LAJMI I FUNDIT:

Droni

295 Artikuj

Shihni se si duket Muzeu i veturave Porsche në Shtutgart nga perspektiva e një droni

Shihni se si duket Muzeu i veturave Porsche në Shtutgart nga perspektiva e një droni

Auto Lajme
Rojet kufitare të Ukrainës hedhin në erë ushtarët rusë me dronët e armatosur me granata

Rojet kufitare të Ukrainës hedhin në erë ushtarët rusë me dronët e armatosur me granata

Evropa
Inteligjenca britanike: Rusia filloi të marrë dërgesa të rregullta të dronëve iranianë “Shahed”

Inteligjenca britanike: Rusia filloi të marrë dërgesa të rregullta të dronëve iranianë “Shahed”

Evropa
Tre të civilë të vrarë në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit

Tre të civilë të vrarë në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit

Evropa
Shpërthime të fuqishme në Krime, ukrainasit kryejnë sulme me dronë kamikazë mbi bazën ajrore ruse Dzhankoy

Shpërthime të fuqishme në Krime, ukrainasit kryejnë sulme me dronë kamikazë mbi bazën ajrore ruse Dzhankoy

Evropa
Rusët tentuan ta rrëzojnë edhe një dron Bayraktar të ushtrisë ukrainase – ndodhi në të njëjtën mënyrë si me dronin amerikan

Rusët tentuan ta rrëzojnë edhe një dron Bayraktar të ushtrisë ukrainase – ndodhi në të njëjtën mënyrë si me dronin amerikan

Evropa
Shkatërrimi i tankeve ruse me dronët kamikazë, ukrainasit publikojnë pamjet

Shkatërrimi i tankeve ruse me dronët kamikazë, ukrainasit publikojnë pamjet

Evropa
Ukrainasit rrëzojnë dronin e prodhuar në Kinë, ishte pajisur me armë

Ukrainasit rrëzojnë dronin e prodhuar në Kinë, ishte pajisur me armë

Evropa
Publikohet videoja e përplasjes së dronit amerikan me aeroplanin luftarak rus mbi Detin e Zi

Publikohet videoja e përplasjes së dronit amerikan me aeroplanin luftarak rus mbi Detin e Zi

Evropa
Rusët thonë se do të përpiqen të nxjerrin mbetjet e dronit amerikan që u rrëzua në Detin e Zi

Rusët thonë se do të përpiqen të nxjerrin mbetjet e dronit amerikan që u rrëzua në Detin e Zi

Evropa
Zyrtarët amerikanë thonë se droni i rrëzuar në Detin e Zi nuk është gjetur

Zyrtarët amerikanë thonë se droni i rrëzuar në Detin e Zi nuk është gjetur

Evropa
Reagon Kievi pas incidentit mes dronit amerikan dhe aeroplanëve rusë në Detin e Zi: Është sinjal që Putini dëshiron ta zgjerojë luftën

Reagon Kievi pas incidentit mes dronit amerikan dhe aeroplanëve rusë në Detin e Zi: Është sinjal që Putini dëshiron ta zgjerojë luftën

Evropa
CBS publikon simulimin e animuar të incidentit mes dronit amerikan dhe aeroplanëve luftarakë rusë në Detin e Zi

CBS publikon simulimin e animuar të incidentit mes dronit amerikan dhe aeroplanëve luftarakë rusë në Detin e Zi

Evropa
Zyrtarët amerikanë thonë se aeroplanët rusë kishin hedhur benzinë mbi dronin e tyre

Zyrtarët amerikanë thonë se aeroplanët rusë kishin hedhur benzinë mbi dronin e tyre

Amerika
Droni kamikaz i ushtrisë ukrainase godet direkt tankun rus

Droni kamikaz i ushtrisë ukrainase godet direkt tankun rus

Evropa
Metodë efikase, ukrainasit me dron rrëzojnë fluturaket pa pilot të ushtrisë ruse

Metodë efikase, ukrainasit me dron rrëzojnë fluturaket pa pilot të ushtrisë ruse

Evropa
Dronët e ukrainasve vëzhgojnë tanket ruse, pasi binden që përbëjnë rrezik – i neutralizojnë

Dronët e ukrainasve vëzhgojnë tanket ruse, pasi binden që përbëjnë rrezik – i neutralizojnë

Evropa
Rrëzohet një dron pranë Moskës

Rrëzohet një dron pranë Moskës

Evropa
Rusëve nuk u kryejnë punë as “dronët kamikazë” – forcat ukrainase rrëzuan 11 të tillë vetëm brenda një nate

Rusëve nuk u kryejnë punë as “dronët kamikazë” – forcat ukrainase rrëzuan 11 të tillë vetëm brenda një nate

Nga Bota
Tri armët që ndryshuan rrjedhën e luftës në Ukrainë, dhe ia ndërprenë sulmet ushtrisë së Vladimir Putinit

Tri armët që ndryshuan rrjedhën e luftës në Ukrainë, dhe ia ndërprenë sulmet ushtrisë së Vladimir Putinit

Evropa
Droni ukrainas shkatërron sistemin artilerik të rusëve

Droni ukrainas shkatërron sistemin artilerik të rusëve

Evropa
Sulm me dronë të vegjël në kompleksin ushtarak në Iran, nuk raportohet për viktima

Sulm me dronë të vegjël në kompleksin ushtarak në Iran, nuk raportohet për viktima

Azia
Si po i përdorë Ukraina dronët, për të dokumentuar krimet e luftës të kryera nga Rusia?

Si po i përdorë Ukraina dronët, për të dokumentuar krimet e luftës të kryera nga Rusia?

Evropa
Operatori i dronit të ushtrisë ukrainase, arrin përmes fluturakes pa pilot të ‘vjedh’ radiolidhjen e rusëve – i përgjuan me ditë të tëra

Operatori i dronit të ushtrisë ukrainase, arrin përmes fluturakes pa pilot të ‘vjedh’ radiolidhjen e rusëve – i përgjuan me ditë të tëra

Evropa