LAJMI I FUNDIT:

Egjipt

193 Artikuj

Filmohet duke përqafuar mashkullin që i propozoi martesë, përjashtohet studentja nga universiteti më i vjetër i Egjiptit (Video)

Filmohet duke përqafuar mashkullin që i propozoi martesë, përjashtohet studentja nga universiteti më i vjetër i Egjiptit (Video)

Nga Bota
Turistët tregojnë vizitat zhgënjyese në destinacionet më të popullarizuara në botë (Foto)

Turistët tregojnë vizitat zhgënjyese në destinacionet më të popullarizuara në botë (Foto)

Interesante
Dënohet me tre vjet burg për ‘sulm seksual’ ndaj majmunit (Foto)

Dënohet me tre vjet burg për ‘sulm seksual’ ndaj majmunit (Foto)

Dështime
Sulmi me bombë lë të vrarë katër persona në Egjipt

Sulmi me bombë lë të vrarë katër persona në Egjipt

Nga Bota
Dy të vdekur dhe 12 të plagosur pas shpërthimit të një autobusi me turistë, pranë piramidave (Video)

Dy të vdekur dhe 12 të plagosur pas shpërthimit të një autobusi me turistë, pranë piramidave (Video)

Nga Bota
Zbulohet në Egjipt varri unik i vjetër mbi 4,400 vjet, i një predikuesi të lart fetar (Foto)

Zbulohet në Egjipt varri unik i vjetër mbi 4,400 vjet, i një predikuesi të lart fetar (Foto)

Interesante
Piramidat siç nuk janë parë ndonjëherë: Pamjet e objekteve të lashta, nga një këndvështrim tjetër (Foto)

Piramidat siç nuk janë parë ndonjëherë: Pamjet e objekteve të lashta, nga një këndvështrim tjetër (Foto)

Fun Lajme
Arkeologët gjetën grumbullin e maceve dhe brumbujve të mumifikuar para 4,500 vitesh (Foto)

Arkeologët gjetën grumbullin e maceve dhe brumbujve të mumifikuar para 4,500 vitesh (Foto)

Interesante
Çorapja shumëngjyrëshe tregon se egjiptianët e lashtë, e ndiqnin modën më shumë se që kemi menduar (Foto)

Çorapja shumëngjyrëshe tregon se egjiptianët e lashtë, e ndiqnin modën më shumë se që kemi menduar (Foto)

Interesante
Gjendet statuja e një sfinksi, gjatë punimeve për mbrojtjen e një tempulli të lasht egjiptian (Foto)

Gjendet statuja e një sfinksi, gjatë punimeve për mbrojtjen e një tempulli të lasht egjiptian (Foto)

Interesante
Arrestohen dy djemtë e Mubarakut për mashtrime në bursa

Arrestohen dy djemtë e Mubarakut për mashtrime në bursa

Nga Bota
Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Fun Lajme
Ndërtesa bizare në formë piramide (Foto)

Ndërtesa bizare në formë piramide (Foto)

Fun Lajme
Monumenti i lashtë egjiptian, hapet për publikun 80 vjet pas zbulimit (Foto)

Monumenti i lashtë egjiptian, hapet për publikun 80 vjet pas zbulimit (Foto)

Interesante
47 dënime të përjetshme për shkak të protestave në Egjipt

47 dënime të përjetshme për shkak të protestave në Egjipt

Nga Bota
Shoferi i autobusit tenton ta përdhunon pasagjeren në Egjipt, kalimtarët e rastit reagojnë – e detyrojnë të qëndrojë mbi autobus pothuajse lakuriq (Foto)

Shoferi i autobusit tenton ta përdhunon pasagjeren në Egjipt, kalimtarët e rastit reagojnë – e detyrojnë të qëndrojë mbi autobus pothuajse lakuriq (Foto)

Nga Bota
Arkeologët zbulojnë në deltën e lumit Nil, vendbanimin dy herë më të lashtë se ai i faraonëve (Foto)

Arkeologët zbulojnë në deltën e lumit Nil, vendbanimin dy herë më të lashtë se ai i faraonëve (Foto)

Interesante
Zhytësit iu grumbulluan përreth mijëra peshq të vegjël, po iknin nga një peshkaqen (Video)

Zhytësit iu grumbulluan përreth mijëra peshq të vegjël, po iknin nga një peshkaqen (Video)

Interesante
Gjykata egjiptiane shqipton 75 dënime me vdekje

Gjykata egjiptiane shqipton 75 dënime me vdekje

Nga Bota
Egjipti dënon 75 persona me vdekje

Egjipti dënon 75 persona me vdekje

Nga Bota
E leu me ngjyrë gomarin e kopshtit zoologjik që të duket si zebër (Foto)

E leu me ngjyrë gomarin e kopshtit zoologjik që të duket si zebër (Foto)

Dështime
Peticion për lejimin e pirjes së lëngut ‘eliksir’ nga sarkofagu misterioz i vjetër mbi 2,000 vjet (Foto)

Peticion për lejimin e pirjes së lëngut ‘eliksir’ nga sarkofagu misterioz i vjetër mbi 2,000 vjet (Foto)

Interesante
Arkeologët zbulojnë atë që besohet të jetë një punëtori për kryerjen e balsamimeve (Video)

Arkeologët zbulojnë atë që besohet të jetë një punëtori për kryerjen e balsamimeve (Video)

Interesante
Arkeologët zbulojnë një sarkofag misterioz në Egjipt

Arkeologët zbulojnë një sarkofag misterioz në Egjipt

Nga Bota