LAJMI I FUNDIT:

Disney

68 Artikuj

Twitter verifikoi një llogari të rreme të Disney-t

Twitter verifikoi një llogari të rreme të Disney-t

Lajme Teknologji
Disney dhe Yahoo gjithashtu po njoftojnë për largime nga puna, si një masë e uljes së shpenzimeve

Disney dhe Yahoo gjithashtu po njoftojnë për largime nga puna, si një masë e uljes së shpenzimeve

Lajme Teknologji
Rikthimi në muzikë, Rihanna do të publikojë dy këngë që i ka incizuar për filmin “Black Panther: Wakanda Forever”

Rikthimi në muzikë, Rihanna do të publikojë dy këngë që i ka incizuar për filmin “Black Panther: Wakanda Forever”

Muzikë
Disney “fiton ndaj” Netflix-in në betejën për abonentët

Disney “fiton ndaj” Netflix-in në betejën për abonentët

Aplikacione
Disney ndalon shfaqjen e filmave në Rusi

Disney ndalon shfaqjen e filmave në Rusi

TV / Film
Disney emëron “një ekzekutiv të veçantë” për të mbikëqyrur strategjinë për Metaverse

Disney emëron “një ekzekutiv të veçantë” për të mbikëqyrur strategjinë për Metaverse

Lajme Teknologji
Rita Ora ua jep ‘këmbën e mbrapshtë’ Disneyt – sapo njoftoi se iu bashkua “Beauty And The Beast”, xhirimet e serialit u ndërprenë

Rita Ora ua jep ‘këmbën e mbrapshtë’ Disneyt – sapo njoftoi se iu bashkua “Beauty And The Beast”, xhirimet e serialit u ndërprenë

TV / Film
‘Nuk mund ta mbaj më sekretin’ – Rita Ora konfirmon se do të jetë pjesë e “Beauty and the Beast”

‘Nuk mund ta mbaj më sekretin’ – Rita Ora konfirmon se do të jetë pjesë e “Beauty and the Beast”

TV / Film
Disney ka prezantuar një pamje të re të Minnie Mouse – personazhi i animuar nuk vesh më fustan

Disney ka prezantuar një pamje të re të Minnie Mouse – personazhi i animuar nuk vesh më fustan

Interesante
Pas Scarlett, edhe Emma Stone po mendon të ngrejë padi ndaj Disney

Pas Scarlett, edhe Emma Stone po mendon të ngrejë padi ndaj Disney

TV / Film
Scarlett Johansson padit Disneyn lidhur me filmin “Black Widow”

Scarlett Johansson padit Disneyn lidhur me filmin “Black Widow”

TV / Film
Emma Stone në rolin e keqbërëses në filmin “Cruella”

Emma Stone në rolin e keqbërëses në filmin “Cruella”

TV / Film
Përdoruesja e TikTok sjell në jetë fustanet e princeshave të Disney

Përdoruesja e TikTok sjell në jetë fustanet e princeshave të Disney

Modë
Influenceret sfidojnë standardet e bukurisë dhe vishen si princeshat e Disney

Influenceret sfidojnë standardet e bukurisë dhe vishen si princeshat e Disney

Modë
Disney largon nga puna 28 mijë njerëz, American dhe United Airlines së bashku 31 mijë punëtorë

Disney largon nga puna 28 mijë njerëz, American dhe United Airlines së bashku 31 mijë punëtorë

Botë
“Disney” konfirmon personazhin e parë biseksual në një serial të animuar

“Disney” konfirmon personazhin e parë biseksual në një serial të animuar

TV / Film
“Mulan”, gjithçka që dimë për ribërjen e filmit të shumëpritur nga Disney

“Mulan”, gjithçka që dimë për ribërjen e filmit të shumëpritur nga Disney

TV / Film
Disney hedh në treg koleksionin mahnitës të fustaneve të nusërisë, në mënyrë që të ndjeheni si princeshë në ditën tuaj të madhe

Disney hedh në treg koleksionin mahnitës të fustaneve të nusërisë, në mënyrë që të ndjeheni si princeshë në ditën tuaj të madhe

Modë
Pushime virtuale që mund t’i bëni direkt nga shtrati

Pushime virtuale që mund t’i bëni direkt nga shtrati

Çfarë të vizitosh
Pixar dhe Disney do të publikojnë filmin e parë të animuar për fëmijë me personazh kryesor një homoseksual

Pixar dhe Disney do të publikojnë filmin e parë të animuar për fëmijë me personazh kryesor një homoseksual

TV / Film
Si do të dukeshin çiftet e lumtura të filmave “Disney” nëse do të kishin fëmijë?

Si do të dukeshin çiftet e lumtura të filmave “Disney” nëse do të kishin fëmijë?

TV / Film
Ariana Grande me projekt të ri për Disney, shfaqet duke punuar në studio

Ariana Grande me projekt të ri për Disney, shfaqet duke punuar në studio

Muzikë
Versioni i ri i filmit të animuar “Robin Hood” do të lëshohet në internet

Versioni i ri i filmit të animuar “Robin Hood” do të lëshohet në internet

TV / Film
Disney shtyn lansimin filmave më të pritur për vitet 2021 dhe 2022

Disney shtyn lansimin filmave më të pritur për vitet 2021 dhe 2022

TV / Film