LAJMI I FUNDIT:

Droni

292 Artikuj

Njihuni me 13 rrahjet më shokuese mes lojtarëve dhe tifozëve në fushën e lojës (Video)

Njihuni me 13 rrahjet më shokuese mes lojtarëve dhe tifozëve në fushën e lojës (Video)

Arnolld Korenica
Filmoi nga afër rrjedhën e lavës së nxehtë, derisa nisi t’i shkrihet droni (Video)

Filmoi nga afër rrjedhën e lavës së nxehtë, derisa nisi t’i shkrihet droni (Video)

Interesante
Droni rrëzohet nga goditja e letrës higjienike (Video)

Droni rrëzohet nga goditja e letrës higjienike (Video)

Dështime
Manovrat e mahnitshme me dron, përfshirë edhe poshtë trenit në lëvizje (Video)

Manovrat e mahnitshme me dron, përfshirë edhe poshtë trenit në lëvizje (Video)

Fun Lajme
Së shpejti dokumentari “Triumph”, për dronin në Beograd dhe heroizmin e Ballist Morinës

Së shpejti dokumentari “Triumph”, për dronin në Beograd dhe heroizmin e Ballist Morinës

TV / Film
Traktorët vetëvozitës treguan sukses në avancimin e sistemit të bujqësisë (Video)

Traktorët vetëvozitës treguan sukses në avancimin e sistemit të bujqësisë (Video)

Ngjarje
Fillon shërbimi parë i dërgimit të ushqimit përmes dronëve (Video)

Fillon shërbimi parë i dërgimit të ushqimit përmes dronëve (Video)

Interesante
Zhvillohet për herë të katërt gara për fotografinë më të mirë nga droni (Foto)

Zhvillohet për herë të katërt gara për fotografinë më të mirë nga droni (Foto)

Fun Lajme
Patentohet parashuta që ndihmon në lëshimin e mallrave nga droni (Foto)

Patentohet parashuta që ndihmon në lëshimin e mallrave nga droni (Foto)

Interesante
Droni jashtë kontrollit goditi biçikletën dhe shkaktoi rrotullimin e çiklistit (Video)

Droni jashtë kontrollit goditi biçikletën dhe shkaktoi rrotullimin e çiklistit (Video)

Dështime
Për pengimin e avionëve me laser, dënimi deri në pesë vjet burgim

Për pengimin e avionëve me laser, dënimi deri në pesë vjet burgim

Të Tjera
Rregulla të reja për përdorimin e dronëve

Rregulla të reja për përdorimin e dronëve

Të Tjera
Super-droni i ushtrisë amerikane që do të shkatërrojë kundërshtarët (Video)

Super-droni i ushtrisë amerikane që do të shkatërrojë kundërshtarët (Video)

Nga Bota
Ndodh edhe kjo: Raketa 3 milionë dollarëshe përdorët për të rrëzuar dronin 200 dollarësh!

Ndodh edhe kjo: Raketa 3 milionë dollarëshe përdorët për të rrëzuar dronin 200 dollarësh!

Interesante
Gruaja përdori edhe armën për të hequr qafe dronin që po “spiunonte” afër shtëpisë së saj (Video)

Gruaja përdori edhe armën për të hequr qafe dronin që po “spiunonte” afër shtëpisë së saj (Video)

Fun Lajme
Tigrat siberianë e ndjekin dhe e kapin dronin që po i filmonte (Video)

Tigrat siberianë e ndjekin dhe e kapin dronin që po i filmonte (Video)

Fun Lajme
Nuk është histori filmi, por realitet: Franca stërvit shqiponjat për të luftuar dronët

Nuk është histori filmi, por realitet: Franca stërvit shqiponjat për të luftuar dronët

Interesante
“Shpata e mprehtë”: Kinezët prezantojnë dronin e padukshëm që transporton deri në dy ton bomba (Foto/Video)

“Shpata e mprehtë”: Kinezët prezantojnë dronin e padukshëm që transporton deri në dy ton bomba (Foto/Video)

Nga Bota
Incizoi Prishtinën pa leje, i konfiskohet droni

Incizoi Prishtinën pa leje, i konfiskohet droni

Kronika e Zezë
Kina ia kthen dronin nënujor SHBA-së, të konfiskuar javën e kaluar

Kina ia kthen dronin nënujor SHBA-së, të konfiskuar javën e kaluar

Nga Bota
Trump akuzon Kinën se ka vjedhur dronin amerikan në ujërat ndërkombëtare

Trump akuzon Kinën se ka vjedhur dronin amerikan në ujërat ndërkombëtare

Nga Bota
Dron të këtillë nuk keni parë asnjëherë (Video)

Dron të këtillë nuk keni parë asnjëherë (Video)

Fun Lajme
Gjahtari “vret” dronin (Video)

Gjahtari “vret” dronin (Video)

Fun Lajme
Po realizonte setin fotografik, modelja goditet në kokë nga droni (Video)

Po realizonte setin fotografik, modelja goditet në kokë nga droni (Video)

Dështime