LAJMI I FUNDIT:

Ekspozita

119 Artikuj

Rama çel ekspozitën personale në nisje të vizitës në Athinë

Rama çel ekspozitën personale në nisje të vizitës në Athinë

Shqipëri
Ekspozita e makinave në Guangzhou të Kinës, shtyhet për shkak të shqetësimeve për COVID-19

Ekspozita e makinave në Guangzhou të Kinës, shtyhet për shkak të shqetësimeve për COVID-19

Auto Lajme
Historia e Kosovës përmes fotove, hapet ekspozita “Mos Harro” në Tiranë

Historia e Kosovës përmes fotove, hapet ekspozita “Mos Harro” në Tiranë

Shqipëri
Shqipëria paskomuniste përmes fotove të fotografit zvicerian Hans Peter Jost

Shqipëria paskomuniste përmes fotove të fotografit zvicerian Hans Peter Jost

Shqipëri
Artisti australian po shet “një copë turshi të McDonald’s” për mbi 6 mijë dollarë

Artisti australian po shet “një copë turshi të McDonald’s” për mbi 6 mijë dollarë

Interesante
Ekspozitë në Ditën e të mbijetuarve të dhunës seksuale, kërkohet që rastet e tyre të trajtohen me prioritet

Ekspozitë në Ditën e të mbijetuarve të dhunës seksuale, kërkohet që rastet e tyre të trajtohen me prioritet

Ekonomi
Rama në “Expo Dubai 2020”: Shqipëria mbetet ende për t’u zbuluar

Rama në “Expo Dubai 2020”: Shqipëria mbetet ende për t’u zbuluar

Shqipëri
Piktori i luftës

Piktori i luftës

Piktura
“Exodus” dhe Bob Marley: Albumi që e përshkroi shekullin XX

“Exodus” dhe Bob Marley: Albumi që e përshkroi shekullin XX

Muzika
Artisti i burgosur pa faj: Detyra ime është të flas

Artisti i burgosur pa faj: Detyra ime është të flas

Cult+
Në ekspozitën e të mbijetuarve të dhunës seksuale, Kurti: Kjo temë ka qenë tabu në shoqërinë tonë

Në ekspozitën e të mbijetuarve të dhunës seksuale, Kurti: Kjo temë ka qenë tabu në shoqërinë tonë

Kosovë
Lekë Tasi pas 44 vitesh i ekspozon vizatimet e bëra fshehtas si internuar në Grabjan

Lekë Tasi pas 44 vitesh i ekspozon vizatimet e bëra fshehtas si internuar në Grabjan

Cult+
​Hapet ekspozita me dokumente arkivore kushtuar veprës së Hasan Prishtinës

​Hapet ekspozita me dokumente arkivore kushtuar veprës së Hasan Prishtinës

Kosovë
Lufta në Kosovë dhe rikthimi te vizatimet e fëmijërisë

Lufta në Kosovë dhe rikthimi te vizatimet e fëmijërisë

Cult+
Shefi i Zyrës së BE-së: Çështja e të pagjeturve vazhdon të jetë tema më e dhimbshme për Kosovën

Shefi i Zyrës së BE-së: Çështja e të pagjeturve vazhdon të jetë tema më e dhimbshme për Kosovën

Kosovë
Të premten në Tiranë, “Ditët e Fotografisë” shpalos vlerat e kostumeve shqiptare

Të premten në Tiranë, “Ditët e Fotografisë” shpalos vlerat e kostumeve shqiptare

Cult+
Fotografitë më të mira të shtypit britanik

Fotografitë më të mira të shtypit britanik

Fotografia
Artisti Besim Mikullovci hap ekspozitën personale virtuale “Tired of isolation?”

Artisti Besim Mikullovci hap ekspozitën personale virtuale “Tired of isolation?”

Kulturë
Ekspozita me 59 fotografi në Prekaz, Osmani: Dëshmi autentike e rrugëtimit tonë për liri

Ekspozita me 59 fotografi në Prekaz, Osmani: Dëshmi autentike e rrugëtimit tonë për liri

Kosovë
Pandemia globale dhe “Skënderbeun anemik” në Prizren

Pandemia globale dhe “Skënderbeun anemik” në Prizren

Cult+
Art në “shtetrrethim”

Art në “shtetrrethim”

Cult+
Pas zhdukjes së saj 23 vjet më parë, ekspozohet “Portreti i zonjës”

Pas zhdukjes së saj 23 vjet më parë, ekspozohet “Portreti i zonjës”

Cult+
Fëmijët e vrarë gjatë luftës në Kosovë: Muzeu që tregon për një fëmijëri të lënë përgjysmë

Fëmijët e vrarë gjatë luftës në Kosovë: Muzeu që tregon për një fëmijëri të lënë përgjysmë

Kosovë
Gjakova kujton 112 fëmijët e vrarë gjatë luftës së fundit

Gjakova kujton 112 fëmijët e vrarë gjatë luftës së fundit

Kosovë