LAJMI I FUNDIT:

Dmitry Medvedev

30 Artikuj

Ish-kryeministri rus Dmitry Medvedev vjen përsëri me komente nxitëse, pretendon se vendet baltike i përkasin Rusisë

Ish-kryeministri rus Dmitry Medvedev vjen përsëri me komente nxitëse, pretendon se vendet baltike i përkasin Rusisë

Nga Bota
Rusia nuk ka zgjidhje tjetër veçse të asgjësojë Zelenskyn, thotë Medvedev

Rusia nuk ka zgjidhje tjetër veçse të asgjësojë Zelenskyn, thotë Medvedev

Nga Bota
Polonia ironizon me ish-presidentin rus, Medvedev: Keni parasysh se kombinimi i alkoolit me drogën është shumë i rrezikshëm

Polonia ironizon me ish-presidentin rus, Medvedev: Keni parasysh se kombinimi i alkoolit me drogën është shumë i rrezikshëm

Evropa
Ish-presidenti rus ka thënë se vendi i tij “zhduket” nëse humbet luftën në Ukrainë

Ish-presidenti rus ka thënë se vendi i tij “zhduket” nëse humbet luftën në Ukrainë

Nga Bota
Ish-presidenti rus në rolin e Baba Vangas – parashikon një luftë mes Francës dhe Gjermanisë dhe sheh Elon Musk si president të SHBA-së

Ish-presidenti rus në rolin e Baba Vangas – parashikon një luftë mes Francës dhe Gjermanisë dhe sheh Elon Musk si president të SHBA-së

Nga Bota
Elon Musk përfshihet në një debat të çuditshëm me aleatin e Putinit

Elon Musk përfshihet në një debat të çuditshëm me aleatin e Putinit

Evropa
NATO paralajmëron Rusinë për “pasoja të rënda” nëse përdorë armët bërthamore

NATO paralajmëron Rusinë për “pasoja të rënda” nëse përdorë armët bërthamore

Evropa
Sekretari i Këshillit për Sigurinë Kombëtare të Ukrainës, ka një porosi për Medvedevin: Gjej një bunker ku do të fshihesh

Sekretari i Këshillit për Sigurinë Kombëtare të Ukrainës, ka një porosi për Medvedevin: Gjej një bunker ku do të fshihesh

Evropa
Harta tronditëse e aleatit të Putinit: Medvedev zbuloi se me kë Rusia dëshiron ta copëtojë Ukrainën

Harta tronditëse e aleatit të Putinit: Medvedev zbuloi se me kë Rusia dëshiron ta copëtojë Ukrainën

Evropa
Ish-presidenti i Rusisë përmend luftën bërthamore nëse Moska ndëshkohet nga ICC

Ish-presidenti i Rusisë përmend luftën bërthamore nëse Moska ndëshkohet nga ICC

Nga Bota
Ish-presidenti rus paralajmëron se mund të ketë Luftë të Tretë Botërore nëse NATO-ja ‘cenon’ Krimenë

Ish-presidenti rus paralajmëron se mund të ketë Luftë të Tretë Botërore nëse NATO-ja ‘cenon’ Krimenë

Nga Bota
Podoliak iu përgjigj Medvedevit: Pyetja është se çfarë do të ndodhë me ty pas dy vjetëve

Podoliak iu përgjigj Medvedevit: Pyetja është se çfarë do të ndodhë me ty pas dy vjetëve

Evropa
23 skandalet e Rusisë në 23-vjetorin e hyrjes tinëzare të forcave të tyre ushtarake në Kosovë

23 skandalet e Rusisë në 23-vjetorin e hyrjes tinëzare të forcave të tyre ushtarake në Kosovë

Kosovë
Ish-presidenti Medvedev tregon katër situatat kur Rusia do të përdorte armë bërthamore

Ish-presidenti Medvedev tregon katër situatat kur Rusia do të përdorte armë bërthamore

Nga Bota
Mbretëria e Bashkuar vjen me sanksione për 370 individë dhe subjekte të tjera ruse – përfshirë ish-presidentin

Mbretëria e Bashkuar vjen me sanksione për 370 individë dhe subjekte të tjera ruse – përfshirë ish-presidentin

Nga Bota
Medvedev jep dorëheqje, zbulohet “plani” i Putinit

Medvedev jep dorëheqje, zbulohet “plani” i Putinit

Nga Bota
Qeveria e Dmitry Medvedev jep dorëheqje

Qeveria e Dmitry Medvedev jep dorëheqje

Nga Bota
Kryeministri Zaev dërgoi letër ngushëllimi kryeministrit rus Medvedev për aksidentin e ndodhur në aeroportin Sheremetyevo

Kryeministri Zaev dërgoi letër ngushëllimi kryeministrit rus Medvedev për aksidentin e ndodhur në aeroportin Sheremetyevo

Maqedonia e Veriut
Thaçi: Takimi me kryeministrin rus, Medvedev ka qenë i shkurtër

Thaçi: Takimi me kryeministrin rus, Medvedev ka qenë i shkurtër

Politikë
Ambasadorja Çitaku e cilëson historik takimin e Thaçit me kryeministrin rus

Ambasadorja Çitaku e cilëson historik takimin e Thaçit me kryeministrin rus

Kosovë
Thaçi takon kryeministrin rus, i kërkon vendosjen e komunikimit midis dy vendeve

Thaçi takon kryeministrin rus, i kërkon vendosjen e komunikimit midis dy vendeve

Kosovë
Presidentja kroate tregoi kulturën e saj, ia zgjati dorën Medvedevit kur Kroacia pranoi gol

Presidentja kroate tregoi kulturën e saj, ia zgjati dorën Medvedevit kur Kroacia pranoi gol

Ndërkombëtare
Fotografitë më të shtrenjta, të shitura për miliona dollarë (Foto)

Fotografitë më të shtrenjta, të shitura për miliona dollarë (Foto)

Fotografia
Ceremonia tradicionale e “lidhjes së duarve”: Presidenti amerikan në vështirësi, kryeministri rus e huq krejt (Video)

Ceremonia tradicionale e “lidhjes së duarve”: Presidenti amerikan në vështirësi, kryeministri rus e huq krejt (Video)

Dështime