LAJMI I FUNDIT:

Dita e Çlirimit

80 Artikuj

Formohet Këshilli organizativ për shënimin e Ditës së Çlirimit dhe 145-vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

Formohet Këshilli organizativ për shënimin e Ditës së Çlirimit dhe 145-vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

Kosovë
“Të pamend, injorantë”, Milo përgjigje kritikëve të luftës Nacional-Çlirimtare të Shqipërisë

“Të pamend, injorantë”, Milo përgjigje kritikëve të luftës Nacional-Çlirimtare të Shqipërisë

Shqipëri
Shqipëria përkujton sot 78-vjetorin e Çlirimit

Shqipëria përkujton sot 78-vjetorin e Çlirimit

Shqipëri
Shkupi feston 13 Nëntorin – Ditën e Çlirimit

Shkupi feston 13 Nëntorin – Ditën e Çlirimit

Maqedonia e Veriut
Krasniqi në Skenderaj për Ditën e Çlirimit: Vend i lavdishëm i mijëra patriotëve

Krasniqi në Skenderaj për Ditën e Çlirimit: Vend i lavdishëm i mijëra patriotëve

Kosovë
Dita e Çlirimit, nxënësit sot në pushim

Dita e Çlirimit, nxënësit sot në pushim

Arsim
Në urimin për Ditën e Çlirimit, Ademi i motivon Dardanët të fitojnë ndaj Greqisë

Në urimin për Ditën e Çlirimit, Ademi i motivon Dardanët të fitojnë ndaj Greqisë

Përfaqësuesja e Kosovës
Meta: Mirënjohje NATO-s dhe SHBA-ve që i dhanë fund gjenocidit, lavdi UÇK-së

Meta: Mirënjohje NATO-s dhe SHBA-ve që i dhanë fund gjenocidit, lavdi UÇK-së

Kosovë
Ambasadori Hovenier uron Ditën e Çlirimit: NATO-ja solli stabilitet dhe prosperitet për Kosovën dhe rajonin

Ambasadori Hovenier uron Ditën e Çlirimit: NATO-ja solli stabilitet dhe prosperitet për Kosovën dhe rajonin

Kosovë
23 skandalet e Rusisë në 23-vjetorin e hyrjes tinëzare të forcave të tyre ushtarake në Kosovë

23 skandalet e Rusisë në 23-vjetorin e hyrjes tinëzare të forcave të tyre ushtarake në Kosovë

Kosovë
Kurti: Po punohet në adresimin institucional të së kaluarës, Serbia duhet të përgjigjet për krimet e saja

Kurti: Po punohet në adresimin institucional të së kaluarës, Serbia duhet të përgjigjet për krimet e saja

Kosovë
Opozita injoron ftesën e Presidentes Osmani, nuk shkojnë në manifestimin qendror në Bllacë

Opozita injoron ftesën e Presidentes Osmani, nuk shkojnë në manifestimin qendror në Bllacë

Kosovë
Osmani në Bllacë: Kosova e ka vendin si pjesë e strukturave euroatlantike, liberalizimi duhet të ndodh

Osmani në Bllacë: Kosova e ka vendin si pjesë e strukturave euroatlantike, liberalizimi duhet të ndodh

Kosovë
Ministrja Xhaçka për Ditën e Çlirimit të Kosovës: Mirënjohje e përjetshme për të gjithë ata që luftuan e sakrifikuan për këtë ditë

Ministrja Xhaçka për Ditën e Çlirimit të Kosovës: Mirënjohje e përjetshme për të gjithë ata që luftuan e sakrifikuan për këtë ditë

Kosovë
Haradinaj: E shenjtë është dita e lirisë së Kosovës

Haradinaj: E shenjtë është dita e lirisë së Kosovës

Kosovë
Krasniqi: Dita e Çlirimit na kujton çmimin e lirisë dhe obligimin për ta çmuar e ruajtur atë

Krasniqi: Dita e Çlirimit na kujton çmimin e lirisë dhe obligimin për ta çmuar e ruajtur atë

Kosovë
Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

Shqipëria feston sot Ditën e Çlirimit

Shqipëri
Në Ditën e Çlirimit të Podujevës nderohen heronjtë

Në Ditën e Çlirimit të Podujevës nderohen heronjtë

Komunat
Haziri në Ditën e Çlirimit: Gjilani nderon deri në gjunjëzim veprën heroike të dëshmorëve, heronjve e martirëve të kombit

Haziri në Ditën e Çlirimit: Gjilani nderon deri në gjunjëzim veprën heroike të dëshmorëve, heronjve e martirëve të kombit

Kosovë
Haradinaj: Secilën ditë të qershorit, shënojmë realizimin e ëndrrës së shumë brezave

Haradinaj: Secilën ditë të qershorit, shënojmë realizimin e ëndrrës së shumë brezave

Kosovë
Gjini uron Ditën e Çlirimit të Gjakovës: Liria u pagua shtrenjtë me gjakun e dëshmorëve dhe martirëve

Gjini uron Ditën e Çlirimit të Gjakovës: Liria u pagua shtrenjtë me gjakun e dëshmorëve dhe martirëve

Kosovë
Gjakova kremton sot 22-vjetorin e çlirimit

Gjakova kremton sot 22-vjetorin e çlirimit

Kosovë
22 vjetori i çlirimit të Kosovës, Hoxhaj: Përjetësisht mirënjohës dëshmorëve

22 vjetori i çlirimit të Kosovës, Hoxhaj: Përjetësisht mirënjohës dëshmorëve

Kosovë
22 vjetori i çlirimit, Abdixhiku: U jemi mirënjohës miqve ndërkombëtarë që edhe sot vazhdojnë ta ndihmojnë Kosovën

22 vjetori i çlirimit, Abdixhiku: U jemi mirënjohës miqve ndërkombëtarë që edhe sot vazhdojnë ta ndihmojnë Kosovën

Kosovë