LAJMI I FUNDIT:

Emmanuel Adebayor

33 Artikuj

Pas një karriere të ndritur – Adebayor i thotë lamtumirë futbollit

Pas një karriere të ndritur – Adebayor i thotë lamtumirë futbollit

Premier League
Adebayor jeton si një perandor, fansat e mahnitur nga pamjet e rezidencës luksoze dhe makinave super të shtrenjta

Adebayor jeton si një perandor, fansat e mahnitur nga pamjet e rezidencës luksoze dhe makinave super të shtrenjta

Yjet
Pesë transferimet më të qëlluara të Arsenalit në afatin kalimtar të janarit – Topçinjtë kanë arsye për investim

Pesë transferimet më të qëlluara të Arsenalit në afatin kalimtar të janarit – Topçinjtë kanë arsye për investim

Premier League
Dhjetë lojtarët që kishin kërkesa shokuese për kontratë pas kërkesave ekstravagante të Lionel Messit ndaj Barcelonës

Dhjetë lojtarët që kishin kërkesa shokuese për kontratë pas kërkesave ekstravagante të Lionel Messit ndaj Barcelonës

Driton Gajraku
Emmanuel Adebayor triumfon mbi vendimin e FIFA-s për ‘suspendimin e padrejtë’

Emmanuel Adebayor triumfon mbi vendimin e FIFA-s për ‘suspendimin e padrejtë’

Ligat tjera
Adebayor e di çfarë e pret Aubameyangun te Arsenali: Kjo më ka ndodhur edhe mua

Adebayor e di çfarë e pret Aubameyangun te Arsenali: Kjo më ka ndodhur edhe mua

Premier League
Transferimet më të mira dhe më të këqija të Arsenalit në afatin e janarit

Transferimet më të mira dhe më të këqija të Arsenalit në afatin e janarit

Premier League
Ballafaqimi Lloris – Son nuk është i fundit, bashkëlojtarët që kanë pasur përleshje mes vete ndër vite

Ballafaqimi Lloris – Son nuk është i fundit, bashkëlojtarët që kanë pasur përleshje mes vete ndër vite

Ndërkombëtare
Olimpia ia ndërpret kontratën Adebayorit pas vetëm katër ndeshjes

Olimpia ia ndërpret kontratën Adebayorit pas vetëm katër ndeshjes

Ndërkombëtare
Zbulohet lista me njëzet lojtarët që kanë përfunduar më shumë në pozitë jashtë loje në histori të Ligës Premier

Zbulohet lista me njëzet lojtarët që kanë përfunduar më shumë në pozitë jashtë loje në histori të Ligës Premier

Premier League
Gjashtë lojtarë që kanë regjistruar katër asistime brenda një ndeshje në Ligën Premier

Gjashtë lojtarë që kanë regjistruar katër asistime brenda një ndeshje në Ligën Premier

Premier League
Nga Ronaldo, deri te Rooney: 15 futbollistët e rinj më të vlefshëm në vitin 2004

Nga Ronaldo, deri te Rooney: 15 futbollistët e rinj më të vlefshëm në vitin 2004

Ndërkombëtare
Adebayor ndëshkohet me të kuq pas ndërhyrjes ‘kung-fu’ ndaj kundërshtarit

Adebayor ndëshkohet me të kuq pas ndërhyrjes ‘kung-fu’ ndaj kundërshtarit

Ligat tjera
Adebayor befason të gjithë – nënshkruan me Olimpian në Paraguai dhe bashkëlojtar do ta ketë Santa Cruzin

Adebayor befason të gjithë – nënshkruan me Olimpian në Paraguai dhe bashkëlojtar do ta ketë Santa Cruzin

Ligat tjera
Adebayor drejt rikthimit në Ligën Premier, tri klube vihen pas tij

Adebayor drejt rikthimit në Ligën Premier, tri klube vihen pas tij

Premier League
Emmanuel Adebayor zbulon se si ai ishte shumë afër vetëvrasjes: Bëra përgatitjet, piva krejt ujin – isha gati të vazhdoja

Emmanuel Adebayor zbulon se si ai ishte shumë afër vetëvrasjes: Bëra përgatitjet, piva krejt ujin – isha gati të vazhdoja

Ndërkombëtare
Momenti kur Jose Mourinho ‘vrau’ me kritika Cristiano Ronaldon pavarësisht se kishte shënuar het-trik: Adebayor zbulon gjithçka për portugezin gjatë kohës në Real Madrid

Momenti kur Jose Mourinho ‘vrau’ me kritika Cristiano Ronaldon pavarësisht se kishte shënuar het-trik: Adebayor zbulon gjithçka për portugezin gjatë kohës në Real Madrid

La Liga
Adebayor: Ende nuk po mund ta kuptoj pse qëndrova vetëm gjashtë muaj te Reali

Adebayor: Ende nuk po mund ta kuptoj pse qëndrova vetëm gjashtë muaj te Reali

La Liga
Salah bëhet lojtari afrikan me më së shumti gola sezonal në Ligën Premier

Salah bëhet lojtari afrikan me më së shumti gola sezonal në Ligën Premier

Premier League
Pas nëntë vitesh, Real Madridi po kërkon sulmues që do ta largojë Benzeman nga formacioni

Pas nëntë vitesh, Real Madridi po kërkon sulmues që do ta largojë Benzeman nga formacioni

La Liga
Adebayor: Nuk u largova për para, por nuk besoi tek unë më i pacipi Wenger

Adebayor: Nuk u largova për para, por nuk besoi tek unë më i pacipi Wenger

Premier League
Karriera që u shkatërrua nga familja – Adebayor thotë se ka menduar vetëvrasjen pasi ata nuk e duan dhe vetëm i kërkojnë para (Foto)

Karriera që u shkatërrua nga familja – Adebayor thotë se ka menduar vetëvrasjen pasi ata nuk e duan dhe vetëm i kërkojnë para (Foto)

Rishikime
Benzema i fikur dhe nuk shënon, Real Madridi ‘vajton’ sulmuesit e larguar – Nga Higuain te Morata e Mariano, të gjithë kanë shënuar më shumë (Foto)

Benzema i fikur dhe nuk shënon, Real Madridi ‘vajton’ sulmuesit e larguar – Nga Higuain te Morata e Mariano, të gjithë kanë shënuar më shumë (Foto)

La Liga
E mbani mend Adebayorin – Ai sot shënoi het-trik kundër Galatatasaryt dhe mbanë gjallë shpresat e skuadrës për titull (Foto/Video)

E mbani mend Adebayorin – Ai sot shënoi het-trik kundër Galatatasaryt dhe mbanë gjallë shpresat e skuadrës për titull (Foto/Video)

Ndërkombëtare