LAJMI I FUNDIT:

Droni Bayraktar

43 Artikuj

Droni i famshëm turk përsëri në aksion – momenti kur ai godet anijen dhe ushtarët rusë që po përpiqeshin të “zbarkonin” në Kherson

Droni i famshëm turk përsëri në aksion – momenti kur ai godet anijen dhe ushtarët rusë që po përpiqeshin të “zbarkonin” në Kherson

Nga Bota
Ambasadori i Turqisë për situatën në veri: Nuk ka zgjidhje ushtarake për këtë çështje, vetëm një zgjidhje diplomatike do të siguronte stabilitet të qëndrueshëm

Ambasadori i Turqisë për situatën në veri: Nuk ka zgjidhje ushtarake për këtë çështje, vetëm një zgjidhje diplomatike do të siguronte stabilitet të qëndrueshëm

Muhamet Hajrullahu
Ambasadori turk tregon nëse Kosova i bleu dronët Bayraktar

Ambasadori turk tregon nëse Kosova i bleu dronët Bayraktar

Kosovë
Mania ballkanike për dronët Bayraktar

Mania ballkanike për dronët Bayraktar

Ballkan
Mehaj takon shefin e kompanisë që prodhon dronët Bayraktar

Mehaj takon shefin e kompanisë që prodhon dronët Bayraktar

Siguri
Blerja e dronëve Bayraktar nga Kosova – si e komentojnë profesoresha e Universitetit të Massachusetts dhe profesori Universitetit të Dublinit?

Blerja e dronëve Bayraktar nga Kosova – si e komentojnë profesoresha e Universitetit të Massachusetts dhe profesori Universitetit të Dublinit?

Politikë
Dronët Bayraktar, analistët: FSK po profesionalizohet dita-ditës,pajisjet mund të përdoren për identifikim dhe gjurmim

Dronët Bayraktar, analistët: FSK po profesionalizohet dita-ditës,pajisjet mund të përdoren për identifikim dhe gjurmim

Elfije Boletini
Berisha: Blerja e dronëve është meritë e planifikimit të mirë që ka bërë FSK-ja

Berisha: Blerja e dronëve është meritë e planifikimit të mirë që ka bërë FSK-ja

Siguri
Blerja e dronëve, Berisha: Asnjë fluturake në Kosovë nuk mund të fluturojë pa lejen e KFOR-it

Blerja e dronëve, Berisha: Asnjë fluturake në Kosovë nuk mund të fluturojë pa lejen e KFOR-it

Siguri
Ish-ushtaraku Veseli: Ekspozimi i dronëve i bëri dëm FSK-së

Ish-ushtaraku Veseli: Ekspozimi i dronëve i bëri dëm FSK-së

Siguri
Blerja e dronëve “Bayraktar TB-2”, reagimi i KFOR-it dhe deklaratat e ekspertëve të sigurisë

Blerja e dronëve “Bayraktar TB-2”, reagimi i KFOR-it dhe deklaratat e ekspertëve të sigurisë

Siguri
Kastrati, KFOR-it: FSK ka detyra ushtarake e jo civile

Kastrati, KFOR-it: FSK ka detyra ushtarake e jo civile

Siguri
KFOR-i reagon pasi Kosova bleu Bayraktarin: Ne kemi autoritetin për hapësirën ajrore mbi Kosovë

KFOR-i reagon pasi Kosova bleu Bayraktarin: Ne kemi autoritetin për hapësirën ajrore mbi Kosovë

Siguri
Ekspertët e sigurisë e konsiderojnë të qëlluar blerjen e dronëve Bayraktar

Ekspertët e sigurisë e konsiderojnë të qëlluar blerjen e dronëve Bayraktar

Siguri
Reuters raporton për blerjen e dronëve Bayraktar nga Kosova

Reuters raporton për blerjen e dronëve Bayraktar nga Kosova

Siguri
Dronët Bayraktar, Mehaj: Prioriteti im kryesor është blerja e armatimit

Dronët Bayraktar, Mehaj: Prioriteti im kryesor është blerja e armatimit

Kosovë
Çfarë janë dronët “Bayraktar TB2”, të cilët Kosova i bleu nga Turqia

Çfarë janë dronët “Bayraktar TB2”, të cilët Kosova i bleu nga Turqia

Kosovë
Kryeministri Kurti prezanton dronët Bayraktar të blerë nga Turqia

Kryeministri Kurti prezanton dronët Bayraktar të blerë nga Turqia

Kosovë
Dronët turk Bayraktar do të prodhohen në Ukrainë nga viti 2025

Dronët turk Bayraktar do të prodhohen në Ukrainë nga viti 2025

Turqia
Këshilli i Ministrave miraton kontratën, dronët turq “Bayraktar TB2” së shpejti në Shqipëri

Këshilli i Ministrave miraton kontratën, dronët turq “Bayraktar TB2” së shpejti në Shqipëri

Shqipëri
Dronët Bayraktar, ish-komandanti i FSK-së: Të përshpejtohet ngritja e kapaciteteve të Ushtrisë

Dronët Bayraktar, ish-komandanti i FSK-së: Të përshpejtohet ngritja e kapaciteteve të Ushtrisë

Mirjeta Hajzeraj
Dronët Bayraktar arrijnë në Kosovë?

Dronët Bayraktar arrijnë në Kosovë?

Kosovë
Baykar i Turqisë planifikon prodhimin e një droni të ri luftarak ajror “të një niveli tjetër”

Baykar i Turqisë planifikon prodhimin e një droni të ri luftarak ajror “të një niveli tjetër”

Turqia
Rusët tentuan ta rrëzojnë edhe një dron Bayraktar të ushtrisë ukrainase – ndodhi në të njëjtën mënyrë si me dronin amerikan

Rusët tentuan ta rrëzojnë edhe një dron Bayraktar të ushtrisë ukrainase – ndodhi në të njëjtën mënyrë si me dronin amerikan

Evropa