LAJMI I FUNDIT:
Elinel

Elinel

126 Artikuj

Info

Elinel, emri i vërtetë i të cilit është Granit Bajraktari, është i lindur në Prishtinë më 13 qershor të vitit 1990.

Ai përfundoi shkollimin fillor në shkollën “Ilira” në Prishtinë, më pas vijoi mësimet në gjimnazin “Xhevdet Doda”, ndërsa studimett i përfundoi në Universitetin AAB për Komunikim Masiv – dega produksion.

Është autor i shumë këngëve të tij, ndërsa në vitin 2013 publikon albumin e tij të parë, të titulluar thjeshtë “0”.

Disa nga këngët e tij më të suksesshme janë: “Dream”, “Qmos”, “Kam nevojë” (Feat. Alban Skënderaj”, “Mos m’le me ra” (Feat. Besa) etj.

Ai i dha fund beqarisë së tij në prill të vitit 2014, duke kurorëzuar dashurinë e tij me Klementina Arifin. Ata jetojnë bashkë në Prishtinë dhe kanë dy fëmijë.

“Këngët e mia janë një lloj pasqyre e asaj çka ndodh në skenën tonë muzikore, edhe në skenën e artit në përgjithësi”, ka thënë Elinel në një nga intervistat e tij për Telegrafin në vitin 2018.

Alban Skënderaj dhe Elinel paralajmërojnë duetin “Boll”

Alban Skënderaj dhe Elinel paralajmërojnë duetin “Boll”

Yjet
Elinel dhe YA NINA sjellin këngën e re “Rich”

Elinel dhe YA NINA sjellin këngën e re “Rich”

Muzikë
“Acar” publikohet nga Elinel dhe Capital T

“Acar” publikohet nga Elinel dhe Capital T

Muzikë
Elinel dhe Capital T të enjten sjellin këngën e re “Acar”

Elinel dhe Capital T të enjten sjellin këngën e re “Acar”

Muzikë
Elinel dhe Anxhelo Koçi lansojnë bashkëpunimin “Meriton dashni”

Elinel dhe Anxhelo Koçi lansojnë bashkëpunimin “Meriton dashni”

Muzikë
Elinel publikon bashkëpunimin me Numen “S’ka tjetër”

Elinel publikon bashkëpunimin me Numen “S’ka tjetër”

Muzikë
Elinel dhe Samanta vijnë me duet

Elinel dhe Samanta vijnë me duet

Muzikë
Elinel lanson bashkëpunimin me Lyrical Son “Benzo”

Elinel lanson bashkëpunimin me Lyrical Son “Benzo”

Muzikë
Dafina dhe Elinel sjellin “Faj”

Dafina dhe Elinel sjellin “Faj”

Muzikë
Dafina Zeqiri paralajmëron bashkëpunimin me Elinel “Faj” – publikon një pjesë të shkurtër të klipit

Dafina Zeqiri paralajmëron bashkëpunimin me Elinel “Faj” – publikon një pjesë të shkurtër të klipit

Muzikë
Pjesë e albumit “Heart Broken Kids” të Capital T do të jetë edhe Elinel

Pjesë e albumit “Heart Broken Kids” të Capital T do të jetë edhe Elinel

Muzikë
Elinel publikon këngën e re “Phone”

Elinel publikon këngën e re “Phone”

Muzikë
Në përgatitje të albumit “Dafinë Moj” – Dafina Zeqiri sjell imazhe nga studio muzikore me Elinel, Tunën dhe producentin Rzon

Në përgatitje të albumit “Dafinë Moj” – Dafina Zeqiri sjell imazhe nga studio muzikore me Elinel, Tunën dhe producentin Rzon

Muzikë
Elinel publikon klipin e këngës “Nëpër kohë”

Elinel publikon klipin e këngës “Nëpër kohë”

Muzikë
Elinel sot feston ditëlindjen e tij të 31-të

Elinel sot feston ditëlindjen e tij të 31-të

Yjet
VIP-at shqiptarë i bashkohen iniciativës dhe reagojnë me zemërim që postimi i Vuçiq të raportohet

VIP-at shqiptarë i bashkohen iniciativës dhe reagojnë me zemërim që postimi i Vuçiq të raportohet

Yjet
Paralajmërohet një bashkëpunim mes Dafina Zeqirit dhe Elinel

Paralajmërohet një bashkëpunim mes Dafina Zeqirit dhe Elinel

Muzikë
Dafina lanson videoklipin e këngës “Million $”

Dafina lanson videoklipin e këngës “Million $”

Muzikë
Elinel publikon këngën e re “Shumë shpejt”

Elinel publikon këngën e re “Shumë shpejt”

Muzikë
Elinel paralajmëron projektin e ri muzikor

Elinel paralajmëron projektin e ri muzikor

Muzikë
Publikohet “A je pendu”, kënga e paralajmëruar nga Dafina Zeqiri

Publikohet “A je pendu”, kënga e paralajmëruar nga Dafina Zeqiri

Muzikë
Dafina Zeqiri paralajmëron publikimin e këngës “A je pendu”

Dafina Zeqiri paralajmëron publikimin e këngës “A je pendu”

Muzikë
Mbresa dhe Elinel sjellin këngën e re “Dreamin”

Mbresa dhe Elinel sjellin këngën e re “Dreamin”

Muzikë
Skerdi dhe Elinel sjellin duetin “Vaj”

Skerdi dhe Elinel sjellin duetin “Vaj”

Muzikë