LAJMI I FUNDIT:

Evropë

191 Artikuj

Shqipëria e fundit në Evropë për kërkim shkencor

Shqipëria e fundit në Evropë për kërkim shkencor

Shqipëri
Industria e prodhimit të çelikut në Europë ndodhet në rrezik

Industria e prodhimit të çelikut në Europë ndodhet në rrezik

Të Tjera
Murati: Kosova, shteti me nivelin më të ulët të borxhit shtetëror në Evropë

Murati: Kosova, shteti me nivelin më të ulët të borxhit shtetëror në Evropë

Financa
Restorantet dhe hotelet shqiptare më të lirat në Evropë pas Turqisë

Restorantet dhe hotelet shqiptare më të lirat në Evropë pas Turqisë

Shqipëri
Poco X3 Pro është telefoni inteligjent më i shitur në Evropë gjatë ‘Black Friday’

Poco X3 Pro është telefoni inteligjent më i shitur në Evropë gjatë ‘Black Friday’

Mobile
Evropa proteston kundër kufizimeve COVID-19, protesta janë paralajmëruar edhe në Kosovë

Evropa proteston kundër kufizimeve COVID-19, protesta janë paralajmëruar edhe në Kosovë

Kosovë
Publikohen pamjet ku tregohet se si torturohen të burgosurit në Rusi

Publikohen pamjet ku tregohet se si torturohen të burgosurit në Rusi

Evropa
Çmimet e naftës rriten në mbi 80 dollarë për fuçi, hera e parë në tre vjet

Çmimet e naftës rriten në mbi 80 dollarë për fuçi, hera e parë në tre vjet

Botë
Android fiton betejën globale të telefonave

Android fiton betejën globale të telefonave

Mobile
Politico: Orban, Le Pen dhe Salvini – forca e përbashkët e ekstremit të djathtë që po rrënojnë integrimin evropian

Politico: Orban, Le Pen dhe Salvini – forca e përbashkët e ekstremit të djathtë që po rrënojnë integrimin evropian

Evropa
Tusk: Po kthehem për t’iu kundërvënë agjendës së Vladimir Putinit në Evropë

Tusk: Po kthehem për t’iu kundërvënë agjendës së Vladimir Putinit në Evropë

Evropa
Pandemia COVID-19 rrit hendekun ekonomik midis Evropës dhe SHBA-së

Pandemia COVID-19 rrit hendekun ekonomik midis Evropës dhe SHBA-së

Botë
Kosova ndër vendet me numrin më të lartë të përdoruesve të internetit në Evropë, Shqipëria dhe Bullgaria të fundit

Kosova ndër vendet me numrin më të lartë të përdoruesve të internetit në Evropë, Shqipëria dhe Bullgaria të fundit

Të Tjera
Arrestohet bosi shqiptar i një rrjeti të drogës në Evropë

Arrestohet bosi shqiptar i një rrjeti të drogës në Evropë

Shqipëri
Një nga modelet më të suksesshme dhe më të shitura në Evropë të të gjitha kohërave – Renault Clio

Një nga modelet më të suksesshme dhe më të shitura në Evropë të të gjitha kohërave – Renault Clio

Auto Lajme
Trafiku ajror botëror i udhëtarëve gjatë këtij viti do të bie me mbi 60 për qind

Trafiku ajror botëror i udhëtarëve gjatë këtij viti do të bie me mbi 60 për qind

Botë
Suedia në mesin e vendeve evropiane që fillon zbatimin e masave anti-COVID

Suedia në mesin e vendeve evropiane që fillon zbatimin e masave anti-COVID

Evropa
Pse Qeveria suedeze rekomandon që popullata e moshuar të mos izolohet nga pandemia COVID-19?

Pse Qeveria suedeze rekomandon që popullata e moshuar të mos izolohet nga pandemia COVID-19?

Evropa
Rrëfimi për kirurgët e parë që filluan sterilizimin e instrumenteve dhe pastrimin e duarve para operacioneve

Rrëfimi për kirurgët e parë që filluan sterilizimin e instrumenteve dhe pastrimin e duarve para operacioneve

Nga Bota
Mbi 20 mijë shqiptarë kërkuan azil në BE gjatë 2019-s

Mbi 20 mijë shqiptarë kërkuan azil në BE gjatë 2019-s

Kosovë
A mund t’ia arrijnë hakerët të “prishin” prodhimin e vaksinave kundër COVID-19?

A mund t’ia arrijnë hakerët të “prishin” prodhimin e vaksinave kundër COVID-19?

Nga Bota
Italia pret që shtetet e Bashkimit Evropian do të rihapin kufijtë për italianët

Italia pret që shtetet e Bashkimit Evropian do të rihapin kufijtë për italianët

Nga Bota
Demonstrata dhe përleshje me policinë në shtet të ndryshme të Evropës, shkaku i vdekjes nën presion të burrit me ngjyrë George Floyd

Demonstrata dhe përleshje me policinë në shtet të ndryshme të Evropës, shkaku i vdekjes nën presion të burrit me ngjyrë George Floyd

Nga Bota
Spanja mund ta shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme deri më 21 qershor

Spanja mund ta shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme deri më 21 qershor

Nga Bota