LAJMI I FUNDIT:

Emanuel Macron

62 Artikuj

Ahmetaj: Macron na kërcënoi me viza pasi e dinte se është “pika më e dhimbshme” për qytetarët e Kosovës

Ahmetaj: Macron na kërcënoi me viza pasi e dinte se është “pika më e dhimbshme” për qytetarët e Kosovës

Kosovë
Ambasadori francez: Situata në veri të Kosovës është shqetësuese dhe mund të shmangej – Macron është i angazhuar vendosmërisht

Ambasadori francez: Situata në veri të Kosovës është shqetësuese dhe mund të shmangej – Macron është i angazhuar vendosmërisht

Muhamet Hajrullahu
Macron i shkruan letër Pendarovskit: Marrëveshja me FRONTEX është dëshmi se BE e respekton gjuhën maqedonase

Macron i shkruan letër Pendarovskit: Marrëveshja me FRONTEX është dëshmi se BE e respekton gjuhën maqedonase

Maqedonia e Veriut
Plani evropian sfidon Serbinë

Plani evropian sfidon Serbinë

Kosovë
Rritet kaosi në futbollin francez, presidenti i vendit Macron e fton Platinin të marr drejtimin e federatës së futbollit

Rritet kaosi në futbollin francez, presidenti i vendit Macron e fton Platinin të marr drejtimin e federatës së futbollit

Përfaqësueset
Kovaçevski publikon foto me Macron e Scholz: Bisedime konstruktive për të ardhmen evropiane të Maqedonisë së Veriut

Kovaçevski publikon foto me Macron e Scholz: Bisedime konstruktive për të ardhmen evropiane të Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
Macron i fton Kurtin e Vuçiqin në Paris, kryeministri: Jam i gatshëm për marrëveshje, i kemi dy propozime në tavolinë

Macron i fton Kurtin e Vuçiqin në Paris, kryeministri: Jam i gatshëm për marrëveshje, i kemi dy propozime në tavolinë

Kosovë
Nisma franko-gjermane ‘pa garanci’ për Kosovën dhe Serbinë

Nisma franko-gjermane ‘pa garanci’ për Kosovën dhe Serbinë

Kosovë
Osmani: Mirënjohës presidentit Macron dhe kancelarit Scholz për përkrahjen e tyre për Kosovën

Osmani: Mirënjohës presidentit Macron dhe kancelarit Scholz për përkrahjen e tyre për Kosovën

Kosovë
Ambasadori i Kosovës në Francë ia dorëzon letrat kredenciale Macronit

Ambasadori i Kosovës në Francë ia dorëzon letrat kredenciale Macronit

Kosovë
Macron: Maqedonia zgjodhi BE-në, do të jemi bashkë në një proces historik

Macron: Maqedonia zgjodhi BE-në, do të jemi bashkë në një proces historik

Maqedonia e Veriut
Macron: Maqedonia ndodhet pranë vendimit historik, për një të ardhme evropiane

Macron: Maqedonia ndodhet pranë vendimit historik, për një të ardhme evropiane

Maqedonia e Veriut
Macron: Ende ka shpresa për një marrëveshje finale ndërmjet Maqedonisë dhe Bullgarisë

Macron: Ende ka shpresa për një marrëveshje finale ndërmjet Maqedonisë dhe Bullgarisë

Maqedonia e Veriut
Ursula von der Leyen e pyet Osmanin për Dua Lipën, presidentja e fton atë në “Sunny Hill Festival” së bashku me Michel dhe Macronin

Ursula von der Leyen e pyet Osmanin për Dua Lipën, presidentja e fton atë në “Sunny Hill Festival” së bashku me Michel dhe Macronin

Yjet
Macron: Vetëm një marrëveshje e mirë me Bullgarinë mund të konsolidojë perspektivën evropiane të Maqedonisë në BE

Macron: Vetëm një marrëveshje e mirë me Bullgarinë mund të konsolidojë perspektivën evropiane të Maqedonisë në BE

Maqedonia e Veriut
Radev dhe Petkov thirren nga Macron, do të diskutohet vetoja ndaj Maqedonisë së Veriut

Radev dhe Petkov thirren nga Macron, do të diskutohet vetoja ndaj Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel inkurajon krijimin e “Bashkësisë gjeopolitike evropiane”

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel inkurajon krijimin e “Bashkësisë gjeopolitike evropiane”

Kosovë
Skepticizëm për liberalizim të vizave edhe pas zgjedhjeve në Francë

Skepticizëm për liberalizim të vizave edhe pas zgjedhjeve në Francë

Kosovë
Kurti uron Macron: Është një fitore e shpresës mbi frikën

Kurti uron Macron: Është një fitore e shpresës mbi frikën

Kosovë
Osmani uron rizgjedhjen e Macron: Mbështetja e Francës është kyçe për rrugën euroatlantike të Kosovës

Osmani uron rizgjedhjen e Macron: Mbështetja e Francës është kyçe për rrugën euroatlantike të Kosovës

Kosovë
Pritjet e Kosovës nga Forumi i Paqes në Paris

Pritjet e Kosovës nga Forumi i Paqes në Paris

Kosovë
Macron: Agjencia Franceze e Zhvillimit së shpejti do të fillojë punën në Maqedoni

Macron: Agjencia Franceze e Zhvillimit së shpejti do të fillojë punën në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Macron i shkruan Kurtit: Shpresoj që do ta vazhdoni dialogun me Serbinë, të mirëpres së shpejti në Paris

Macron i shkruan Kurtit: Shpresoj që do ta vazhdoni dialogun me Serbinë, të mirëpres së shpejti në Paris

Politikë
Presidenti nuk heq shikimin nga bashkëshortja e tij: Brigitte Macron (67) ka treguar figurën në kostum banje!

Presidenti nuk heq shikimin nga bashkëshortja e tij: Brigitte Macron (67) ka treguar figurën në kostum banje!

Trend