LAJMI I FUNDIT:
Ernesto Valverde

Ernesto Valverde

384 Artikuj

Info

Ernesto Valverde ka lindur më 9 shkurt 1964 në Spanjë

Real Madridi po shqyrton ndëshkim të brendshëm për Valverden pas sulmit ndaj Alex Baenas

Real Madridi po shqyrton ndëshkim të brendshëm për Valverden pas sulmit ndaj Alex Baenas

La Liga
Formacionet zyrtare: Bilbao dhe Barca në ndeshjen kryesore të javës

Formacionet zyrtare: Bilbao dhe Barca në ndeshjen kryesore të javës

La Liga
Formacionet zyrtare: Reali luan për triumf ndaj Bilbaos

Formacionet zyrtare: Reali luan për triumf ndaj Bilbaos

La Liga
CIES publikon renditjen e fundit të vlerës së futbollistëve, shumë befasi në listë

CIES publikon renditjen e fundit të vlerës së futbollistëve, shumë befasi në listë

Ndërkombëtare
Valverde fitoi pothuajse gjithçka te Barcelona – por përse u largua

Valverde fitoi pothuajse gjithçka te Barcelona – por përse u largua

La Liga
Man Utd ka biseduar tashmë me gjashtë trajnerë për të marrë drejtimin e ekipit

Man Utd ka biseduar tashmë me gjashtë trajnerë për të marrë drejtimin e ekipit

Premier League
Man United kërkon trajner të përkohshëm deri në fund të sezonit – do të bisedojnë me pesë trajner të njohur, pasi dy tashmë kanë skuadra të forta

Man United kërkon trajner të përkohshëm deri në fund të sezonit – do të bisedojnë me pesë trajner të njohur, pasi dy tashmë kanë skuadra të forta

Premier League
Man Utd në bisedime me Ernesto Valverden

Man Utd në bisedime me Ernesto Valverden

Premier League
Trajnerë të mirë, por që aktualisht janë pa klub – emra të njohur si Zidane, Conte e Valverde

Trajnerë të mirë, por që aktualisht janë pa klub – emra të njohur si Zidane, Conte e Valverde

Ndërkombëtare
A kishte zënkë mes Valverdes dhe Messit, trajneri i njohur thotë se më mirë është të mbetet mister kjo gjë

A kishte zënkë mes Valverdes dhe Messit, trajneri i njohur thotë se më mirë është të mbetet mister kjo gjë

La Liga
Guardiola, Mourinho, Ancelotti: Cili menaxher ka shpenzuar më shumë para që nga viti 2000?

Guardiola, Mourinho, Ancelotti: Cili menaxher ka shpenzuar më shumë para që nga viti 2000?

Ndërkombëtare
Koeman thyen rekordin negativ të Rijkaardit për fillimin më të keq të sezonit, Martino më i miri

Koeman thyen rekordin negativ të Rijkaardit për fillimin më të keq të sezonit, Martino më i miri

La Liga
Pique shpërthen ndaj Bartomeut disa orë para El Clasicos, akuza të mëdha drejtuar presidentit të Barcelonës

Pique shpërthen ndaj Bartomeut disa orë para El Clasicos, akuza të mëdha drejtuar presidentit të Barcelonës

La Liga
Nga Guardiola te Koeman dhe Valverde – Këta janë 20 studentët e legjendës Johan Cruyff

Nga Guardiola te Koeman dhe Valverde – Këta janë 20 studentët e legjendës Johan Cruyff

Shkumbin Pireva
Arda Turan akuzon Valverden për dështimin te Barcelona: Nuk ma dha mundësinë, isha i rëndësishëm para ardhjes së tij

Arda Turan akuzon Valverden për dështimin te Barcelona: Nuk ma dha mundësinë, isha i rëndësishëm para ardhjes së tij

La Liga
Valverde pritet të rikthehet në stol, por tani te rivali i Barcelonës

Valverde pritet të rikthehet në stol, por tani te rivali i Barcelonës

La Liga
Valverde thyen heshtjen: Messi i pakrahasueshëm, ishte shumë i lehtë për t’u menaxhuar

Valverde thyen heshtjen: Messi i pakrahasueshëm, ishte shumë i lehtë për t’u menaxhuar

La Liga
Neville kthehet të flas për kohën sa drejtonte Valencian: Nuk e dëgjova Fergusonin – ju tregoj çfarë më bën Valverde dhe Simeone

Neville kthehet të flas për kohën sa drejtonte Valencian: Nuk e dëgjova Fergusonin – ju tregoj çfarë më bën Valverde dhe Simeone

La Liga
Koeman zbulon se ai refuzoi Barcelonën pas shkarkimit të Valverdes

Koeman zbulon se ai refuzoi Barcelonën pas shkarkimit të Valverdes

La Liga
Befason Valverde: Më parë do të shkoja në Australi, sesa në Ligën Premier

Befason Valverde: Më parë do të shkoja në Australi, sesa në Ligën Premier

Premier League
Valverde favorizon Real Madridin para Barcelonës në garën për titull në La Liga

Valverde favorizon Real Madridin para Barcelonës në garën për titull në La Liga

La Liga
Valverde kthehet në skenë me pamje të re dhe flet për shumë gjëra: Largimi nga Barcelona, eliminimet në LK dhe puna e re

Valverde kthehet në skenë me pamje të re dhe flet për shumë gjëra: Largimi nga Barcelona, eliminimet në LK dhe puna e re

La Liga
Situatë e tensionuar në skuadrën e Barcës

Situatë e tensionuar në skuadrën e Barcës

La Liga
De Jong: Dua të fitoj gjithçka me Barcelonën, Setien njësoj sikurse Valverde

De Jong: Dua të fitoj gjithçka me Barcelonën, Setien njësoj sikurse Valverde

La Liga