LAJMI I FUNDIT:

Dimri

100 Artikuj

Të posedosh makinë në vendin më të ftohtë në planet ku temperaturat shkojnë minus 70 gradë, si banorët në Yakutia arrijnë të shmangin ngrirjen e automjeteve

Të posedosh makinë në vendin më të ftohtë në planet ku temperaturat shkojnë minus 70 gradë, si banorët në Yakutia arrijnë të shmangin ngrirjen e automjeteve

Auto Lajme
Brezovica thuajse pa borë: ‘Kështu nuk ka qenë kurrë’

Brezovica thuajse pa borë: ‘Kështu nuk ka qenë kurrë’

Kosovë
Temperaturat pranverore në mes të dimrit mund të jenë të rrezikshme për shëndetin!

Temperaturat pranverore në mes të dimrit mund të jenë të rrezikshme për shëndetin!

Këshilla mjekësore
Thyhet miti: Nuk e kurseni energjinë nëse e lini nxehësen tërë ditën ndezur

Thyhet miti: Nuk e kurseni energjinë nëse e lini nxehësen tërë ditën ndezur

Këshilla dhe ide
Një stuhi e fortë dimri ktheu qytetin amerikan në ‘zonë lufte’

Një stuhi e fortë dimri ktheu qytetin amerikan në ‘zonë lufte’

Amerika
Nevoja për vitaminën D gjatë dimrit

Nevoja për vitaminën D gjatë dimrit

Këshilla mjekësore
Ndryshimi në dimër dhe ndikimi në stilin e jetesës

Ndryshimi në dimër dhe ndikimi në stilin e jetesës

Lifestyle
Një burrë shpenzoi 140,000 euro për ta kthyer Mercedesin e tij G-Class në një ‘tank për ecje në bjeshkë me borë’

Një burrë shpenzoi 140,000 euro për ta kthyer Mercedesin e tij G-Class në një ‘tank për ecje në bjeshkë me borë’

Auto Lajme
Si mund të ndikojë dimri në luftën në Ukrainë?

Si mund të ndikojë dimri në luftën në Ukrainë?

Nga Bota
Një pronar i Tesla shpërndau videot e TikTok në lidhje me ndikimet e motit të ftohtë në veturën e tij

Një pronar i Tesla shpërndau videot e TikTok në lidhje me ndikimet e motit të ftohtë në veturën e tij

Auto Fun
Tri shenjat e zodiakut përballë një dimri magjik

Tri shenjat e zodiakut përballë një dimri magjik

Astrologji
Tre të vdekur, gjashtë shtete pa energji elektrike – pasi stuhia vdekjeprurëse e dimrit dhe tornadot goditën disa pjesë të SHBA-së

Tre të vdekur, gjashtë shtete pa energji elektrike – pasi stuhia vdekjeprurëse e dimrit dhe tornadot goditën disa pjesë të SHBA-së

Amerika
Reagimi epik i burrit nga Zimbabveja kur sheh borë për herë të parë pasi u shpërngul në Angli

Reagimi epik i burrit nga Zimbabveja kur sheh borë për herë të parë pasi u shpërngul në Angli

Fun Lajme
Burri në Londër tronditi të gjithë kur doli për vrap vetëm me pantallona të shkurtra derisa po binin reshje të mëdha bore

Burri në Londër tronditi të gjithë kur doli për vrap vetëm me pantallona të shkurtra derisa po binin reshje të mëdha bore

Interesante
Një metodë super e thjeshtë se si të parandaloni formimin e akullit në xhamin e makinës tuaj

Një metodë super e thjeshtë se si të parandaloni formimin e akullit në xhamin e makinës tuaj

Auto Fun
Këshilla për t’i ndihmuar orkidetë që t’i mbijetojnë dimrit

Këshilla për t’i ndihmuar orkidetë që t’i mbijetojnë dimrit

Lule
Si të përgatitemi fizikisht për ditët e ftohta

Si të përgatitemi fizikisht për ditët e ftohta

Ushqim i shëndetshëm
Shenjat që do t’i përcjellë fati gjatë dimrit

Shenjat që do t’i përcjellë fati gjatë dimrit

Astrologji
Sezoni dimëror fillon më 15 nëntor, policia me thirrje për shoferët: Duhet t’i keni pajisjet e nevojshme për ngasje

Sezoni dimëror fillon më 15 nëntor, policia me thirrje për shoferët: Duhet t’i keni pajisjet e nevojshme për ngasje

Kosovë
Dolën për një shëtitje, rosat ndryshojnë mendjen shpejt – për shkak të të ftohtit që mbretëronte jashtë

Dolën për një shëtitje, rosat ndryshojnë mendjen shpejt – për shkak të të ftohtit që mbretëronte jashtë

Fun Lajme
A do të ndodh kthimi i akrepave të orës këtë dimër, pritet së shpejti vendimi nga Qeveria e RMV-së

A do të ndodh kthimi i akrepave të orës këtë dimër, pritet së shpejti vendimi nga Qeveria e RMV-së

Maqedonia e Veriut
Vorbulla Polare po shfaqet tani mbi stratosferën e Polit Verior, do të ketë ndikim mbi motin dimëror

Vorbulla Polare po shfaqet tani mbi stratosferën e Polit Verior, do të ketë ndikim mbi motin dimëror

Shkencë
Si të flini dhe të zgjoheni më mirë në mëngjeset e errëta

Si të flini dhe të zgjoheni më mirë në mëngjeset e errëta

Si të…
Dimri i ashpër godet Sirinë, Libanin dhe Jordaninë – shkakton telashe të mëdha sidomos për refugjatë që jetojnë në tenda

Dimri i ashpër godet Sirinë, Libanin dhe Jordaninë – shkakton telashe të mëdha sidomos për refugjatë që jetojnë në tenda

Nga Bota