LAJMI I FUNDIT:

El Chapo

90 Artikuj

Djali i El Chapo u ekstradua nga Meksika në SHBA

Djali i El Chapo u ekstradua nga Meksika në SHBA

Amerika
Lirohet nga burgu gruaja e El Chapo

Lirohet nga burgu gruaja e El Chapo

Amerika
SHBA kërkon nga Meksika ekstradimin e djalit të ‘El Chapo’, Ovidio Guzman

SHBA kërkon nga Meksika ekstradimin e djalit të ‘El Chapo’, Ovidio Guzman

Nga Bota
Çfarë dihet për ish-kreun e policisë së Meksikës që ‘përfundoi në listën e pagave të El Chapo-s’ – që mund të dënohet me burgim të përjetshëm?

Çfarë dihet për ish-kreun e policisë së Meksikës që ‘përfundoi në listën e pagave të El Chapo-s’ – që mund të dënohet me burgim të përjetshëm?

Nga Bota
Vajza e “El Chapo” reagon pas arrestimit të vëllait: Familja Guzman nuk ka mbaruar, karteli po funksionon fuqishëm

Vajza e “El Chapo” reagon pas arrestimit të vëllait: Familja Guzman nuk ka mbaruar, karteli po funksionon fuqishëm

Amerika
Pamjet tregojnë kolonën e përforcimeve policore në momentin kur u nisën për t’iu bashkuar luftës kundër kartelit Sinaloa

Pamjet tregojnë kolonën e përforcimeve policore në momentin kur u nisën për t’iu bashkuar luftës kundër kartelit Sinaloa

Amerika
Shtëpia e re e Ovidio Guzman – imazhe të Altiplanos, burgu i sigurisë maksimale ku po mbahet djali i El Chapo-s

Shtëpia e re e Ovidio Guzman – imazhe të Altiplanos, burgu i sigurisë maksimale ku po mbahet djali i El Chapo-s

Amerika
Cilët janë kriminelët famëkeq që do ta ndajnë burgun Altiplano bashkë me Guzmán?

Cilët janë kriminelët famëkeq që do ta ndajnë burgun Altiplano bashkë me Guzmán?

Lindi Gjikolli
Kush është Ovidio Guzman, djali i ‘El Chapo-s’ dhe pse njihet me nofkën “El Raton”?

Kush është Ovidio Guzman, djali i ‘El Chapo-s’ dhe pse njihet me nofkën “El Raton”?

Amerika
Djali i “El Chapo-s” kalon natën e parë në të njëjtin burg nga i cili u arratisë i ati në vitin 2015 – pamje arkiv të burgut

Djali i “El Chapo-s” kalon natën e parë në të njëjtin burg nga i cili u arratisë i ati në vitin 2015 – pamje arkiv të burgut

Amerika
Arrestimi i djalit të El Chapo-s, anëtari i bandës Sinaloa gjuan me snajper të kalibrit 50 në përpjekje për të goditur aeroplanin ushtarak meksikan

Arrestimi i djalit të El Chapo-s, anëtari i bandës Sinaloa gjuan me snajper të kalibrit 50 në përpjekje për të goditur aeroplanin ushtarak meksikan

Amerika
Trazira në Meksikë pas arrestimit të djalit të El Chapos – tre të vdekur

Trazira në Meksikë pas arrestimit të djalit të El Chapos – tre të vdekur

Amerika
Vritet gazetari meksikan – i nënti me radhë vetëm për këtë vit

Vritet gazetari meksikan – i nënti me radhë vetëm për këtë vit

Amerika Latine
Anëtari i arratisur i kartelit të El Chapo-s kapet në kishën meksikane, në një ceremoni ku po merrte pjesë edhe nipi i “mbretit të drogës”

Anëtari i arratisur i kartelit të El Chapo-s kapet në kishën meksikane, në një ceremoni ku po merrte pjesë edhe nipi i “mbretit të drogës”

Nga Bota
Refuzohet ankesa e El Chapos – meksikani mbetet në burg në SHBA

Refuzohet ankesa e El Chapos – meksikani mbetet në burg në SHBA

Amerika
Ka 12 fëmijë me nëna të ndryshme, por El Chapo vazhdon të jetë ligjërisht i martuar me gruan e tij të parë – thuhet në librin e ri biografik për të

Ka 12 fëmijë me nëna të ndryshme, por El Chapo vazhdon të jetë ligjërisht i martuar me gruan e tij të parë – thuhet në librin e ri biografik për të

Yjet
Gruaja e El Chapos dënohet me tre vite burgim, ajo e ndihmoi narko-bosin në ndërtimin e perandorisë që kap vlerën e miliarda dollarëve

Gruaja e El Chapos dënohet me tre vite burgim, ajo e ndihmoi narko-bosin në ndërtimin e perandorisë që kap vlerën e miliarda dollarëve

Amerika
SHBA-ja ofron deri në pesë milionë dollarë për “kokën” e vëllait të El Chapos

SHBA-ja ofron deri në pesë milionë dollarë për “kokën” e vëllait të El Chapos

Amerika Latine
Vila e El Chapo ka qenë çmimi kryesor në lotarinë shtetërore prej muajsh, por askush nuk e dëshiron atë

Vila e El Chapo ka qenë çmimi kryesor në lotarinë shtetërore prej muajsh, por askush nuk e dëshiron atë

Amerika
Njëri gdhendi drurin në formë arme, e tjetri u maskua si grua – këto janë arratisjet më qesharake dhe më të guximshme nga burgu!

Njëri gdhendi drurin në formë arme, e tjetri u maskua si grua – këto janë arratisjet më qesharake dhe më të guximshme nga burgu!

Interesante
Karteli më i fuqishëm i Meksikës ‘tregon muskujt’ – vret disa nga ushtarët e El Chapo, përfshirë një ‘komandant të tij’

Karteli më i fuqishëm i Meksikës ‘tregon muskujt’ – vret disa nga ushtarët e El Chapo, përfshirë një ‘komandant të tij’

Amerika
Karteli i El Chapo-s torturoi anëtarët rivalë të bandës, dhe i vari trupat e tyre gjysmë të zhveshur në një urë

Karteli i El Chapo-s torturoi anëtarët rivalë të bandës, dhe i vari trupat e tyre gjysmë të zhveshur në një urë

Amerika Latine
Kjo grua mund ta shkatërrojë kartelin famëkeq Sinaloa, nëse arrin marrëveshje me SHBA-të

Kjo grua mund ta shkatërrojë kartelin famëkeq Sinaloa, nëse arrin marrëveshje me SHBA-të

Amerika
Narko-mbretëresha meksikane që ishte fshehur prapa petkut të nënës së përkryer, kush është në fakt gruaja e El Chapos

Narko-mbretëresha meksikane që ishte fshehur prapa petkut të nënës së përkryer, kush është në fakt gruaja e El Chapos

Amerika Latine