LAJMI I FUNDIT:
Emil Forsberg

Emil Forsberg

42 Artikuj

Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Përfaqësueset
Suedia shumë e fortë për Kosovën, mposhtemi me tre gola në “Friends Arena”

Suedia shumë e fortë për Kosovën, mposhtemi me tre gola në “Friends Arena”

Përfaqësuesja e Kosovës
Mbyllet pjesa e parë: Suedia në avantazh ndaj Kosovës, vendos një gol nga penalltia e dhënë me VAR

Mbyllet pjesa e parë: Suedia në avantazh ndaj Kosovës, vendos një gol nga penalltia e dhënë me VAR

Përfaqësuesja e Kosovës
Suedi 1-0 Kosovë, statistikat e pjesës së parë

Suedi 1-0 Kosovë, statistikat e pjesës së parë

Përfaqësuesja e Kosovës
Penallti me VAR, Suedia kalon në epërsi ndaj Kosovës

Penallti me VAR, Suedia kalon në epërsi ndaj Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Yjet, zbulimet dhe befasitë e Euro 2020 në fazën e grupeve

Yjet, zbulimet dhe befasitë e Euro 2020 në fazën e grupeve

Përfaqësueset
Faza grupore e ‘Euro 2020’ në numra: Rekorderi Ronaldo, lojtari më i ri, intervenimet dhe statistika të tjera

Faza grupore e ‘Euro 2020’ në numra: Rekorderi Ronaldo, lojtari më i ri, intervenimet dhe statistika të tjera

Përfaqësueset
Top-shënuesit më të mirë në EURO 2020 deri tani – prin Ronaldo, në listë edhe Shaqiri

Top-shënuesit më të mirë në EURO 2020 deri tani – prin Ronaldo, në listë edhe Shaqiri

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve: Suedia 3-2 Polonia, veçohet Forsberg

Notat e lojtarëve: Suedia 3-2 Polonia, veçohet Forsberg

Përfaqësueset
Suedia fiton ndaj Polonisë dhe kualifikohet nga vendi i parë në grup

Suedia fiton ndaj Polonisë dhe kualifikohet nga vendi i parë në grup

Përfaqësueset
Suedia shkon në pushim me epërsi ndaj Polonisë

Suedia shkon në pushim me epërsi ndaj Polonisë

Përfaqësueset
Forsberg shënon golin më të shpejtë në EURO 2020, i dyti më i shpejtë në histori

Forsberg shënon golin më të shpejtë në EURO 2020, i dyti më i shpejtë në histori

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Suedi 1-0 Sllovaki: Forsberg më i miri në fushë

Notat e lojtarëve, Suedi 1-0 Sllovaki: Forsberg më i miri në fushë

Përfaqësueset
Suedia mposht Sllovakinë, bën një hap të madh për kalimin në fazën e eliminimit direkt

Suedia mposht Sllovakinë, bën një hap të madh për kalimin në fazën e eliminimit direkt

Përfaqësueset
Kosovë – Suedi, prapaskenat e ndeshjes: Nervozizmi i Kolollit me bashkëlojtarin, dy futbollistë të Kosovës nuk e pritën fundin dhe u larguan si dhe dueli interesant mes më të gjatit dhe më të shkurtit

Kosovë – Suedi, prapaskenat e ndeshjes: Nervozizmi i Kolollit me bashkëlojtarin, dy futbollistë të Kosovës nuk e pritën fundin dhe u larguan si dhe dueli interesant mes më të gjatit dhe më të shkurtit

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve: Liverpool 2-0 RB Lepzig, Salah me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve: Liverpool 2-0 RB Lepzig, Salah me vlerësimin më të lartë

Liga e Kampionëve
Rekord i ri në Bundesliga për asistime, Muller futet në histori dhe lë mbrapa De Bruynen

Rekord i ri në Bundesliga për asistime, Muller futet në histori dhe lë mbrapa De Bruynen

Bundesliga
Ralf Rangnick, apo ‘profesori’:  Nga Werner te Haaland, por edhe gjysma e Liverpoolit, janë talentet e zbuluara nga ai

Ralf Rangnick, apo ‘profesori’: Nga Werner te Haaland, por edhe gjysma e Liverpoolit, janë talentet e zbuluara nga ai

Ligat tjera
Lojtarët më të kërkuar të Bundesligës: 25 yjet që mund të ndërrojnë mjedis, në mesin e tyre edhe Milot Rashica

Lojtarët më të kërkuar të Bundesligës: 25 yjet që mund të ndërrojnë mjedis, në mesin e tyre edhe Milot Rashica

Bundesliga
Ylli i RB Leipzig, Forsberg i ofrohet Unitedit

Ylli i RB Leipzig, Forsberg i ofrohet Unitedit

Premier League
Notat e lojtarëve: RB Leipzig 0-3 Bayern Munich, shkëlqen Lewandowski

Notat e lojtarëve: RB Leipzig 0-3 Bayern Munich, shkëlqen Lewandowski

Ndërkombëtare
Refuzohet oferta e parë e Romës për Forsberg

Refuzohet oferta e parë e Romës për Forsberg

Serie A
Gary Neville fajëson Granit Xhakën për golin e pranuar të Zvicrës

Gary Neville fajëson Granit Xhakën për golin e pranuar të Zvicrës

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Suedi 1-0 Zvicër: Shqiptarët nota kaluese, Forsberg yll

Notat e lojtarëve, Suedi 1-0 Zvicër: Shqiptarët nota kaluese, Forsberg yll

Përfaqësueset