LAJMI I FUNDIT:

Estoni

28 Artikuj

Sigal Prishtina humb nga TalTech

Sigal Prishtina humb nga TalTech

Basketboll
Kurti udhëton në Estoni, nesër takohet me kryeministren Kallas

Kurti udhëton në Estoni, nesër takohet me kryeministren Kallas

Kosovë
Estonia e shpall non-grata një diplomat rus, do ta dëbojë nga vendi

Estonia e shpall non-grata një diplomat rus, do ta dëbojë nga vendi

Evropa
​Osmani përfundon vizitën në Estoni, merr mbështetje për rrugën euro-atlantike të Kosovës

​Osmani përfundon vizitën në Estoni, merr mbështetje për rrugën euro-atlantike të Kosovës

Kosovë
Osmani nis vizitën zyrtare në Estoni, pritet nga homologia e saj

Osmani nis vizitën zyrtare në Estoni, pritet nga homologia e saj

Kosovë
Inteligjenca estoneze: Rusia po krijon ‘deepfake’ për të nxitur trazira sociale dhe politike

Inteligjenca estoneze: Rusia po krijon ‘deepfake’ për të nxitur trazira sociale dhe politike

Evropa
Luksemburgu është bërë nga sot shteti i parë në botë që e mundëson falas transportin publik

Luksemburgu është bërë nga sot shteti i parë në botë që e mundëson falas transportin publik

Nga Bota
Shtetet baltike rrisin përpjekjet për të identifikuar spiunët rusë

Shtetet baltike rrisin përpjekjet për të identifikuar spiunët rusë

Nga Bota
Estonia i jep 85 javë pushim me pagesë për lehonat

Estonia i jep 85 javë pushim me pagesë për lehonat

Të Tjera
Dimitrov në konferencën “Lennart Meri”

Dimitrov në konferencën “Lennart Meri”

Politikë
Estoni, ministri jep dorëheqjen vetëm disa orë pas emërimit

Estoni, ministri jep dorëheqjen vetëm disa orë pas emërimit

Nga Bota
Atleti kreu për herë të parë, dy rrotullime mbi shiritin e tendosur (Video)

Atleti kreu për herë të parë, dy rrotullime mbi shiritin e tendosur (Video)

Interesante
Rezerva Federale po heton Deutsche Bank për pastrim të parave me Danske Bank

Rezerva Federale po heton Deutsche Bank për pastrim të parave me Danske Bank

Financa
Estonia fillon arrestimet lidhur me skandalin e Danske Bank

Estonia fillon arrestimet lidhur me skandalin e Danske Bank

Financa
Ministrja Hoxha në Estoni, merr mbështetje për liberalizimin e vizave

Ministrja Hoxha në Estoni, merr mbështetje për liberalizimin e vizave

Kosovë
Banka më e madhe e Danimarkës mund të ketë ndihmuar në pastrimin e parave

Banka më e madhe e Danimarkës mund të ketë ndihmuar në pastrimin e parave

Financa
Fluturakja ushtarake spanjolle bombardoi aksidentalisht në një zonë të Estonisë (Foto)

Fluturakja ushtarake spanjolle bombardoi aksidentalisht në një zonë të Estonisë (Foto)

Nga Bota
Rrotullimi i të rriturit të luhatë nuk përfundoi aspak mirë (Video)

Rrotullimi i të rriturit të luhatë nuk përfundoi aspak mirë (Video)

Fun Lajme
Dorëhiqet ambasadori i SHBA-së në Estoni, kritikon Trumpin

Dorëhiqet ambasadori i SHBA-së në Estoni, kritikon Trumpin

Nga Bota
Studentët e Kolegjit ILIRIA në Estoni

Studentët e Kolegjit ILIRIA në Estoni

Marketing
Rusia përcjell me vëmendje ushtrimet e NATO-s në Baltik

Rusia përcjell me vëmendje ushtrimet e NATO-s në Baltik

Nga Bota
Komuna që zgjodhi gjethen e kanabisit për simbol të flamurit

Komuna që zgjodhi gjethen e kanabisit për simbol të flamurit

Interesante
Maasikas: Është mbreslënës përkushtimi i Qeverisë

Maasikas: Është mbreslënës përkushtimi i Qeverisë

Emir Hamzai
Maasikas: Do ta mbështesim Maqedoninë drejt rrugëtimit në BE

Maasikas: Do ta mbështesim Maqedoninë drejt rrugëtimit në BE

Emir Hamzai