LAJMI I FUNDIT:

Dialogu Kosovë-Serbi

5371 Artikuj

Kurti thotë se ishte i gatshëm ta takojë Vuçiqin, por ai refuzoi

Kurti thotë se ishte i gatshëm ta takojë Vuçiqin, por ai refuzoi

Kosovë
Vuçiq: Nuk kemi udhërrëfyes për zgjidhjen e krizës në veri të Kosovës, gjërat kanë shkuar shumë larg

Vuçiq: Nuk kemi udhërrëfyes për zgjidhjen e krizës në veri të Kosovës, gjërat kanë shkuar shumë larg

Kosovë
Përfundojnë takimet e ndara të Borrellit e Lajçakut me Kurtin e Vuçiqin

Përfundojnë takimet e ndara të Borrellit e Lajçakut me Kurtin e Vuçiqin

Kosovë
Nis takimi Kurti, Borrell dhe Lajçak

Nis takimi Kurti, Borrell dhe Lajçak

Kosovë
A do të shmanget “rreziku nga një konflikt rajonal”?

A do të shmanget “rreziku nga një konflikt rajonal”?

Kosovë
Hovenier: Kurti të veprojë siç duhet, ta pranojë planin tre-pikësh të BE-së

Hovenier: Kurti të veprojë siç duhet, ta pranojë planin tre-pikësh të BE-së

Kosovë
Kurti dhe Vuçiq sot në Bruksel, BE-ja jep detaje

Kurti dhe Vuçiq sot në Bruksel, BE-ja jep detaje

Kosovë
Vuçiq: Nuk e kam ndërmend të takohem me Kurtin, nuk e di edhe pse po shkoj në Bruksel

Vuçiq: Nuk e kam ndërmend të takohem me Kurtin, nuk e di edhe pse po shkoj në Bruksel

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi, Chollet pas takimit me Lajçakun: Angazhim i përbashkët për shtensionimin e situatës

Dialogu Kosovë-Serbi, Chollet pas takimit me Lajçakun: Angazhim i përbashkët për shtensionimin e situatës

Kosovë
Borrell i fton në takim urgjent Kurtin dhe Vuçiqin: Situata duhet të shtensionohet menjëherë  

Borrell i fton në takim urgjent Kurtin dhe Vuçiqin: Situata duhet të shtensionohet menjëherë  

Kosovë
Lajçak takon senatorët amerikanë Van Hollen dhe Murphy, kërkojnë depërshkallëzim në Kosovë dhe rikthim në dialog

Lajçak takon senatorët amerikanë Van Hollen dhe Murphy, kërkojnë depërshkallëzim në Kosovë dhe rikthim në dialog

Kosovë
Liderët e BE-së kërkojnë zbatimin e Marrëveshjes drejt normalizimit të raporteve Kosovë-Serbi

Liderët e BE-së kërkojnë zbatimin e Marrëveshjes drejt normalizimit të raporteve Kosovë-Serbi

Kosovë
Kurti thotë se nesër shkon në Bruksel për takim me Vuçiqin

Kurti thotë se nesër shkon në Bruksel për takim me Vuçiqin

Kosovë
Escobar: Nuk pritet të ndodhë këtë javë takimi Kurti – Vuçiq

Escobar: Nuk pritet të ndodhë këtë javë takimi Kurti – Vuçiq

Kosovë
Stano për takimin Kurti-Vuçiq: Nuk mund të konfirmoj ende ndonjë datë, deri në fund të javës kemi edhe pak ditë

Stano për takimin Kurti-Vuçiq: Nuk mund të konfirmoj ende ndonjë datë, deri në fund të javës kemi edhe pak ditë

Kosovë
Situata në veri, Barani e Peci: Tensionimi është shkaktuar në mënyrë institucionale nga Serbia

Situata në veri, Barani e Peci: Tensionimi është shkaktuar në mënyrë institucionale nga Serbia

Kosovë
Lajçak takon nënsekretaren Nuland: De-eskalimi i situatës në veri duhet të ndodh menjëherë

Lajçak takon nënsekretaren Nuland: De-eskalimi i situatës në veri duhet të ndodh menjëherë

Kosovë
Lajçak: Refuzimi i takimit në Bruksel nga Kurti e Vuçiq, mund të ketë pasoja serioze

Lajçak: Refuzimi i takimit në Bruksel nga Kurti e Vuçiq, mund të ketë pasoja serioze

Kosovë
Metsola u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Metsola u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Kosovë
Analizë e “Politico”, autori shkruan për ‘marrëdhëniet e reja’ ndërmjet Albin Kurtit dhe SHBA-së

Analizë e “Politico”, autori shkruan për ‘marrëdhëniet e reja’ ndërmjet Albin Kurtit dhe SHBA-së

Kosovë
Takimi Kurti – Vuçiq, analistët vlerësojnë se nuk ka alternativë tjetër për tejkalimin e situatës

Takimi Kurti – Vuçiq, analistët vlerësojnë se nuk ka alternativë tjetër për tejkalimin e situatës

Mirjeta Hajzeraj
Diskutim publik në Këshillin Atlantik, Escobar dhe Lajçak flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Diskutim publik në Këshillin Atlantik, Escobar dhe Lajçak flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Ymeri: Sikur Kurti t’i thoshte jo planit franko-gjerman, do të kishte pasoja tjera

Ymeri: Sikur Kurti t’i thoshte jo planit franko-gjerman, do të kishte pasoja tjera

Kosovë
​Stoltenberg diskuton për Kosovën me kancelarin Scholz: Palët t’i kthehen dialogut

​Stoltenberg diskuton për Kosovën me kancelarin Scholz: Palët t’i kthehen dialogut

Kosovë


mob5