LAJMI I FUNDIT:
Rifat Latifi

Rifat Latifi

163 Artikuj

Info

Rifat Latifi mjek dhe profesor i mirënjohur në nivelin ndërkombëtar. Në nëntorin e 2021 u zgjodh Ministër i Shëndetësisë në Kosovë nga kryeministri Albin Kurti.

Kritikat se nuk po merret me shëndetësinë, Latifi: Kemi vizion të qartë si do të duket sistemi shëndetësor pas 5-10 vjetëve

Kritikat se nuk po merret me shëndetësinë, Latifi: Kemi vizion të qartë si do të duket sistemi shëndetësor pas 5-10 vjetëve

Shëndetësi
Kosova e Greqia së shpejti me marrëveshje bashkëpunimi në shëndetësi

Kosova e Greqia së shpejti me marrëveshje bashkëpunimi në shëndetësi

Shëndetësi
​Ministri i Shëndetësisë nuk shkon në Komision, Bajrami: Ministri Latifi duhet shkarkuar

​Ministri i Shëndetësisë nuk shkon në Komision, Bajrami: Ministri Latifi duhet shkarkuar

Shëndetësi
“Gift of Life Internacional” po trajton fëmijët kosovarë me probleme të zemrës në QKUK

“Gift of Life Internacional” po trajton fëmijët kosovarë me probleme të zemrës në QKUK

Shëndetësi
LDK kërkon dorëheqjen e ministrit Latifi, thotë se Kosova po përballet me pandeminë e re të paaftësisë së MSH-së

LDK kërkon dorëheqjen e ministrit Latifi, thotë se Kosova po përballet me pandeminë e re të paaftësisë së MSH-së

Kosovë
Përurohen në Spitalin e Gjilanit Pulmologjia, Laboratori i Patologjisë dhe Radiologjia të rinovuara

Përurohen në Spitalin e Gjilanit Pulmologjia, Laboratori i Patologjisë dhe Radiologjia të rinovuara

Kosovë
Miratohet vaksinimi me dozën e katërt kundër COVID-19 për disa kategori

Miratohet vaksinimi me dozën e katërt kundër COVID-19 për disa kategori

Kosovë
Ndërtimi i Spitalit të Prishtinës, Rama thotë se do të nis vitin e ardhshëm

Ndërtimi i Spitalit të Prishtinës, Rama thotë se do të nis vitin e ardhshëm

Shëndetësi
Zemaj e quan të paaftë Qeverinë Kurti për menaxhimin e pandemisë, COVID-19

Zemaj e quan të paaftë Qeverinë Kurti për menaxhimin e pandemisë, COVID-19

Shëndetësi
​Latifi: Së shpejti do të fillojë dërgimi i kirurgëve për trajnim jashtë Kosovës

​Latifi: Së shpejti do të fillojë dërgimi i kirurgëve për trajnim jashtë Kosovës

Kosovë
Kurti priti në takim bordin e ShSKUK-së dhe QKUK-së, diskutuan për reforma në shëndetësi

Kurti priti në takim bordin e ShSKUK-së dhe QKUK-së, diskutuan për reforma në shëndetësi

Kosovë
​Yamanaca: Japonia do të vazhdojë mbështetjen për zhvillimin e sistemit shëndetësor të Kosovës

​Yamanaca: Japonia do të vazhdojë mbështetjen për zhvillimin e sistemit shëndetësor të Kosovës

Kosovë
Latifi takon drejtoreshën e SHSKUK-së: Përmirësimi i shërbimeve kërkon sakrifica

Latifi takon drejtoreshën e SHSKUK-së: Përmirësimi i shërbimeve kërkon sakrifica

Kosovë
Latifi bisedon për projekte shëndetësore me Ambasadorin e Katarit, Ali bin Hamad Al-Marri

Latifi bisedon për projekte shëndetësore me Ambasadorin e Katarit, Ali bin Hamad Al-Marri

Kosovë
Ministri Latifi kritikohet për mospjesëmarrje në Komisionin ku do të shqyrtohej raporti i MSh-së

Ministri Latifi kritikohet për mospjesëmarrje në Komisionin ku do të shqyrtohej raporti i MSh-së

Kosovë
Projektligji për çmimet e produkteve medicinale përplas pozitën dhe opozitën në Kuvend

Projektligji për çmimet e produkteve medicinale përplas pozitën dhe opozitën në Kuvend

Kosovë
Haxhiu e pyeti për vaksinat anti-COVID pa afat, Latifi: S’kemi hedhur asnjë, por kemi me i hedh gjithsesi

Haxhiu e pyeti për vaksinat anti-COVID pa afat, Latifi: S’kemi hedhur asnjë, por kemi me i hedh gjithsesi

Kosovë
MSh dhe USAID me memorandum për adresimin e sfidave në lidhje me korrupsionin dhe ofrimin e shërbimeve cilësore

MSh dhe USAID me memorandum për adresimin e sfidave në lidhje me korrupsionin dhe ofrimin e shërbimeve cilësore

Kosovë
Latifi sërish thirrje qytetarëve për vaksinim kundër COVID

Latifi sërish thirrje qytetarëve për vaksinim kundër COVID

Shëndetësi
Latifi e Benedejçiq diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit Kosovë – Slloveni në shëndetësi

Latifi e Benedejçiq diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit Kosovë – Slloveni në shëndetësi

Shëndetësi
​Nisin përgatitjet për krijimin e shërbimit të kardiokirurgjisë së fëmijëve në Kosovë

​Nisin përgatitjet për krijimin e shërbimit të kardiokirurgjisë së fëmijëve në Kosovë

Kosovë
Latifi: E kam përkrahjen e Kurtit, jap dorëheqje nëse s’ua mbaj anën mjekëve

Latifi: E kam përkrahjen e Kurtit, jap dorëheqje nëse s’ua mbaj anën mjekëve

Shëndetësi
Kryesindikalistja e mjekëve flet pas takimit me ministrin Latifi: E pyeta për platformat, nuk mora përgjigje konkrete

Kryesindikalistja e mjekëve flet pas takimit me ministrin Latifi: E pyeta për platformat, nuk mora përgjigje konkrete

Kosovë
Latifi kërkon bashkëpunim nga mjekët shqiptarë në Vjenë për transformimin e sistemit shëndetësor të Kosovës

Latifi kërkon bashkëpunim nga mjekët shqiptarë në Vjenë për transformimin e sistemit shëndetësor të Kosovës

Kosovë