LAJMI I FUNDIT:
Eni Koçi

Eni Koçi

239 Artikuj

Info

Këngëtarja Eni Koçi është e lindur më 5 korrik të vitit 1996, në Berat.

Dashuria për muzikën vjen e frymëzuar nga motra e saj e madhe, Greta Koçi, e cila është këngëtare e njohur në tregun muzikor gjithashtu.

Eni e filloi karrierën në moshë shumë të re. Kur ishte 15 vjeç, ajo publikoi këngën e saj të parë “Diva” në bashkëpunim me reperin Capital T, ku së bashku konkurruan në festivalin “Kënga Magjike 2010”.

Në vitin 2012, nxjerr në shitje albumin e saj të parë “Love me”, me gjithsej 10 këngë.

Disa nga hitet më të suksesshme në karrierën e saj janë: “Je gjithçka” (Feat. Noizy), “Tek ty”, “My Papi” etj.

Në vitin 2017, ajo nis një romancë të re me reperin e njohur kosovar, Genc Prelvukaj.

Pas një pauze pasi u bë nënë, Eni Koçi paralajmëron rikthimin në muzikë

Pas një pauze pasi u bë nënë, Eni Koçi paralajmëron rikthimin në muzikë

Yjet
Disa nga artistët shqiptarë bëhen me llogari në Threads

Disa nga artistët shqiptarë bëhen me llogari në Threads

Yjet
Dedikimi i veçantë i Gencit për ditëlindjen e Enit: Jam i sigurt që do të dua deri në ditën kur sytë e mi nuk do të hapen më

Dedikimi i veçantë i Gencit për ditëlindjen e Enit: Jam i sigurt që do të dua deri në ditën kur sytë e mi nuk do të hapen më

Yjet
Eni Koçi feston ditëlindjen e 27-të: Vitet kalojnë dhe njeriu kupton që gjëja më e shtrenjtë në botë është familja

Eni Koçi feston ditëlindjen e 27-të: Vitet kalojnë dhe njeriu kupton që gjëja më e shtrenjtë në botë është familja

Yjet
Genc Prelvukaj, Greta dhe Eni Koçi ndjekin nga afër koncertin e Beyonce në Amsterdam

Genc Prelvukaj, Greta dhe Eni Koçi ndjekin nga afër koncertin e Beyonce në Amsterdam

Yjet
Pyetet nëse do të hynte në Big Brother, Eni Koçi: Jo, por kam shumë respekt për guximin që kanë artistët që bëhen pjesë e këtij formati

Pyetet nëse do të hynte në Big Brother, Eni Koçi: Jo, por kam shumë respekt për guximin që kanë artistët që bëhen pjesë e këtij formati

Yjet
Eni Koçi shpreh haptazi pëlqimin për Luizin në Big Brother: Sikurse të gjithë

Eni Koçi shpreh haptazi pëlqimin për Luizin në Big Brother: Sikurse të gjithë

Yjet
Banorët bullizuan Luizin në BBVA, Eni Koçi: E shokuar se si figura të shoubizit përfundojnë duke e sharë e trajtuar në mënyrë ç’njerëzore dikë

Banorët bullizuan Luizin në BBVA, Eni Koçi: E shokuar se si figura të shoubizit përfundojnë duke e sharë e trajtuar në mënyrë ç’njerëzore dikë

Yjet
Personazhet publike që u bënë prindër gjatë 2022-tës

Personazhet publike që u bënë prindër gjatë 2022-tës

Egzona Shigjeqi
Genc Prelvukaj reagon pasi u bë baba i një vajze: I dhamë një emër në shqip, Adea – që për ne janë katër shkronja floriri

Genc Prelvukaj reagon pasi u bë baba i një vajze: I dhamë një emër në shqip, Adea – që për ne janë katër shkronja floriri

Yjet
Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj bëhen prindër për herë të parë

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj bëhen prindër për herë të parë

Yjet
Në ditëlindjen e 41-të, Eni Koçi me dedikim të veçantë për Gencin: Je gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë

Në ditëlindjen e 41-të, Eni Koçi me dedikim të veçantë për Gencin: Je gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë

Yjet
Eni Koçi sjell pamje nga festa e ‘Baby Shower’-it për vajzën, tërheq vëmendje me dukjen dhe stilin elegant

Eni Koçi sjell pamje nga festa e ‘Baby Shower’-it për vajzën, tërheq vëmendje me dukjen dhe stilin elegant

Yjet
Eni Koçi feston ditëlindjen e 26-të, Genc Prelvukaj: Jeta ka ngjyrë me ty, ndaj të dua çdo mëngjes e darkë pranë

Eni Koçi feston ditëlindjen e 26-të, Genc Prelvukaj: Jeta ka ngjyrë me ty, ndaj të dua çdo mëngjes e darkë pranë

Yjet
Eni Koçi publikon fotografi nga momenti kur së bashku me Gencin zbuluan se po presin një vajzë

Eni Koçi publikon fotografi nga momenti kur së bashku me Gencin zbuluan se po presin një vajzë

Yjet
Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj në pritje të fëmijës së parë së bashku

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj në pritje të fëmijës së parë së bashku

Muzikë
Eni Koçi paralajmëron bashkëpunimin me Genc Prelvukajn, publikohet të dielën

Eni Koçi paralajmëron bashkëpunimin me Genc Prelvukajn, publikohet të dielën

Muzikë
Janë martuar Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi

Janë martuar Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi

Yjet
Eni Koçi dhe Dani publikojnë këngën e re “Vonë”

Eni Koçi dhe Dani publikojnë këngën e re “Vonë”

Muzikë
Eni Koçi dhe Ramadan Krasniqi – Dani sonte vijnë me këngë të re

Eni Koçi dhe Ramadan Krasniqi – Dani sonte vijnë me këngë të re

Muzikë
Eni Koçi ekspozon linjat tërheqëse të trupit në bikini nga pushimet në Tajlandë

Eni Koçi ekspozon linjat tërheqëse të trupit në bikini nga pushimet në Tajlandë

Yjet
Eni Koçi me të tjera poza provokuese nga pushimet, mahnit me linjat trupore në bikini

Eni Koçi me të tjera poza provokuese nga pushimet, mahnit me linjat trupore në bikini

Yjet
Eni Koçi shijon pushimet në Tajlandë, nuk mungon me poza atraktive në rrjete sociale

Eni Koçi shijon pushimet në Tajlandë, nuk mungon me poza atraktive në rrjete sociale

Yjet
Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj nisin pushimet në Tajlandë, shfaqen të lumtur përkrah njëri-tjetrit

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj nisin pushimet në Tajlandë, shfaqen të lumtur përkrah njëri-tjetrit

Yjet