LAJMI I FUNDIT:

Egjipt

193 Artikuj

Pasojat e bllokimit të Kanalit të Suezit, imazhet satelitore tregojnë qindra anije duke pritur të vazhdojnë rrugëtimin

Pasojat e bllokimit të Kanalit të Suezit, imazhet satelitore tregojnë qindra anije duke pritur të vazhdojnë rrugëtimin

Azia
Marina amerikane: Jemi të gatshëm të ndihmojnë në zhbllokimin e Kanalit të Suezit – mund të dërgojmë ekspertë për çlirimin e anijes

Marina amerikane: Jemi të gatshëm të ndihmojnë në zhbllokimin e Kanalit të Suezit – mund të dërgojmë ekspertë për çlirimin e anijes

Azia
Pesë të vdekur dhe mbi 20 të lënduar, pas shembjes së një ndërtese në Egjipt

Pesë të vdekur dhe mbi 20 të lënduar, pas shembjes së një ndërtese në Egjipt

Afrika
Përplasen dy trena në Egjipt, humbin jetën 32 persona dhe lëndohen 66 tjerë

Përplasen dy trena në Egjipt, humbin jetën 32 persona dhe lëndohen 66 tjerë

Azia
“Shteti Islamik” vret të paktën gjashtë persona në Egjipt

“Shteti Islamik” vret të paktën gjashtë persona në Egjipt

Afrika
Egjipti po teston pacientët për COVID-19 me anë të një roboti

Egjipti po teston pacientët për COVID-19 me anë të një roboti

Lajme Teknologji
Rrëzohet një helikopter i paqeruajtësve në Egjipt, vdesin tetë persona

Rrëzohet një helikopter i paqeruajtësve në Egjipt, vdesin tetë persona

Afrika
Arkeologët zbulojnë 27 arkivole të lashtë prej druri të varrosur për 2500 vjet në Egjipt

Arkeologët zbulojnë 27 arkivole të lashtë prej druri të varrosur për 2500 vjet në Egjipt

Trend
Egjipti zbulon 13 sarkofagë antikë, askush nuk i ka prekur për 2500 vjet

Egjipti zbulon 13 sarkofagë antikë, askush nuk i ka prekur për 2500 vjet

Uncategorized
Musk: Piramidat u ndërtuan nga alienët – reagon Egjipti

Musk: Piramidat u ndërtuan nga alienët – reagon Egjipti

Interesante
Punonjësi i zyrës për informim të Angela Merkel, dyshohet se kishte spiunuar për Egjiptin

Punonjësi i zyrës për informim të Angela Merkel, dyshohet se kishte spiunuar për Egjiptin

Nga Bota
Salah me gjest të madh, jep mijëra euro për ndërtimin e një ambulance në vendlindjen e tij për t’i ndihmuar njerëzit nga coronavirusi

Salah me gjest të madh, jep mijëra euro për ndërtimin e një ambulance në vendlindjen e tij për t’i ndihmuar njerëzit nga coronavirusi

Ndërkombëtare
Egjipti i rikthehet normalitetit, rihapë xhamitë dhe restaurantet

Egjipti i rikthehet normalitetit, rihapë xhamitë dhe restaurantet

Nga Bota
Fotografitë e familjes mbretërore në pushime ndër vite

Fotografitë e familjes mbretërore në pushime ndër vite

Udhëtime
Afrika shënon më se 40 mijë raste me coronavirus, vetëm një shtet afrikan nuk e ka asnjë të sëmurë

Afrika shënon më se 40 mijë raste me coronavirus, vetëm një shtet afrikan nuk e ka asnjë të sëmurë

Nga Bota
Numri i të infektuarve me coronavirus në SHBA ka shkuar mbi 500, në Shqipëri konfirmohen dy rastet e para – një shtetas gjerman ndërron jetë në Egjipt

Numri i të infektuarve me coronavirus në SHBA ka shkuar mbi 500, në Shqipëri konfirmohen dy rastet e para – një shtetas gjerman ndërron jetë në Egjipt

Nga Bota
Piramida më e vjetër në botë në Egjipt hapet për publikun për herë të parë pas 90 vitesh

Piramida më e vjetër në botë në Egjipt hapet për publikun për herë të parë pas 90 vitesh

Nga Bota
Ministria e Shëndetësisë së Egjiptit: Burri i infektuar me coronavirus kishte udhëtuar në Francë përmes Serbisë

Ministria e Shëndetësisë së Egjiptit: Burri i infektuar me coronavirus kishte udhëtuar në Francë përmes Serbisë

Ballkan
Ndërron jetë Hosni Mubarak, ish-presidenti egjiptian humb betejën nga një sëmundje e rëndë në moshën 91-vjeç

Ndërron jetë Hosni Mubarak, ish-presidenti egjiptian humb betejën nga një sëmundje e rëndë në moshën 91-vjeç

Nga Bota
Coronavirusi arrin në kontinentin e Afrikës, rasti i parë regjistrohet në Egjipt

Coronavirusi arrin në kontinentin e Afrikës, rasti i parë regjistrohet në Egjipt

Nga Bota
Sulm i dhunshëm nga një grup burrash, ndaj një gruaje që ishte vetëm duke festuar Vitin e Ri

Sulm i dhunshëm nga një grup burrash, ndaj një gruaje që ishte vetëm duke festuar Vitin e Ri

Nga Bota
Arkeologët e Egjiptit bëjnë një zbulim të jashtëzakonshëm, pasi era e fuqishme ekspozoi një mumje të fshehur

Arkeologët e Egjiptit bëjnë një zbulim të jashtëzakonshëm, pasi era e fuqishme ekspozoi një mumje të fshehur

Fun
Arkeologët kanë gjetur mimiet e disa këlyshëve të luanëve, krokodilëve, qenve dhe maceve

Arkeologët kanë gjetur mimiet e disa këlyshëve të luanëve, krokodilëve, qenve dhe maceve

Interesante
Pesë minuta pas ateroi në pistë, aeroplani me 196 pasagjerë përfshihet nga zjarri – ekipet emergjente reagojnë me kohë duke shmangur më të keqen

Pesë minuta pas ateroi në pistë, aeroplani me 196 pasagjerë përfshihet nga zjarri – ekipet emergjente reagojnë me kohë duke shmangur më të keqen

Nga Bota