LAJMI I FUNDIT:

Domatet

34 Artikuj

AUV heq dilemat, domatet nga Shqipëria brenda parametrave të lejuar për konsum

AUV heq dilemat, domatet nga Shqipëria brenda parametrave të lejuar për konsum

Bujqësi
Dyshimet për përmbajtje të hormoneve në domatet nga Shqipëria – nga janari Kosova importoi mbi 4 milionë kilogramë

Dyshimet për përmbajtje të hormoneve në domatet nga Shqipëria – nga janari Kosova importoi mbi 4 milionë kilogramë

Jehona Hulaj
Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Jehona Hulaj
Ndikon vetëm pas pak minutash. Mjekët rekomandojnë këtë ilaç natyral për shërimin e të thatit të dhembshëm dhe aftave të gojës

Ndikon vetëm pas pak minutash. Mjekët rekomandojnë këtë ilaç natyral për shërimin e të thatit të dhembshëm dhe aftave të gojës

Mjekësi alternative
Si duhet t’i ruani në frigorifer ushqimet tuaja

Si duhet t’i ruani në frigorifer ushqimet tuaja

Të tjera
Domate të bluara në shtëpi: Të përgatitura në këtë mënyrë, mund të ruhen deri në dy vjet pa u prishur

Domate të bluara në shtëpi: Të përgatitura në këtë mënyrë, mund të ruhen deri në dy vjet pa u prishur

Turshi
Alergjia nga myku dhe disa mënyra natyrale për ta luftuar atë

Alergjia nga myku dhe disa mënyra natyrale për ta luftuar atë

Këshilla mjekësore
Shkencëtarët kanë zbuluar një burim të ri të vitaminës D

Shkencëtarët kanë zbuluar një burim të ri të vitaminës D

Shëndetësi Lajme
Mënyra për ruajtjen më të mirë të pemëve dhe perimeve në shtëpi

Mënyra për ruajtjen më të mirë të pemëve dhe perimeve në shtëpi

Lifestyle
Perimet më të mira për t’u konsumuar në muajin prill

Perimet më të mira për t’u konsumuar në muajin prill

Të njohim produktet
Edhe pse janë të shëndetshme, këto perime mund të shkaktojnë probleme

Edhe pse janë të shëndetshme, këto perime mund të shkaktojnë probleme

Nutricion
Konfiskohen domate me pesticide të ndaluar – kamionët u refuzuan nga një vend i BE-së

Konfiskohen domate me pesticide të ndaluar – kamionët u refuzuan nga një vend i BE-së

Shqipëri
Dieta me bazë bimore e pasur me vaj ulliri dhe domate, zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Dieta me bazë bimore e pasur me vaj ulliri dhe domate, zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Ushqimi dhe Dieta
Është një eliksir i shëndetit dhe i vitalitetit: Domatja forcon kockat, mbron zemrën, zbut lodhjen dhe stresin!

Është një eliksir i shëndetit dhe i vitalitetit: Domatja forcon kockat, mbron zemrën, zbut lodhjen dhe stresin!

Ushqim i shëndetshëm
Kombinimi i këtyre dy ushqimeve ngadalëson metabolizmin dhe shkakton dhimbje stomaku!

Kombinimi i këtyre dy ushqimeve ngadalëson metabolizmin dhe shkakton dhimbje stomaku!

Të njohim produktet
Këto pesë ushqime janë të rrezikshme për trupin tuaj

Këto pesë ushqime janë të rrezikshme për trupin tuaj

Të njohim produktet
Është sezoni i mbjelljes: Fqinjët e këqij të domateve janë patatet dhe kastravecët

Është sezoni i mbjelljes: Fqinjët e këqij të domateve janë patatet dhe kastravecët

Kopshtaria
Në Shqipëri fermerët përdorin stimulant dhe hormone për rritjen e domates dhe shalqirit!

Në Shqipëri fermerët përdorin stimulant dhe hormone për rritjen e domates dhe shalqirit!

Shqipëri
Pesë ushqimet që jua pastrojnë trupin krejtësisht

Pesë ushqimet që jua pastrojnë trupin krejtësisht

Nutricion
Domatet dhe sulmi i zemrës: Sa domate duhet t’i hani për ta zvogëluar rrezikun?

Domatet dhe sulmi i zemrës: Sa domate duhet t’i hani për ta zvogëluar rrezikun?

Nutricion
Çka nuk bën të mbani në frigorifer

Çka nuk bën të mbani në frigorifer

Të tjera
Maqedonia në vendin e 27-të në botë për eksportin e domateve

Maqedonia në vendin e 27-të në botë për eksportin e domateve

Bashkim Iljazi
Fermerët ankohen për çmimin e ulët të domateve në Maqedoni

Fermerët ankohen për çmimin e ulët të domateve në Maqedoni

Amir Jakupi
Dy ushqimet më të mira për zemër të shëndetshme

Dy ushqimet më të mira për zemër të shëndetshme

Nutricion