LAJMI I FUNDIT:

Egjipt

193 Artikuj

Nuk paguajnë biletat, konduktori i detyron pasagjerët të kërcejnë nga treni – njëri prej tyre humb jetën

Nuk paguajnë biletat, konduktori i detyron pasagjerët të kërcejnë nga treni – njëri prej tyre humb jetën

Nga Bota
Qindra protestues në Egjipt kërkojnë dorëheqjen e qeverisë

Qindra protestues në Egjipt kërkojnë dorëheqjen e qeverisë

Nga Bota
Personat e dhënë pas teorive konspirative, besojnë se personi i fotografuar në Egjipt është Steve Jobs – ata janë të bindur që është gjallë

Personat e dhënë pas teorive konspirative, besojnë se personi i fotografuar në Egjipt është Steve Jobs – ata janë të bindur që është gjallë

Interesante
Egjipt: Dënim me vdekje për gjashtë të akuzuar për terrorizëm

Egjipt: Dënim me vdekje për gjashtë të akuzuar për terrorizëm

Nga Bota
7 vende magjepsëse për t’u vizituar në të cilat vizat nuk janë problem

7 vende magjepsëse për t’u vizituar në të cilat vizat nuk janë problem

As Travel Club
Sulm terrorist në një spital në Egjipt, 20 të vdekur dhe 47 të plagosur

Sulm terrorist në një spital në Egjipt, 20 të vdekur dhe 47 të plagosur

Nga Bota
Britania e Madhe pezullon fluturimet për në Egjipt

Britania e Madhe pezullon fluturimet për në Egjipt

Nga Bota
Janë hapur për publikun dy piramidat më të vjetra egjiptiane

Janë hapur për publikun dy piramidat më të vjetra egjiptiane

Interesante
Mashtroi se u helmua në pushim për të përfituar kompensim, ndryshe dukej në rrjetin social  (Foto)

Mashtroi se u helmua në pushim për të përfituar kompensim, ndryshe dukej në rrjetin social (Foto)

Dështime
Misteri i mallkimit të “Gropës së Kaltër”, gëlltiti qindra persona – askush nuk e di çfarë u ka ndodhur (Video)

Misteri i mallkimit të “Gropës së Kaltër”, gëlltiti qindra persona – askush nuk e di çfarë u ka ndodhur (Video)

Nga Bota
Policia egjiptiane vret 14 militantë

Policia egjiptiane vret 14 militantë

Nga Bota
Plagosen 12 turistë nga shpërthimi i një bombe në Egjipt

Plagosen 12 turistë nga shpërthimi i një bombe në Egjipt

Nga Bota
Zgjidhet misteri qindra vjeçar i kristalit të Egjiptit të lashtë

Zgjidhet misteri qindra vjeçar i kristalit të Egjiptit të lashtë

Interesante
SHBA pritet të shpallë Vëllazërinë Myslimane si organizatë terroriste

SHBA pritet të shpallë Vëllazërinë Myslimane si organizatë terroriste

Nga Bota
Egjipt: Miratohen ndryshimet kushtetuese, Sisi president deri më 2030?

Egjipt: Miratohen ndryshimet kushtetuese, Sisi president deri më 2030?

Nga Bota
Arkeologët transmetuan live hapjen e sarkofagëve mijëra vjeçar (Video)

Arkeologët transmetuan live hapjen e sarkofagëve mijëra vjeçar (Video)

Interesante
Pas kritikave ndaj presidentit El-Sissi, aktorët dëbohen nga unioni i filmit të Egjiptit

Pas kritikave ndaj presidentit El-Sissi, aktorët dëbohen nga unioni i filmit të Egjiptit

Po Flitet
Imami i Egjiptit bën revolucionin: Poligamia është “e padrejtë për gratë dhe fëmijët”

Imami i Egjiptit bën revolucionin: Poligamia është “e padrejtë për gratë dhe fëmijët”

Nga Bota
Zbulohet statuja tre mijëvjeçare, e një sfinksi me kokën e dashit (Foto)

Zbulohet statuja tre mijëvjeçare, e një sfinksi me kokën e dashit (Foto)

Interesante
Treni godet barrierën e betonit në stacionin e Kajros, shpërthen dhe përfshihet nga zjarri – humbin jetën 25 persona (Foto/Video, +18)

Treni godet barrierën e betonit në stacionin e Kajros, shpërthen dhe përfshihet nga zjarri – humbin jetën 25 persona (Foto/Video, +18)

Nga Bota
Zhdukja misterioze e trupit të balsamosur të faraonit, besohet se ka ndodhur në lashtësi (Foto)

Zhdukja misterioze e trupit të balsamosur të faraonit, besohet se ka ndodhur në lashtësi (Foto)

Interesante
Kinematë e veçanta që ende janë në shfrytëzim, si dhe të tjera që janë braktisur në kohë (Foto)

Kinematë e veçanta që ende janë në shfrytëzim, si dhe të tjera që janë braktisur në kohë (Foto)

Interesante
Bashkëshortët slloven në ‘muajin e mjaltit përreth botës’: Vizituan 43 nga 198 shtetet e planifikuara, para dy javësh ishin në Kosovë – Prizreni iu la shumë mbresa (Foto)

Bashkëshortët slloven në ‘muajin e mjaltit përreth botës’: Vizituan 43 nga 198 shtetet e planifikuara, para dy javësh ishin në Kosovë – Prizreni iu la shumë mbresa (Foto)

Udhëtime
Egjipti konservator “hap dyert” për viagrën femërore (Foto)

Egjipti konservator “hap dyert” për viagrën femërore (Foto)

Interesante