LAJMI I FUNDIT:

Emiratet e Bashkuara Arabe

200 Artikuj

Donald Trump mund t’i ndalohet hyrja në 37 vende të botës, përfshirë edhe disa shtete të fuqishme

Donald Trump mund t’i ndalohet hyrja në 37 vende të botës, përfshirë edhe disa shtete të fuqishme

Amerika
Dubai po shpenzon 35 miliardë dollarë për të ndërtuar atë që thotë se do të jetë aeroporti më i madh në botë

Dubai po shpenzon 35 miliardë dollarë për të ndërtuar atë që thotë se do të jetë aeroporti më i madh në botë

Nga Bota
Dubai raporton një “sëmundje misterioze” të lidhur me përmbytjet e rënda që goditën rajonin

Dubai raporton një “sëmundje misterioze” të lidhur me përmbytjet e rënda që goditën rajonin

Nga Bota
Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Nga Bota
Shoferi drejton Paganin në rrugët e përmbytura të Dubait

Shoferi drejton Paganin në rrugët e përmbytura të Dubait

Auto Lajme
Çfarë janë retë artificiale dhe a shkaktuan përmbytjet e mëdha në Dubai?

Çfarë janë retë artificiale dhe a shkaktuan përmbytjet e mëdha në Dubai?

Azia
Situatë “apokaliptike” në Dubai, pamje që tregojnë se si e kanë pësuar veturat

Situatë “apokaliptike” në Dubai, pamje që tregojnë se si e kanë pësuar veturat

Nga Bota
Pamje që ngjajnë me ‘një botë apokaliptike’, pas ngjarjeve të jashtëzakonshme të motit në Dubai

Pamje që ngjajnë me ‘një botë apokaliptike’, pas ngjarjeve të jashtëzakonshme të motit në Dubai

Nga Bota
Shiu i madh përfshiu Dubain – rrugë të përmbytura, fluturime të anuluara

Shiu i madh përfshiu Dubain – rrugë të përmbytura, fluturime të anuluara

Azia
Priten reshje të dendura shiu, bubullima, vetëtima dhe breshër – Emiratet e Bashkuara Arabe miratojnë mësimin në distancë për dy ditë

Priten reshje të dendura shiu, bubullima, vetëtima dhe breshër – Emiratet e Bashkuara Arabe miratojnë mësimin në distancë për dy ditë

Nga Bota
Ngarkesa e parë ujore me ndihma humanitare arrin në brigjet detare të Gazës

Ngarkesa e parë ujore me ndihma humanitare arrin në brigjet detare të Gazës

Azia
Quincy Promes arrestohet në Dubai pasi u dënua me gjashtë vjet burg për kontrabandë me 1370 kg kokainë

Quincy Promes arrestohet në Dubai pasi u dënua me gjashtë vjet burg për kontrabandë me 1370 kg kokainë

Ndërkombëtare
I fshehur në Emiratet e Bashkuara Arabe, ekstradohet në Shqipëri Bruno Çobo, Balla: Faqe e re bashkëpunimi

I fshehur në Emiratet e Bashkuara Arabe, ekstradohet në Shqipëri Bruno Çobo, Balla: Faqe e re bashkëpunimi

Shqipëri
Moti i ligë godet Emiratet e Bashkuara Arabe: Shiu i madh dhe stuhitë shkaktojnë ndërprerje trafiku në Dubai dhe Abu Dhabi

Moti i ligë godet Emiratet e Bashkuara Arabe: Shiu i madh dhe stuhitë shkaktojnë ndërprerje trafiku në Dubai dhe Abu Dhabi

Azia
Von der Leyen ka një lajm të mirë për palestinezët

Von der Leyen ka një lajm të mirë për palestinezët

Nga Bota
Ramazani 2024: Emiratet e Bashkuara Arabe reduktojnë orët e punës edhe për punonjësit e sektorit privat

Ramazani 2024: Emiratet e Bashkuara Arabe reduktojnë orët e punës edhe për punonjësit e sektorit privat

Nga Bota
Brenda “aeroportit më të bukur në botë”, për ndërtimin e tij në Abu Dhabi janë shpenzuar 3 miliardë dollarë

Brenda “aeroportit më të bukur në botë”, për ndërtimin e tij në Abu Dhabi janë shpenzuar 3 miliardë dollarë

Azia
I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet Denis Brajoviç në Emiratet e Bashkuara

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet Denis Brajoviç në Emiratet e Bashkuara

Shqipëri
Shqipëria së shpejti me marrëveshje për tregtinë e lirë me Emiratet e Bashkuara Arabe

Shqipëria së shpejti me marrëveshje për tregtinë e lirë me Emiratet e Bashkuara Arabe

Shqipëri
Fenomeni i rrallë i motit “shokon” banorët e Emirateve të Bashkuara Arabe, sasia e madhe e breshërit mbulon rrugët

Fenomeni i rrallë i motit “shokon” banorët e Emirateve të Bashkuara Arabe, sasia e madhe e breshërit mbulon rrugët

Kuriozitete
Dubai deri në vitin 2026 do të pajiset me taksi fluturuese

Dubai deri në vitin 2026 do të pajiset me taksi fluturuese

Auto Lajme
Nga 100 deri në 10,000 dirhemë – gjithçka dihet për shkeljet e parkimit dhe gjobat në Dubai

Nga 100 deri në 10,000 dirhemë – gjithçka dihet për shkeljet e parkimit dhe gjobat në Dubai

Auto Lajme
Janari i 2024-së i mirë për liberalizimin e vizave – bllokut të BE-së i shtohen Spanja, Emiratet Arabe dhe Izraeli

Janari i 2024-së i mirë për liberalizimin e vizave – bllokut të BE-së i shtohen Spanja, Emiratet Arabe dhe Izraeli

Jehona Hulaj
Nga 22 shkurti qytetarët e Kosovës do të udhëtojnë pa viza drejt Dubait

Nga 22 shkurti qytetarët e Kosovës do të udhëtojnë pa viza drejt Dubait

Kosovë


mob5