LAJMI I FUNDIT:

Dora

29 Artikuj

Shkencëtarët zhvillojnë dorën robotike që do të ushqejë njerëzit me lëndime në boshtin kurrizor

Shkencëtarët zhvillojnë dorën robotike që do të ushqejë njerëzit me lëndime në boshtin kurrizor

Lajme Teknologji
Zhvillohet dora robotike që kryen funksione të shumta, nga shtypja e kanaçes e deri të përdorimi i gërshërëve

Zhvillohet dora robotike që kryen funksione të shumta, nga shtypja e kanaçes e deri të përdorimi i gërshërëve

Lajme Teknologji
Vajza krijoi një llogari në Tinder dhe bëhet hit shkaku i një shakaje

Vajza krijoi një llogari në Tinder dhe bëhet hit shkaku i një shakaje

Fun Lajme
Lindi pa njërën dorë, britaniku 29-vjeç pajiset me dorën bionike që do t’i ndihmojë të kryej nevojat e tij elementare

Lindi pa njërën dorë, britaniku 29-vjeç pajiset me dorën bionike që do t’i ndihmojë të kryej nevojat e tij elementare

Interesante
Ka tërhequr dhe ka shtrënguar gishtin e vet të unazës 20 sekonda. Rezultati? Diçka vërtet e pabesueshme!

Ka tërhequr dhe ka shtrënguar gishtin e vet të unazës 20 sekonda. Rezultati? Diçka vërtet e pabesueshme!

Mjekësi alternative
Studenti kosovar që ndërton dorë robotike (Video)

Studenti kosovar që ndërton dorë robotike (Video)

Kosovë
Dora e preferuar? Varet edhe nga kohëzgjatja e dhënies së gjirit

Dora e preferuar? Varet edhe nga kohëzgjatja e dhënies së gjirit

Fëmija juaj
Kreu gjashtë intervenime pandërprerë, kirurgun e zuri gjumi duke mbajtur dorën e operuar të pacientit (Foto)

Kreu gjashtë intervenime pandërprerë, kirurgun e zuri gjumi duke mbajtur dorën e operuar të pacientit (Foto)

Interesante
Fëmijës, që lindi me tri duar, po i falen në Indi sikur të jetë hyjni (Foto)

Fëmijës, që lindi me tri duar, po i falen në Indi sikur të jetë hyjni (Foto)

Interesante
I ikën peshqit në guaskën e tualetit, iu bllokua dora derisa përpiqej t’i kapte (Foto)

I ikën peshqit në guaskën e tualetit, iu bllokua dora derisa përpiqej t’i kapte (Foto)

Dështime
Prindër, kushtoni kujdes: Në cilën moshë fëmija duhet të zgjedhë me cilën dorë do të shërbehet

Prindër, kushtoni kujdes: Në cilën moshë fëmija duhet të zgjedhë me cilën dorë do të shërbehet

Këshilla për prindër
Krokodilin të cilin po e përkëdhelte ia kafshoi dorën, shpëtoi mirë pa i shkëputur ndonjë pjesë (Video, +16)

Krokodilin të cilin po e përkëdhelte ia kafshoi dorën, shpëtoi mirë pa i shkëputur ndonjë pjesë (Video, +16)

Dështime
Dora jofunksionale e rëndë dhjetë kilogramë, po i pamundëson lëvizjen dhe studimet (Foto)

Dora jofunksionale e rëndë dhjetë kilogramë, po i pamundëson lëvizjen dhe studimet (Foto)

Nga Bota
Peshkaqeni që mbahej në akuariumin e hapur, kafshoi dorën e gjashtëvjeçares (Video)

Peshkaqeni që mbahej në akuariumin e hapur, kafshoi dorën e gjashtëvjeçares (Video)

Interesante
Pak momente pasi u fotografua me luanin e fjetur, vizitorja o hodh si ‘kukull’ në ajër (Foto)

Pak momente pasi u fotografua me luanin e fjetur, vizitorja o hodh si ‘kukull’ në ajër (Foto)

Dështime
Vënia e dorës sipër krahut të së dashurës, duket si “pronësi”

Vënia e dorës sipër krahut të së dashurës, duket si “pronësi”

Lifestyle
Takimi me krokodilin që mund ta linte pa dorë (Video)

Takimi me krokodilin që mund ta linte pa dorë (Video)

Dështime
Pozoi me familjarët e miqtë, gruaja habitet me dorën e shfaqur në imazh – nuk e di e kujt është (Foto)

Pozoi me familjarët e miqtë, gruaja habitet me dorën e shfaqur në imazh – nuk e di e kujt është (Foto)

Interesante
Nga truri dhe dora varet në cilën anë do të mbajmë telefonin

Nga truri dhe dora varet në cilën anë do të mbajmë telefonin

Shëndetësi Lajme
Peshku ia kafshoi dorën (Foto)

Peshku ia kafshoi dorën (Foto)

Interesante
Futi dorën brenda kafazit për ta ushqyer, e pëson keq nga tigri i uritur (Foto)

Futi dorën brenda kafazit për ta ushqyer, e pëson keq nga tigri i uritur (Foto)

Dështime
I riu thyen krahun derisa po rrëzonte dorën me një bashkëmoshatar (Video, +16)

I riu thyen krahun derisa po rrëzonte dorën me një bashkëmoshatar (Video, +16)

Nga Bota
Dora me të cilën shkruajmë ndikon në vendimet tona

Dora me të cilën shkruajmë ndikon në vendimet tona

Lifestyle
Rrotullon komplet shuplakën e dorës (Video)

Rrotullon komplet shuplakën e dorës (Video)

Interesante