LAJMI I FUNDIT:

Emocionet

83 Artikuj

Të jetosh me persona të zymtë, ju krijon depresion gjashtë muaj më vonë

Të jetosh me persona të zymtë, ju krijon depresion gjashtë muaj më vonë

Shëndetësi Lajme
Katër efektet e vjeshtës që ndikojnë në mënyra të ndryshme

Katër efektet e vjeshtës që ndikojnë në mënyra të ndryshme

Lifestyle
Si të jeni “miq për seks”?

Si të jeni “miq për seks”?

Intimitet dhe Pasion
Kjo është një shenjë e psikozës pastpartale që shfaqet pas lindjes: Emocione që mund ta shkatërrojnë një nënë

Kjo është një shenjë e psikozës pastpartale që shfaqet pas lindjes: Emocione që mund ta shkatërrojnë një nënë

Për nënat
Ëndrra erotike, porosia që mund të interpretohet

Ëndrra erotike, porosia që mund të interpretohet

Të tjera
Çfarë duhet të bëni kur jeni të pikëlluar – mos i ndrydhni ose fshihni ndjenjat tuaja

Çfarë duhet të bëni kur jeni të pikëlluar – mos i ndrydhni ose fshihni ndjenjat tuaja

Psikologji
Nëse zemra juaj është e thyer, bëni një ushtrim për disa minuta

Nëse zemra juaj është e thyer, bëni një ushtrim për disa minuta

Këshilla dhe arsye
Hulumtimi: Lodhja nga empatia, fenomen i indiferencës ndaj lajmeve të këqija

Hulumtimi: Lodhja nga empatia, fenomen i indiferencës ndaj lajmeve të këqija

Shëndetësi Lajme
Si të pranoni realitetin dhe të thjeshtoni jetën

Si të pranoni realitetin dhe të thjeshtoni jetën

Këshilla dhe arsye
Fuqia e të qeshurit si një terapi për mendjen dhe trupin

Fuqia e të qeshurit si një terapi për mendjen dhe trupin

Psikologji
Këto shenja horoskopi nuk tregojnë emocione, edhe në krizën më të madhe

Këto shenja horoskopi nuk tregojnë emocione, edhe në krizën më të madhe

Astrologji
Do të befasoheni: Cila formë e fytyrës së femrës i josh më së shumti meshkujt?

Do të befasoheni: Cila formë e fytyrës së femrës i josh më së shumti meshkujt?

Lifestyle
Si të bëheni më e mira që ndonjëherë i ka pasur në shtrat

Si të bëheni më e mira që ndonjëherë i ka pasur në shtrat

Intimitet dhe Pasion
Studimi zbulon efektin anësor të pazakontë të paracetamolit që vë në pikëpyetje shitjen pa recetë

Studimi zbulon efektin anësor të pazakontë të paracetamolit që vë në pikëpyetje shitjen pa recetë

Shëndetësi Lajme
Tetë sinjale që ju jep trupi për t’ju treguar se po injoroni veten dhe dëshirat tuaja

Tetë sinjale që ju jep trupi për t’ju treguar se po injoroni veten dhe dëshirat tuaja

Psikologji
Emocione të mëdha: Kështu duket zemra e mashkullit në momentin kur i kërkon martesë së dashurës

Emocione të mëdha: Kështu duket zemra e mashkullit në momentin kur i kërkon martesë së dashurës

Lifestyle
Trishtimi konsiderohet si emocioni që zgjat më shumë

Trishtimi konsiderohet si emocioni që zgjat më shumë

Psikologji
Gjashtë shenjat e horoskopit që nuk i shprehin vërtetë ndjenjat dhe emocionet

Gjashtë shenjat e horoskopit që nuk i shprehin vërtetë ndjenjat dhe emocionet

Lifestyle
Çfarë e shkakton ankthin e mëngjesit dhe si ta përballoni

Çfarë e shkakton ankthin e mëngjesit dhe si ta përballoni

Këshilla mjekësore
Ç’duhet bërë kur dashuria bie në krizë?

Ç’duhet bërë kur dashuria bie në krizë?

Në çift
Si ndikojnë emocionet në pjesë të ndryshme të trupit?

Si ndikojnë emocionet në pjesë të ndryshme të trupit?

Të tjera
Kujdes: Burrat nuk janë të emocionuar me këtë tip gruaje

Kujdes: Burrat nuk janë të emocionuar me këtë tip gruaje

Lifestyle
Gratë emocionohen nga burrat me një mënyrë të veçantë të të folurit! A e dini për çfarë bëhet fjalë?

Gratë emocionohen nga burrat me një mënyrë të veçantë të të folurit! A e dini për çfarë bëhet fjalë?

Lifestyle
Ndërlidhja e mungesës së gjumit dhe ndikimi tek emocionet

Ndërlidhja e mungesës së gjumit dhe ndikimi tek emocionet

Lifestyle