LAJMI I FUNDIT:

Diplomacia e Kosovës

42 Artikuj

Hoxhaj në Kongresin e Vjenës, bën thirrje për njohje të plotë evropiane ndaj Kosovës dhe integrim 

Hoxhaj në Kongresin e Vjenës, bën thirrje për njohje të plotë evropiane ndaj Kosovës dhe integrim 

Kosovë
Marrëveshja duhet të pranohet, çështja e Asociacionit dhe mungesa e përfaqësimit diplomatik në shumë shtete – gjithçka nga intervista me ish-kryediplomaten  

Marrëveshja duhet të pranohet, çështja e Asociacionit dhe mungesa e përfaqësimit diplomatik në shumë shtete – gjithçka nga intervista me ish-kryediplomaten  

Kosovë
Ish-kryediplomatja: Duhet të pranohet marrëveshja, edhe nëse nuk vjen njohja nga Serbia

Ish-kryediplomatja: Duhet të pranohet marrëveshja, edhe nëse nuk vjen njohja nga Serbia

Kosovë
Berishaj: Nuk e njoh kryeministrin e Sllovenisë, kurrë nuk kam qenë në kontakt me të

Berishaj: Nuk e njoh kryeministrin e Sllovenisë, kurrë nuk kam qenë në kontakt me të

Kosovë
Ish-kryediplomatët kritikojnë Qeverinë: Dështim në diplomaci, të heshtur përballë fushatës ilegale të Serbisë për “çnjohje”

Ish-kryediplomatët kritikojnë Qeverinë: Dështim në diplomaci, të heshtur përballë fushatës ilegale të Serbisë për “çnjohje”

Donjeta Zeqiraj
Mungon strategjia, Kosova tash e dy vjet pa asnjë njohje

Mungon strategjia, Kosova tash e dy vjet pa asnjë njohje

Kosovë
Gërvalla: Thellimi i partneriteteve me aleatët, mision i diplomacisë sonë

Gërvalla: Thellimi i partneriteteve me aleatët, mision i diplomacisë sonë

Kosovë
Osmani, ambasadorëve: Jeni pasqyra dhe dritarja e Kosovës jashtë vendit

Osmani, ambasadorëve: Jeni pasqyra dhe dritarja e Kosovës jashtë vendit

Kosovë
Kurti u kërkon ambasadorëve t’i kundërvihen propagandës serbe

Kurti u kërkon ambasadorëve t’i kundërvihen propagandës serbe

Kosovë
Kosova dhe Polonia zyrtarizojnë vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes dy shteteve

Kosova dhe Polonia zyrtarizojnë vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes dy shteteve

Kosovë
Hapen dhjetë pozita pune për mërgimtarët në diplomaci, Kurti i fton të aplikojnë

Hapen dhjetë pozita pune për mërgimtarët në diplomaci, Kurti i fton të aplikojnë

Kosovë
Verifikimi i detajuar i ambasadorëve, një proces i domosdoshëm

Verifikimi i detajuar i ambasadorëve, një proces i domosdoshëm

Kosovë
Kraja: Mosmbajtja e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë, vendim i drejtë – reagimi i QUINT-it i njëanshëm

Kraja: Mosmbajtja e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë, vendim i drejtë – reagimi i QUINT-it i njëanshëm

Kosovë
Diplomacisë kosovare i kërkohet dinamikë më e madhe pas agresionit rus në Ukrainë

Diplomacisë kosovare i kërkohet dinamikë më e madhe pas agresionit rus në Ukrainë

Kosovë
​Kosova ka dështuar në diplomacinë ekonomike, kërkohet emërimi i atasheve

​Kosova ka dështuar në diplomacinë ekonomike, kërkohet emërimi i atasheve

Të Tjera
Paralajmërimi i Gërvalles për reforma në diplomaci, AAK: Në emër të ligjshmërisë po tenton të bëjë spastrime politike

Paralajmërimi i Gërvalles për reforma në diplomaci, AAK: Në emër të ligjshmërisë po tenton të bëjë spastrime politike

Jehona Hulaj
​Lufta serbe kundër shtetësisë së Kosovës, kërkohet strategji dhe unitet politik në Prishtinë

​Lufta serbe kundër shtetësisë së Kosovës, kërkohet strategji dhe unitet politik në Prishtinë

Kosovë
​Moratoriumi skadoi, njohësit: Dështim nëse institucionet nuk janë përgatitur për aplikime në organizata ndërkombëtare

​Moratoriumi skadoi, njohësit: Dështim nëse institucionet nuk janë përgatitur për aplikime në organizata ndërkombëtare

Kosovë
Reagon Lama: Nuk kam thënë për ambasadorë, por për diplomat që nuk dinë të shkruajnë email   

Reagon Lama: Nuk kam thënë për ambasadorë, por për diplomat që nuk dinë të shkruajnë email   

Kosovë
​Kurti: Me ndryshimet në Projektligjin për shërbimin e jashtëm, 70 për qind do të jenë ambasadorë të karrierës

​Kurti: Me ndryshimet në Projektligjin për shërbimin e jashtëm, 70 për qind do të jenë ambasadorë të karrierës

Kosovë
Shkarkimi i ambasadorëve politikë, Gërvalla: Nuk do të ketë vakum institucional

Shkarkimi i ambasadorëve politikë, Gërvalla: Nuk do të ketë vakum institucional

Politikë
Largimi i ambasadorëve politikë, Kurti: Hap drejt kthimit të ligjshmërisë, shumica e ambasadorëve të rinj do të jetë diplomatë të karrierës

Largimi i ambasadorëve politikë, Kurti: Hap drejt kthimit të ligjshmërisë, shumica e ambasadorëve të rinj do të jetë diplomatë të karrierës

Kosovë
Ymeri: Qeveria ka të drejtë të shkarkojë ambasadorët që emërohen në baza politike

Ymeri: Qeveria ka të drejtë të shkarkojë ambasadorët që emërohen në baza politike

Kosovë
Mushkolaj: Më bëri përshtypje se asnjëri nga ambasadorët e shkarkuar nuk ishte nga LDK

Mushkolaj: Më bëri përshtypje se asnjëri nga ambasadorët e shkarkuar nuk ishte nga LDK

Kosovë