LAJMI I FUNDIT:

Drita Millaku

20 Artikuj

Vetëm një deputet i LVV-së votoi pro tërheqjes së mjeteve nga Trusti, pesë të tjerë nuk morën pjesë në votim

Vetëm një deputet i LVV-së votoi pro tërheqjes së mjeteve nga Trusti, pesë të tjerë nuk morën pjesë në votim

Kosovë
Abazi tregon disa nga deputetët e “Grupit të Gjelbër të Deputetëve”

Abazi tregon disa nga deputetët e “Grupit të Gjelbër të Deputetëve”

Politikë
Dështon të nis gjykimi për hedhjen e gazit lotsjellës më 2018 në Kuvend, munguan ministri Sveçla dhe deputetja Pacolli

Dështon të nis gjykimi për hedhjen e gazit lotsjellës më 2018 në Kuvend, munguan ministri Sveçla dhe deputetja Pacolli

Drejtësi
Aktakuzë ndaj ministrit Sveçla dhe tre deputetëve të LVV-së për hedhje të gazit lotsjellës

Aktakuzë ndaj ministrit Sveçla dhe tre deputetëve të LVV-së për hedhje të gazit lotsjellës

Kosovë
Zgjedhjet lokale, emrat e përfolur nga Lëvizja Vetëvendosje për shtatë qendrat e mëdha

Zgjedhjet lokale, emrat e përfolur nga Lëvizja Vetëvendosje për shtatë qendrat e mëdha

Ismail Jakupi
Zgjedhjet lokale, këta janë kandidatët e mundshëm që pritet t’i hyjnë garës për kryetar të Prizrenit

Zgjedhjet lokale, këta janë kandidatët e mundshëm që pritet t’i hyjnë garës për kryetar të Prizrenit

Jehona Hulaj
Millaku sfidon Haskukën, paraqet kandidaturën për Prizrenin

Millaku sfidon Haskukën, paraqet kandidaturën për Prizrenin

Politikë
KQZ miraton listën e kandidatëve që do të zëvendësojnë deputetët, pas vendimit të Kushtetueses

KQZ miraton listën e kandidatëve që do të zëvendësojnë deputetët, pas vendimit të Kushtetueses

Politikë
Gjykata Kushtetuese: Pati diskriminim gjinor në rastin e Tinka Kurtit e Drita Millakut në zgjedhjet e kaluara

Gjykata Kushtetuese: Pati diskriminim gjinor në rastin e Tinka Kurtit e Drita Millakut në zgjedhjet e kaluara

Drejtësi
10 deputetet më të votuara në Kosovë

10 deputetet më të votuara në Kosovë

Kosovë
Millaku: Thaçi nuk do ta përfundojë mandatin, së shpejti do ta nxjerrë biletën njëdrejtimëshe për Hagë

Millaku: Thaçi nuk do ta përfundojë mandatin, së shpejti do ta nxjerrë biletën njëdrejtimëshe për Hagë

Kosovë
Ishin, por nuk janë më: Deputetët që nuk morën vota të mjaftueshme për të qenë sërish në Kuvendin e Kosovës

Ishin, por nuk janë më: Deputetët që nuk morën vota të mjaftueshme për të qenë sërish në Kuvendin e Kosovës

Valdete Berisha
Ndërron jetë aktivistja e Vetëvendosjes

Ndërron jetë aktivistja e Vetëvendosjes

Kosovë
Deputetja e VV-së: Taksa e Haradinajt do të përfundojë si Demarkacioni me Malin e Zi

Deputetja e VV-së: Taksa e Haradinajt do të përfundojë si Demarkacioni me Malin e Zi

Kosovë
Deputetët e përjashtuar të VV-së, nuk largohen nga salla e Kuvendit (Foto)

Deputetët e përjashtuar të VV-së, nuk largohen nga salla e Kuvendit (Foto)

Politikë
Deputetët kërkojnë nga krerët e shtetit t’i nisin bisedimet për ushtrinë

Deputetët kërkojnë nga krerët e shtetit t’i nisin bisedimet për ushtrinë

Kosovë
Millaku: Në vitin 2003 është ngritur aktakuzë ndaj Veselit, për vrasjen e Komandant Drinit

Millaku: Në vitin 2003 është ngritur aktakuzë ndaj Veselit, për vrasjen e Komandant Drinit

Politikë
Veseli për akuzat e Millakut: Nga janari do të vijmë me shumë të mira

Veseli për akuzat e Millakut: Nga janari do të vijmë me shumë të mira

Kosovë
Millaku e VV-së: Zafir, bëhemi bashkë ia fillojmë nga Prizreni

Millaku e VV-së: Zafir, bëhemi bashkë ia fillojmë nga Prizreni

Politikë
VV-ja akuzon pushtetin lokal për shkatërrim të qëllimshëm të qendrës historike të Prizrenit (Video)

VV-ja akuzon pushtetin lokal për shkatërrim të qëllimshëm të qendrës historike të Prizrenit (Video)

Komunat