LAJMI I FUNDIT:

EUROPOL

97 Artikuj

Shkatërrohet një rrjet kriminal në Spanjë i udhëhequr nga dy shqiptarë

Shkatërrohet një rrjet kriminal në Spanjë i udhëhequr nga dy shqiptarë

Shqipëri
Sveçla: Sekuestrohen 20 pajisje të prodhimit të kriptovalutave në Zubin Potok

Sveçla: Sekuestrohen 20 pajisje të prodhimit të kriptovalutave në Zubin Potok

Kosovë
Gati tre ton kokainë kapën në një operacion ndërkombëtar, karteli drejtohej nga një serb

Gati tre ton kokainë kapën në një operacion ndërkombëtar, karteli drejtohej nga një serb

Serbia
Spahiu: EUROPOL po heton njëmijë zyrtarë shqiptarë si përdorues të aplikacionit SKY

Spahiu: EUROPOL po heton njëmijë zyrtarë shqiptarë si përdorues të aplikacionit SKY

Shqipëri
Martinaj, Bajrët e zyrtarë të policisë, vrasjet dhe atentatet e zbardhura nga SPAK

Martinaj, Bajrët e zyrtarë të policisë, vrasjet dhe atentatet e zbardhura nga SPAK

Shqipëri
Inteligjenca artificiale po përdoret për hakim dhe dezinformata

Inteligjenca artificiale po përdoret për hakim dhe dezinformata

Lajme Teknologji
EUROPOL arreston 33 persona, mes tyre edhe shqiptarë – sekuestrohen 18.5 milion euro

EUROPOL arreston 33 persona, mes tyre edhe shqiptarë – sekuestrohen 18.5 milion euro

Shqipëri
Europol arreston 33 persona në Itali dhe Spanjë, mes tyre dhe shqiptarë

Europol arreston 33 persona në Itali dhe Spanjë, mes tyre dhe shqiptarë

Shqipëri
Arrestohen 37 persona në aksionin kundër një grupi kriminal nga Ballkani

Arrestohen 37 persona në aksionin kundër një grupi kriminal nga Ballkani

Ballkan
Mbyllen 15 lokale ‘muzikë live’ dhe 17 qendra masazhi – arrestohen 14 persona

Mbyllen 15 lokale ‘muzikë live’ dhe 17 qendra masazhi – arrestohen 14 persona

Kosovë
Gati 300 të arrestuar për shitje droge në internet në një aksion global – u konfiskuan shumë para, drogë dhe armë

Gati 300 të arrestuar për shitje droge në internet në një aksion global – u konfiskuan shumë para, drogë dhe armë

Nga Bota
Aksioni i Europolit: 288 persona të arrestuar, sekuestrohen 850 kilogramë drogë dhe 50.8 milionë euro

Aksioni i Europolit: 288 persona të arrestuar, sekuestrohen 850 kilogramë drogë dhe 50.8 milionë euro

Evropa
Policia për herë të parë me zyrtar ndërlidhës në EUROPOL

Policia për herë të parë me zyrtar ndërlidhës në EUROPOL

Kosovë
Kurti takon Drejtoren Ekzekutive të Europol-it, shpreh gatishmërinë për më shumë bashkëpunim kundër krimit të organizuar

Kurti takon Drejtoren Ekzekutive të Europol-it, shpreh gatishmërinë për më shumë bashkëpunim kundër krimit të organizuar

Siguri
Europol ndërmerr aksion në 28 vende përfshirë Shqipërinë, goditet grupi kriminal

Europol ndërmerr aksion në 28 vende përfshirë Shqipërinë, goditet grupi kriminal

Shqipëri
​Samiti BE-Ballkani Perëndimor, kjo është deklarata e përbashkët

​Samiti BE-Ballkani Perëndimor, kjo është deklarata e përbashkët

Shqipëri
Europoli me aksion në Kosovë, shënjestrohen produktet false dhe pirateria online

Europoli me aksion në Kosovë, shënjestrohen produktet false dhe pirateria online

Kronika e Zezë
U kap drogë në vlerë mbi 3 miliardë euro – detaje edhe pamje të tjera të shkatërrimit të kartelit që furnizonte një të tretën e kokainës në Evropë

U kap drogë në vlerë mbi 3 miliardë euro – detaje edhe pamje të tjera të shkatërrimit të kartelit që furnizonte një të tretën e kokainës në Evropë

Nga Bota
‘Super-bastisje e super-kartelit’ që kontrollonte një të tretën e kokainës në Evropë – u sekuestruan supermakina, vila luksoze dhe sasi të mëdha parash

‘Super-bastisje e super-kartelit’ që kontrollonte një të tretën e kokainës në Evropë – u sekuestruan supermakina, vila luksoze dhe sasi të mëdha parash

Nga Bota
Mblidhen shefat e policive të kryeqyteteve evropiane, flasin për thellim të bashkëpunimit

Mblidhen shefat e policive të kryeqyteteve evropiane, flasin për thellim të bashkëpunimit

Kosovë
Europol: Numri i sulmeve ndaj bankomateve po rritet në mënyrë dramatike

Europol: Numri i sulmeve ndaj bankomateve po rritet në mënyrë dramatike

Botë
Spasovski: Maqedonia do të forcojë bashkëpunimin me EUROPOL-in

Spasovski: Maqedonia do të forcojë bashkëpunimin me EUROPOL-in

Maqedonia e Veriut
Operacion i madh i Europolit, mbi 130 persona u arrestuan për kontrabandë me njerëz

Operacion i madh i Europolit, mbi 130 persona u arrestuan për kontrabandë me njerëz

Evropa
Policia shqiptare e vendosur për të forcuar më tej bashkëpunimin me Europol

Policia shqiptare e vendosur për të forcuar më tej bashkëpunimin me Europol

Shqipëri