LAJMI I FUNDIT:

Ëmbëlsirë

66 Artikuj

Rolata me vanilje është gjëja më e shijshme që mund ta imagjinoni

Rolata me vanilje është gjëja më e shijshme që mund ta imagjinoni

Ëmbëlsirë
Pite me reçel dredhëzash: Ëmbëlsirë e përsosur që askush nuk mund t’i rezistojë!

Pite me reçel dredhëzash: Ëmbëlsirë e përsosur që askush nuk mund t’i rezistojë!

Oreksndjellëse
Tortë suedeze: Ëmbëlsira më e shijshme e bardhë që do ta provoni ndonjëherë!

Tortë suedeze: Ëmbëlsira më e shijshme e bardhë që do ta provoni ndonjëherë!

Ëmbëlsirë
Kështu bëhet glazura e qelqtë për torta dhe biskota: Sipas recetës së ëmbëltorëve me përvojë

Kështu bëhet glazura e qelqtë për torta dhe biskota: Sipas recetës së ëmbëltorëve me përvojë

Ëmbëlsirë
Më mirë se sytliaçi! I shpejtë dhe i ëmbël – bëni një puding të shëndetshëm me oriz

Më mirë se sytliaçi! I shpejtë dhe i ëmbël – bëni një puding të shëndetshëm me oriz

Ëmbëlsirë
Desert me çokollatë, pa vezë, margarinë dhe pa asnjë gram miell!

Desert me çokollatë, pa vezë, margarinë dhe pa asnjë gram miell!

Desert
Sytë e vezirit: Ëmbëlsirë e butë e gatshme për gjysmë ore!

Sytë e vezirit: Ëmbëlsirë e butë e gatshme për gjysmë ore!

Ëmbëlsirë
Basbousa: Ëmbëlsirë e mrekullueshme egjiptiane me griz të cilën duhet patjetër ta provoni sa më parë!

Basbousa: Ëmbëlsirë e mrekullueshme egjiptiane me griz të cilën duhet patjetër ta provoni sa më parë!

Ëmbëlsirë
Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

Ëmbëlsirë
Recetë e shpejtë dhe e shijshme: Ëmbëlsirë pa gluten me fara lulëkuqeje të egër

Recetë e shpejtë dhe e shijshme: Ëmbëlsirë pa gluten me fara lulëkuqeje të egër

Ëmbëlsirë
Desert tradicional në mënyrën bullgare: Gatuani bakllava pa petë

Desert tradicional në mënyrën bullgare: Gatuani bakllava pa petë

Desert
Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë me portokall dhe vaj ulliri

Ëmbëlsirë me portokall dhe vaj ulliri

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë zvicerane: Shkrihet në gojën tuaj dhe është gati për 10 minuta – ju do ta adhuroni!

Ëmbëlsirë zvicerane: Shkrihet në gojën tuaj dhe është gati për 10 minuta – ju do ta adhuroni!

Ëmbëlsirë
Krempite e parezistueshme: Kremoze dhe me shije të mrekullueshme, e duan të gjitha gjeneratat!

Krempite e parezistueshme: Kremoze dhe me shije të mrekullueshme, e duan të gjitha gjeneratat!

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë që nuk ka nevojë të piqet: Ka vetëm 100 kalori!

Ëmbëlsirë që nuk ka nevojë të piqet: Ka vetëm 100 kalori!

Ëmbëlsirë
Semifreddo: Ëmbëlsirë e ngrirë italiane, e cila do t’ju pëlqejë shumë

Semifreddo: Ëmbëlsirë e ngrirë italiane, e cila do t’ju pëlqejë shumë

Ëmbëlsirë
Role me banane e gatshme për dhjetë minuta

Role me banane e gatshme për dhjetë minuta

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë greke nga portokalli: Desert tradicional!

Ëmbëlsirë greke nga portokalli: Desert tradicional!

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë sarajevase apo ëmbëlsirë meraku: Shumë e lehtë dhe e ëmbël!

Ëmbëlsirë sarajevase apo ëmbëlsirë meraku: Shumë e lehtë dhe e ëmbël!

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë e thjeshtë nga portokalli: Desert i shijshëm, aromatik dhe i përsosur të cilin gjithmonë do ta gatuani!

Ëmbëlsirë e thjeshtë nga portokalli: Desert i shijshëm, aromatik dhe i përsosur të cilin gjithmonë do ta gatuani!

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë karameleje me mjaltë: Biskotë më shije mbresëlënëse!

Ëmbëlsirë karameleje me mjaltë: Biskotë më shije mbresëlënëse!

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore!

Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore!

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë shumë e shijshme me arra dhe lajthi!

Ëmbëlsirë shumë e shijshme me arra dhe lajthi!

Ëmbëlsirë