtoi, pasi Roy Hodgson më shkatërroi te Interi

Në ditëlindjen e tij, Roberto Carlos kujton: Capello më shpëtoi, pasi Roy Hodgson më shkatërroi te Interi

Ndërkombëtare
Capello: Bale ka humbur fokusin nga futbolli te Real Madridi

Capello: Bale ka humbur fokusin nga futbolli te Real Madridi

La Liga
Capello flet për Ibrahimovicin te Milani dhe garën e klubeve italiane për Scudetto

Capello flet për Ibrahimovicin te Milani dhe garën e klubeve italiane për Scudetto

Serie A
“Ronaldo nuk e ka dribluar askënd qe tri vite” – por uria e tij për sukses mbetet e paprekur

“Ronaldo nuk e ka dribluar askënd qe tri vite” – por uria e tij për sukses mbetet e paprekur

Serie A
Capello kritikon Ronaldon: Nuk e ke dribluar një kundërshtar qe tri vite

Capello kritikon Ronaldon: Nuk e ke dribluar një kundërshtar qe tri vite

Serie A
Capello flet për derbin e fundjavës mes Interit dhe Juventusit

Capello flet për derbin e fundjavës mes Interit dhe Juventusit

Serie A
Capello: Doja të sillja Messin te Juventusi

Capello: Doja të sillja Messin te Juventusi

Serie A
Eto’o kujton fjalët që ia tha Vieiras për Messin në vitin 2005

Eto’o kujton fjalët që ia tha Vieiras për Messin në vitin 2005

Ndërkombëtare
Owen: Capello është një ndyrësirë, shkatërroi karrierën time dhe futbollin anglez

Owen: Capello është një ndyrësirë, shkatërroi karrierën time dhe futbollin anglez

Ndërkombëtare
Fabio Capello: Nëse De Ligt shkon në Juventus, sezoni në Serie A përfundon në start

Fabio Capello: Nëse De Ligt shkon në Juventus, sezoni në Serie A përfundon në start

Serie A
Capello këshillon Juventusin: Afrimi i Sarrit është gabim, Juve e ka fitoren në ADN

Capello këshillon Juventusin: Afrimi i Sarrit është gabim, Juve e ka fitoren në ADN

Serie A
Capello zbulon 11-shen e lojtarëve më të mirë që ka stërvitur, në bankën rezervë mbetet vetëm një kampion bote

Capello zbulon 11-shen e lojtarëve më të mirë që ka stërvitur, në bankën rezervë mbetet vetëm një kampion bote

Ndërkombëtare
Rekordet e Allegrit, lë prapa trajnerët ikonikë

Rekordet e Allegrit, lë prapa trajnerët ikonikë

Serie A
France Fotball emëron 50 trajnerët më të mirë në histori të futbollit, Ferguson i dyti

France Fotball emëron 50 trajnerët më të mirë në histori të futbollit, Ferguson i dyti

Ndërkombëtare
Capello ia jep Allegrit gjithë meritat për kualifikimin e Juves

Capello ia jep Allegrit gjithë meritat për kualifikimin e Juves

Liga e Kampionëve