LAJMI I FUNDIT:

Eulex

524 Artikuj

BE: Puna e gjykatave të komunikohet në mënyrë më proaktive

BE: Puna e gjykatave të komunikohet në mënyrë më proaktive

Komunat
Osmani pas takimit me zyrtarin e BE-së: Bandat kriminale të mbështetura nga Vuçiqi kanë qëllim destabilizimin e Kosovës

Osmani pas takimit me zyrtarin e BE-së: Bandat kriminale të mbështetura nga Vuçiqi kanë qëllim destabilizimin e Kosovës

Kosovë
Shefi i EULEX-it: Të gjithë të veprojnë në mënyrë të matur

Shefi i EULEX-it: Të gjithë të veprojnë në mënyrë të matur

Kosovë
Von Cramon në Kosovë: Dënoj dhunën dhe veprimet në veri, duhet frenim nga dyja palët

Von Cramon në Kosovë: Dënoj dhunën dhe veprimet në veri, duhet frenim nga dyja palët

Siguri
Policia: Situata në veri është qetësuar, njësitet tona reaguan në vetëmbrojtje

Policia: Situata në veri është qetësuar, njësitet tona reaguan në vetëmbrojtje

Siguri
QUINT: Autoritetet e Kosovës të zmbrapsen menjëherë, të koordinohen ngushtë me EULEX-in dhe KFOR-in

QUINT: Autoritetet e Kosovës të zmbrapsen menjëherë, të koordinohen ngushtë me EULEX-in dhe KFOR-in

Siguri
Betimi i kryetarëve të rinj në veri, KFOR-i: Sigurinë do ta mbajë Policia e Kosovës

Betimi i kryetarëve të rinj në veri, KFOR-i: Sigurinë do ta mbajë Policia e Kosovës

Siguri
Cakolli: Votimet në veri po zhvillohen të qeta, problem pamundësia e institucioneve për të garantuar një proces gjithëpërfshirës

Cakolli: Votimet në veri po zhvillohen të qeta, problem pamundësia e institucioneve për të garantuar një proces gjithëpërfshirës

Siguri
Imer Imeri: Jam dëshmitar i hapur i Gjykatës Speciale

Imer Imeri: Jam dëshmitar i hapur i Gjykatës Speciale

Kosovë
Imeri për vdekjen e ish-aktivistit të LDK-së: Vrasësit i dimë, urdhëruesit janë tani në proces

Imeri për vdekjen e ish-aktivistit të LDK-së: Vrasësit i dimë, urdhëruesit janë tani në proces

Kosovë
Shefi i EULEX-it dhe shefja e operacioneve të NATO-s flasin për sigurinë në Kosovë, në prag të zgjedhjeve në veri

Shefi i EULEX-it dhe shefja e operacioneve të NATO-s flasin për sigurinë në Kosovë, në prag të zgjedhjeve në veri

Kosovë
Serbia i shkruan EULEX-it për serbët e burgosur në Kosovë

Serbia i shkruan EULEX-it për serbët e burgosur në Kosovë

Drejtësi
Osmani pret në takim shefin e EULEX-it, diskutojnë për zhvillimet e fundit në veri

Osmani pret në takim shefin e EULEX-it, diskutojnë për zhvillimet e fundit në veri

Kosovë
Shqetësimet për sigurinë në veriun e Kosovës mes debateve për zgjidhje politike

Shqetësimet për sigurinë në veriun e Kosovës mes debateve për zgjidhje politike

Siguri
VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

Agron Shala
EULEX-i mirëpret uljen e tensioneve në pjesën veriore të Kosovës, thotë se po monitoron rastin e Pantiqit

EULEX-i mirëpret uljen e tensioneve në pjesën veriore të Kosovës, thotë se po monitoron rastin e Pantiqit

Kosovë
Serbia ngriti gatishmërinë luftarake të ushtrisë dhe policisë, Ibishi: Janë lojëra të Vuçiqit, por ai e di ku është kufiri

Serbia ngriti gatishmërinë luftarake të ushtrisë dhe policisë, Ibishi: Janë lojëra të Vuçiqit, por ai e di ku është kufiri

Siguri
Zvicra reagon për situatën në veri: KFOR-i dhe EULEX-i janë thelbësor për ruajtjen e paqes

Zvicra reagon për situatën në veri: KFOR-i dhe EULEX-i janë thelbësor për ruajtjen e paqes

Kosovë
Haradinaj dënon sulmet e vazhdueshme ndaj gazetarëve në veri: Sulmuesit të identifikohen dhe të dalin para drejtësisë

Haradinaj dënon sulmet e vazhdueshme ndaj gazetarëve në veri: Sulmuesit të identifikohen dhe të dalin para drejtësisë

Kosovë
Trajkoviq: Sulmet ndaj KFOR-it dhe EULEX-it, të rrezikshme dhe rrisin tensionet

Trajkoviq: Sulmet ndaj KFOR-it dhe EULEX-it, të rrezikshme dhe rrisin tensionet

Siguri
EULEX-i ende po shqyrton mundësinë për të ndihmuar në transferimin e Pantiqit

EULEX-i ende po shqyrton mundësinë për të ndihmuar në transferimin e Pantiqit

Donjeta Zeqiraj
Ibishi: Barrikadat mund të hiqen nga akterët që i kanë vendosur ato, apo dhunshëm nga autoritetet e sektorit të sigurisë

Ibishi: Barrikadat mund të hiqen nga akterët që i kanë vendosur ato, apo dhunshëm nga autoritetet e sektorit të sigurisë

Kosovë
EULEX-i ka furnizuar policët e Kosovës në Jarinjë me ushqime, veshmbathje dhe mjete higjienike

EULEX-i ka furnizuar policët e Kosovës në Jarinjë me ushqime, veshmbathje dhe mjete higjienike

Siguri
Kurti: Marrëveshja finale me Serbinë, çështje muajsh

Kurti: Marrëveshja finale me Serbinë, çështje muajsh

Kosovë