LAJMI I FUNDIT:

FA Cup

587 Artikuj

Shorti i raundit të tretë të Kupës FA nxjerr përballje interesante

Shorti i raundit të tretë të Kupës FA nxjerr përballje interesante

Ndërkombëtare
Conte: Spursat do të konkurrojnë për të gjitha trofetë

Conte: Spursat do të konkurrojnë për të gjitha trofetë

Premier League
Rindërtimi i Liverpoolit nga Klopp sezon pas sezoni: Pesë tituj, nëntë finale dhe një ekip i frikshëm

Rindërtimi i Liverpoolit nga Klopp sezon pas sezoni: Pesë tituj, nëntë finale dhe një ekip i frikshëm

Ndërkombëtare
Arsyeja e çuditshme e Christensenit për të mos luajtur në finalen e FA Cup ndaj Liverpoolit, la të shokuar bashkëlojtarët te Chelsea

Arsyeja e çuditshme e Christensenit për të mos luajtur në finalen e FA Cup ndaj Liverpoolit, la të shokuar bashkëlojtarët te Chelsea

Premier League
Mason Mount ka humbur gjashtë finale në Wembley që nga viti 2019, mallkimi i tij është i vërtetë

Mason Mount ka humbur gjashtë finale në Wembley që nga viti 2019, mallkimi i tij është i vërtetë

Premier League
Jurgen Klopp flet pas triumfit në FA Cup: Shumë i lumtur, më vjen keq për Chelsean

Jurgen Klopp flet pas triumfit në FA Cup: Shumë i lumtur, më vjen keq për Chelsean

Premier League
Liverpooli mposht Chelsean në penallti dhe fiton trofeun e Kupës FA

Liverpooli mposht Chelsean në penallti dhe fiton trofeun e Kupës FA

Ndërkombëtare
Salah shqetëson tifozët e Liverpoolit, lëshon fushën i lënduar në ndeshjen ndaj Chelseat

Salah shqetëson tifozët e Liverpoolit, lëshon fushën i lënduar në ndeshjen ndaj Chelseat

Ndërkombëtare
Chelsea dhe Liverpool takohen në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Liverpool takohen në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Premier League
Benitez i tregon Chelseat se si ta mposhtë Liverpoolin në finalen e FA Cup

Benitez i tregon Chelseat se si ta mposhtë Liverpoolin në finalen e FA Cup

Premier League
Parashikim, analizë, statistika dhe formacionet e mundshme të finales së FA Cup: Chelsea – Liverpool

Parashikim, analizë, statistika dhe formacionet e mundshme të finales së FA Cup: Chelsea – Liverpool

Premier League
Nëse Liverpooli kalon në finale të Ligës së Kampionëve, numri i ndeshjeve që ata do t’i zhvillojnë këtë vit është çmenduri

Nëse Liverpooli kalon në finale të Ligës së Kampionëve, numri i ndeshjeve që ata do t’i zhvillojnë këtë vit është çmenduri

Liga e Kampionëve
Liverpooli gjithmonë e më afër katër trofeve, por Klopp nuk e pranon së është e mundshme

Liverpooli gjithmonë e më afër katër trofeve, por Klopp nuk e pranon së është e mundshme

Premier League
Luan pak, por edhe kur e ka shansin nuk tregon shumë – Lukaku i la të shokuar tifozët e Chelseat me huqjen në FA Cup

Luan pak, por edhe kur e ka shansin nuk tregon shumë – Lukaku i la të shokuar tifozët e Chelseat me huqjen në FA Cup

Premier League
Përmbledhje e paraqitjes së Sadio Manes në derbin ndaj Cityt tregon se është lojtar për ndeshje të mëdha

Përmbledhje e paraqitjes së Sadio Manes në derbin ndaj Cityt tregon se është lojtar për ndeshje të mëdha

Premier League
Nuk falet as gabimi më i vogël më nga Tuchel – gjermani ishte i nervozuar jashtë mase me Jorginhon

Nuk falet as gabimi më i vogël më nga Tuchel – gjermani ishte i nervozuar jashtë mase me Jorginhon

Premier League
Derisa po transmetohej ndeshja Chelsea-Crystal Palace, televizioni e ndërpreu dhe shfaqi filmin e animuar “Lion King” – kishte reagime të ashpra

Derisa po transmetohej ndeshja Chelsea-Crystal Palace, televizioni e ndërpreu dhe shfaqi filmin e animuar “Lion King” – kishte reagime të ashpra

Premier League
Loftus-Cheek më i miri: Chelsea 2-0 Crystal Palace, notat e lojtarëve

Loftus-Cheek më i miri: Chelsea 2-0 Crystal Palace, notat e lojtarëve

Premier League
Chelsea eliminon Crystal Palacen nga FA Cup dhe kalon në finale – aty ku e pret Liverpooli

Chelsea eliminon Crystal Palacen nga FA Cup dhe kalon në finale – aty ku e pret Liverpooli

Premier League
Formacionet zyrtare: Chelsea e kërkon finalen e FA Cup në duelin me Crystal Palacen

Formacionet zyrtare: Chelsea e kërkon finalen e FA Cup në duelin me Crystal Palacen

Premier League
Guardiola pranon se Liverpooli luajti më mirë, teksa komenton edhe gabimin trashanik të portierit

Guardiola pranon se Liverpooli luajti më mirë, teksa komenton edhe gabimin trashanik të portierit

Premier League
Klopp flet pas fitores ndaj Cityt: Jemi në qiellin e shtatë, kemi mposhtur skuadrën më të fortë në botë

Klopp flet pas fitores ndaj Cityt: Jemi në qiellin e shtatë, kemi mposhtur skuadrën më të fortë në botë

Premier League
FA CUP/ Notat e lojtarëve, Manchester City 2-3 Liverpool:  Sadio Mane më i miri

FA CUP/ Notat e lojtarëve, Manchester City 2-3 Liverpool: Sadio Mane më i miri

Premier League
Liverpooli fiton dhe bind ndaj Manchester Cityt, kalon në finale të FA Cup

Liverpooli fiton dhe bind ndaj Manchester Cityt, kalon në finale të FA Cup

Premier League