LAJMI I FUNDIT:

Dmytro Kuleba

63 Artikuj

Ukraina reagon ashpër ndaj Macronit i cili tha se Rusia nuk duhet të “poshtërohet”

Ukraina reagon ashpër ndaj Macronit i cili tha se Rusia nuk duhet të “poshtërohet”

Evropa
Më shumë armë të rënda ‘po vijnë’ – thotë ministri i Jashtëm ukrainas

Më shumë armë të rënda ‘po vijnë’ – thotë ministri i Jashtëm ukrainas

Evropa
Kuleba: Vetëm maqedonasit e kuptojnë se si është të të poshtërohet identiteti

Kuleba: Vetëm maqedonasit e kuptojnë se si është të të poshtërohet identiteti

Maqedonia e Veriut
Bujar Osmani për vizitë zyrtare në Kiev

Bujar Osmani për vizitë zyrtare në Kiev

Politikë
Kuleba i bën thirrje Gjermanisë të merr drejtimin në procesin e Ukrainës në BE

Kuleba i bën thirrje Gjermanisë të merr drejtimin në procesin e Ukrainës në BE

Nga Bota
Ministri i Jashtëm ukrainas takohet me Sekretarin amerikan të Shtetit

Ministri i Jashtëm ukrainas takohet me Sekretarin amerikan të Shtetit

Evropa
Osmani – Kuleba: Mënyra më e thjesht që BE të tregojë lidership është t’i hap negociatat me RMV-në

Osmani – Kuleba: Mënyra më e thjesht që BE të tregojë lidership është t’i hap negociatat me RMV-në

Politikë
Ministri i Jashtëm ukrainas, Kuleba: Konfiskoni asetet ruse për të ndihmuar rindërtimin e Ukrainës

Ministri i Jashtëm ukrainas, Kuleba: Konfiskoni asetet ruse për të ndihmuar rindërtimin e Ukrainës

Evropa
Kuleba i Ukrainës thotë se lufta do të dukej shumë ndryshe nëse ata do të merrnin ndihmë ushtarake “në kohën e duhur”

Kuleba i Ukrainës thotë se lufta do të dukej shumë ndryshe nëse ata do të merrnin ndihmë ushtarake “në kohën e duhur”

Nga Bota
“Ukraina nuk ka frikë nga Rusia”, thotë Dmytro Kuleba

“Ukraina nuk ka frikë nga Rusia”, thotë Dmytro Kuleba

Nga Bota
Mariupoli, “vijë e kuqe” për negociatat me Rusinë – thotë ministri i Jashtëm ukrainas

Mariupoli, “vijë e kuqe” për negociatat me Rusinë – thotë ministri i Jashtëm ukrainas

Nga Bota
Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Kuleba: Gjermania dhe Franca bënë një gabim strategjik duke mos na lejuar të anëtarësohemi në NATO

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Kuleba: Gjermania dhe Franca bënë një gabim strategjik duke mos na lejuar të anëtarësohemi në NATO

Evropa
Sekretari amerikan i Shtetit takohet me ministrin e Jashtëm ukrainas në Bruksel

Sekretari amerikan i Shtetit takohet me ministrin e Jashtëm ukrainas në Bruksel

Evropa
Ministri i Jashtëm ukrainas ka një kërkesë për NATO-n: Nëse na dërgoni më shumë armë, nuk do të ketë më Bucha

Ministri i Jashtëm ukrainas ka një kërkesë për NATO-n: Nëse na dërgoni më shumë armë, nuk do të ketë më Bucha

Evropa
Ministri i Jashtëm ukrainas thotë se krimet e Rusisë në Bucha janë vetëm “një copëz e majës së ajsbergut”

Ministri i Jashtëm ukrainas thotë se krimet e Rusisë në Bucha janë vetëm “një copëz e majës së ajsbergut”

Evropa
Ministri i Jashtëm ukrainas: Rusia më e zezë se ISIS-i, kreu masakër mbi civilët në Bucha

Ministri i Jashtëm ukrainas: Rusia më e zezë se ISIS-i, kreu masakër mbi civilët në Bucha

Evropa
Ministri i Jashtëm i Ukrainës nuk mohon pretendimet se vendi i tij është përfshirë në sulmin ajror në territorin e Rusisë

Ministri i Jashtëm i Ukrainës nuk mohon pretendimet se vendi i tij është përfshirë në sulmin ajror në territorin e Rusisë

Nga Bota
Ministri i Jashtëm ukrainas këshillon negociatorët që të mos ‘hanë e pinë’ gjatë takimit me homologët rusë

Ministri i Jashtëm ukrainas këshillon negociatorët që të mos ‘hanë e pinë’ gjatë takimit me homologët rusë

Nga Bota
Biden premton më shumë ndihmë ushtarake për Ukrainën

Biden premton më shumë ndihmë ushtarake për Ukrainën

Nga Bota
Ukraina mohon se ka përparim të rëndësishëm në bisedimet me Rusinë

Ukraina mohon se ka përparim të rëndësishëm në bisedimet me Rusinë

Nga Bota
Ministri i Jashtëm i Ukrainës: Të paguash naftën dhe gazin në rubla, do të thotë të ndihmosh rusët të vrasin ukrainasit

Ministri i Jashtëm i Ukrainës: Të paguash naftën dhe gazin në rubla, do të thotë të ndihmosh rusët të vrasin ukrainasit

Evropa
Pas bombardimit të teatrit në Mariupol, ministri i Jashtëm ukrainas ka një pyetje për kompanitë e huaja që akoma operojnë në Rusi

Pas bombardimit të teatrit në Mariupol, ministri i Jashtëm ukrainas ka një pyetje për kompanitë e huaja që akoma operojnë në Rusi

Evropa
Ne po luftojmë, por kemi nevojë për ndihmë për të shmangur Luftën e Tretë Botërore – thotë Ukraina

Ne po luftojmë, por kemi nevojë për ndihmë për të shmangur Luftën e Tretë Botërore – thotë Ukraina

Nga Bota
Kryediplomati ukrainas dyshon se mund të arrihet një zgjidhje diplomatike me Rusinë

Kryediplomati ukrainas dyshon se mund të arrihet një zgjidhje diplomatike me Rusinë

Evropa