LAJMI I FUNDIT:

El Chapo

90 Artikuj

Për ta kapur u deshën të zhvillohen luftime të ashpra mes forcave të sigurisë dhe kartelit Sinaloa, autoritet meksikane lirojnë djalin e El Chapos – për pak sa nuk u përgjak i tërë qyteti  

Për ta kapur u deshën të zhvillohen luftime të ashpra mes forcave të sigurisë dhe kartelit Sinaloa, autoritet meksikane lirojnë djalin e El Chapos – për pak sa nuk u përgjak i tërë qyteti  

Nga Bota
Kush është djali i ‘El Chapos’ për të cilin karteli i drogës ‘dogji’ qytetin

Kush është djali i ‘El Chapos’ për të cilin karteli i drogës ‘dogji’ qytetin

Nga Bota
Pamje që ngjajnë me të luftës: Arrestohet djali i El Chapo-s, përleshje të ashpra me armë midis kartelit të drogës dhe forcave të sigurisë në Meksikë

Pamje që ngjajnë me të luftës: Arrestohet djali i El Chapo-s, përleshje të ashpra me armë midis kartelit të drogës dhe forcave të sigurisë në Meksikë

Nga Bota
Pasardhësi i El Chapos përgjak Meksikën si kurrë më parë, SHBA ofron 10 milionë dollarë

Pasardhësi i El Chapos përgjak Meksikën si kurrë më parë, SHBA ofron 10 milionë dollarë

Nga Bota
Ortaku i El Chapo-s arrestohet në Romë

Ortaku i El Chapo-s arrestohet në Romë

Nga Bota
Lufta për tunelet e El Chapos, karteli i tij nuk është shkatërruar – me këto tunele fitojnë miliarda dollarë

Lufta për tunelet e El Chapos, karteli i tij nuk është shkatërruar – me këto tunele fitojnë miliarda dollarë

Nga Bota
U dënua me burg të përjetshëm, por nuk do të jetë ‘i vetmuar’: Njihuni me kriminelët që do të jenë ‘shokë burgu’ me El Chapo-n

U dënua me burg të përjetshëm, por nuk do të jetë ‘i vetmuar’: Njihuni me kriminelët që do të jenë ‘shokë burgu’ me El Chapo-n

Nga Bota
“El Chapo” u dënua me burg të përjetshëm, familja fillon një biznes me lejen e tij – dhe SHBA mund të mos jetë në gjendje të bëjë asgjë

“El Chapo” u dënua me burg të përjetshëm, familja fillon një biznes me lejen e tij – dhe SHBA mund të mos jetë në gjendje të bëjë asgjë

Nga Bota
E gjithë bota foli sesi El Chapo ishte arratisur nga burgu përmes një tuneli – për muaj të tërë kishte qëndruar i fshehur – ishte aktori i njohur holivudian që e “tradhtoi”

E gjithë bota foli sesi El Chapo ishte arratisur nga burgu përmes një tuneli – për muaj të tërë kishte qëndruar i fshehur – ishte aktori i njohur holivudian që e “tradhtoi”

Nga Bota
Dikur krenohej për arratisjet spektakolare nga burgjet, tani El Chapo do ta kalojë pjesën tjetër të jetës prapa grilave – dënohet me burgim të përjetshëm

Dikur krenohej për arratisjet spektakolare nga burgjet, tani El Chapo do ta kalojë pjesën tjetër të jetës prapa grilave – dënohet me burgim të përjetshëm

Nga Bota
Edhe pse lideri i arrestuar, banda kërkon të mbajë pozicionin si “kampione” e bandave në Meksikë

Edhe pse lideri i arrestuar, banda kërkon të mbajë pozicionin si “kampione” e bandave në Meksikë

Nga Bota
El Chapo kërkon gjykim të ri

El Chapo kërkon gjykim të ri

Nga Bota
Pas babait, SHBA akuzon për trafik droge edhe dy djemtë e El Chapo-s

Pas babait, SHBA akuzon për trafik droge edhe dy djemtë e El Chapo-s

Nga Bota
E pret burgu i përjetshëm, por mbetet mister kapitali i El Chapos: Të gjithë duan ta konfiskojnë pasurinë e tij prej 14 miliardë dollarësh (Foto/Video)

E pret burgu i përjetshëm, por mbetet mister kapitali i El Chapos: Të gjithë duan ta konfiskojnë pasurinë e tij prej 14 miliardë dollarësh (Foto/Video)

Nga Bota
“Alcatraz of the Rockies”, karakteristikat e burgut të sigurisë së lartë ku “El Chapo” do ta kalojë pjesën tjetër të jetës (Foto/Video)

“Alcatraz of the Rockies”, karakteristikat e burgut të sigurisë së lartë ku “El Chapo” do ta kalojë pjesën tjetër të jetës (Foto/Video)

Nga Bota
Çfarë El Chapo është me të vërtetë, sipas gruas së njërit prej njerëzve më të afërt të tij

Çfarë El Chapo është me të vërtetë, sipas gruas së njërit prej njerëzve më të afërt të tij

Nga Bota
Gjykimi i El Chapo-s, bosi meksikan i drogës shpallet fajtor

Gjykimi i El Chapo-s, bosi meksikan i drogës shpallet fajtor

Nga Bota
“Sekretet” e El Chapos, nga të dashurat tek avionët privatë (Foto)

“Sekretet” e El Chapos, nga të dashurat tek avionët privatë (Foto)

Nga Bota
Dëshmia tronditëse: El Chapo i mallkonte, torturonte dhe i vriste armiqtë – njërin prej tyre urdhëroi të varrosej i gjallë

Dëshmia tronditëse: El Chapo i mallkonte, torturonte dhe i vriste armiqtë – njërin prej tyre urdhëroi të varrosej i gjallë

Nga Bota
Gratë e dy furnitorëve të El Chapos tregojnë si fshehën e shpenzuan dy miliardë dollarë (Foto)

Gratë e dy furnitorëve të El Chapos tregojnë si fshehën e shpenzuan dy miliardë dollarë (Foto)

Nga Bota
Nëndetësja e El Chapos që ishte kapur, derisa ishte e mbushur me kokainë (Foto)

Nëndetësja e El Chapos që ishte kapur, derisa ishte e mbushur me kokainë (Foto)

Nga Bota
Dëshmitari tregon detaje për pasurinë e “El Chapos”: Ka pasur kopsht zoologjik privat me luanë, milionat i vinin çdo ditë (Video)

Dëshmitari tregon detaje për pasurinë e “El Chapos”: Ka pasur kopsht zoologjik privat me luanë, milionat i vinin çdo ditë (Video)

Nga Bota
Gjyqi i El Chapos, zbulohen kodet sekrete që përdorte “mbreti i drogës”

Gjyqi i El Chapos, zbulohen kodet sekrete që përdorte “mbreti i drogës”

Nga Bota
“El Chapo” kishte kontrabanduar aq shumë kokainë në SHBA, sa çdo qytetarë ka mundur ta ketë nga një “vijë” (Foto/Video)

“El Chapo” kishte kontrabanduar aq shumë kokainë në SHBA, sa çdo qytetarë ka mundur ta ketë nga një “vijë” (Foto/Video)

Nga Bota