LAJMI I FUNDIT:

Edinburgh

22 Artikuj

Flota e parë e autobusëve vetë-drejtues në botë do të dalë së shpejti në rrugët e Skocisë

Flota e parë e autobusëve vetë-drejtues në botë do të dalë së shpejti në rrugët e Skocisë

Auto Lajme
Erërat e forta përmbysin anijen 75-metërshe në portin e Edinburgut – lëndohen disa persona

Erërat e forta përmbysin anijen 75-metërshe në portin e Edinburgut – lëndohen disa persona

Evropa
Një lloj i baktereve mund të mbajnë çelësin për të ndihmuar rigjenerimin e mëlçisë

Një lloj i baktereve mund të mbajnë çelësin për të ndihmuar rigjenerimin e mëlçisë

Shëndetësi Lajme
Qytetet që po anulojnë dhe organizojnë festat e mëdha të Vitit të Ri

Qytetet që po anulojnë dhe organizojnë festat e mëdha të Vitit të Ri

Evropa
Dramë në udhëtimin Belfast-Edinburg, gruaja u bërtiste pasagjerëve dhe i shante – u kollitej qëllimisht në fytyrë

Dramë në udhëtimin Belfast-Edinburg, gruaja u bërtiste pasagjerëve dhe i shante – u kollitej qëllimisht në fytyrë

Evropa
Britaniku rrezikoi jetën e tij për të shpëtuar një njeri të paralizuar, pasi objekti ku banonte ky i fundit u kaplua nga zjarri

Britaniku rrezikoi jetën e tij për të shpëtuar një njeri të paralizuar, pasi objekti ku banonte ky i fundit u kaplua nga zjarri

Nga Bota
Demonstrata me slogane eksplicite, veshje të hapura dhe dekorime erotike: Si ka ndryshuar Dita Ndërkombëtare e Gruas në 111 vitet e fundit

Demonstrata me slogane eksplicite, veshje të hapura dhe dekorime erotike: Si ka ndryshuar Dita Ndërkombëtare e Gruas në 111 vitet e fundit

Interesante
Skocia ndalon me ligj prindërit që godasin fëmijët

Skocia ndalon me ligj prindërit që godasin fëmijët

Nga Bota
Organizatorët e festivalit ndalojnë përdorimin e telefonave, kërkojnë që pjesëmarrësit ta përjetojnë momentin (Foto)

Organizatorët e festivalit ndalojnë përdorimin e telefonave, kërkojnë që pjesëmarrësit ta përjetojnë momentin (Foto)

Interesante
Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Fun Lajme
Ndriçuesin që duhej përhapur në tavan, ia instaluan në formën më të ngathtë (Foto)

Ndriçuesin që duhej përhapur në tavan, ia instaluan në formën më të ngathtë (Foto)

Dështime
Shishja më e shtrenjtë e uiskit, shitet për shumën rekorde prej 1.1 milion dollarëve (Video)

Shishja më e shtrenjtë e uiskit, shitet për shumën rekorde prej 1.1 milion dollarëve (Video)

Interesante
Shqeu të gjitha dhuratat në bredh, bënte sikur i turpshëm para pronares (Foto)

Shqeu të gjitha dhuratat në bredh, bënte sikur i turpshëm para pronares (Foto)

Dështime
Burri gjendet i “humbur” dhe pa “kujtesë”: Ika mijëra km për të shpëtuar nga vjehrra

Burri gjendet i “humbur” dhe pa “kujtesë”: Ika mijëra km për të shpëtuar nga vjehrra

Interesante
Çiklisti aksidentohet dhe përfundon mbi një makinë (Video)

Çiklisti aksidentohet dhe përfundon mbi një makinë (Video)

Nga Bota
Shoferja e autobusit shmangu përplasjen me veturën që doli prej kontrolli (Video)

Shoferja e autobusit shmangu përplasjen me veturën që doli prej kontrolli (Video)

Ngjarje
Nusja me mbipeshë i rikthen linjat për dasmë (Foto)

Nusja me mbipeshë i rikthen linjat për dasmë (Foto)

Fun Lajme
Shoqëria i inkurajonte dy të reja të rriheshin, kalimtarët mezi i ndanë (Video)

Shoqëria i inkurajonte dy të reja të rriheshin, kalimtarët mezi i ndanë (Video)

Dështime
Fliste në telefon gjatë vozitjes, konfrontohet me çiklistin që i tërhoqi vërejtjen (Video)

Fliste në telefon gjatë vozitjes, konfrontohet me çiklistin që i tërhoqi vërejtjen (Video)

Ngjarje
Shoferi i kamionit prej 32 tonelatash, shmangu përplasjen me një makinë që i doli përpara (Video)

Shoferi i kamionit prej 32 tonelatash, shmangu përplasjen me një makinë që i doli përpara (Video)

Ngjarje
Fituesja e lotarisë sërish me probleme, intervenimi estetik s’i shkoi aspak mirë (Foto)

Fituesja e lotarisë sërish me probleme, intervenimi estetik s’i shkoi aspak mirë (Foto)

Dështime
Shoferi ndaloi autobusin për t’ia rregulluar lidhëset e këpucëve plakut (Foto)

Shoferi ndaloi autobusin për t’ia rregulluar lidhëset e këpucëve plakut (Foto)

Interesante