LAJMI I FUNDIT:

Dialogu Kosovë-Serbi

5367 Artikuj

Para takimit trepalësh, edhe një rund bisedimesh dypalëshe në Bruksel

Para takimit trepalësh, edhe një rund bisedimesh dypalëshe në Bruksel

Kosovë
Nisin takimet bilaterale në Bruksel, Borrell e Lajçak takuan Kurtin

Nisin takimet bilaterale në Bruksel, Borrell e Lajçak takuan Kurtin

Kosovë
Takimi Kurti-Vuçiq, Borrell kërkon përparim në zbatimin e marrëveshjes për normalizim

Takimi Kurti-Vuçiq, Borrell kërkon përparim në zbatimin e marrëveshjes për normalizim

Kosovë
Kërkohet angazhim më i madh nga Kosova dhe Serbia në dialog

Kërkohet angazhim më i madh nga Kosova dhe Serbia në dialog

Politikë
Serwer: Për Kosovën dhe rajonin, më mirë Bideni president se Trumpi  

Serwer: Për Kosovën dhe rajonin, më mirë Bideni president se Trumpi  

Kosovë
Çfarë pritet nga takimi ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel?

Çfarë pritet nga takimi ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel?

Elfije Boletini
Kurti e Vuçiq sot përballë njëri-tjetrit në Bruksel

Kurti e Vuçiq sot përballë njëri-tjetrit në Bruksel

Kosovë
Përparim në dialog apo humbje të fondeve të BE-së, çfarë do të zgjedhin Kurti e Vuçiq?

Përparim në dialog apo humbje të fondeve të BE-së, çfarë do të zgjedhin Kurti e Vuçiq?

Kosovë
Kryeministri serb: Serbia e gatshme të bëjë kompromise me Kosovën

Kryeministri serb: Serbia e gatshme të bëjë kompromise me Kosovën

Kosovë
Kurti për takimin e ardhshëm në Bruksel: Do të shohim se si mund të ecim përpara

Kurti për takimin e ardhshëm në Bruksel: Do të shohim se si mund të ecim përpara

Politikë
Takimi ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit, Vogel: Të gjitha, thjesht performancë

Takimi ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit, Vogel: Të gjitha, thjesht performancë

Kosovë
Borrell pret që BE të heq sanksionet ndaj Kosovës: Nuk dua të dorëzohem

Borrell pret që BE të heq sanksionet ndaj Kosovës: Nuk dua të dorëzohem

Kosovë
Zyra e Borrellit publikon agjendën: Fillimisht takime të ndara me negociatorët, pastaj takimi Kurti-Vuçiq

Zyra e Borrellit publikon agjendën: Fillimisht takime të ndara me negociatorët, pastaj takimi Kurti-Vuçiq

Kosovë
Konjufca: S’pres diçka të rëndësishme nga takimi Kurti-Vuçiq, Asociacioni s’është në rend dite

Konjufca: S’pres diçka të rëndësishme nga takimi Kurti-Vuçiq, Asociacioni s’është në rend dite

Kosovë
Ndihmës Sekretari i OKB-së për Evropë, Jença: Përkrahim dialogun Kosovë-Serbi

Ndihmës Sekretari i OKB-së për Evropë, Jença: Përkrahim dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
​Opozita kërkon nga Kurti që njohja reciproke të jetë qëllim final i dialogut

​Opozita kërkon nga Kurti që njohja reciproke të jetë qëllim final i dialogut

Kosovë
Vuçiq bisedë telefonike me Macronin, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Vuçiq bisedë telefonike me Macronin, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Bislimi takon Ndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së për Evropën: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

Bislimi takon Ndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së për Evropën: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

Kosovë
BE konsideron heqje graduale të masave ndaj Kosovës, çfarë përfiton Kosova sipas analistëve

BE konsideron heqje graduale të masave ndaj Kosovës, çfarë përfiton Kosova sipas analistëve

Kosovë
James Rubin: Qëllimi afatgjatë i normalizimit Kosovë-Serbi nënkupton njohjen

James Rubin: Qëllimi afatgjatë i normalizimit Kosovë-Serbi nënkupton njohjen

Kosovë
Kurti dhe Vuçiq do të takohen më 26 qershor

Kurti dhe Vuçiq do të takohen më 26 qershor

Kosovë
Pas vizitës në Kosovë, Lajçak diskuton për dialogun me Gjuriqin

Pas vizitës në Kosovë, Lajçak diskuton për dialogun me Gjuriqin

Kosovë
Lajçaku pas Prishtinës shkon në Beograd: Me Vuçiqin u pajtuam për hapat e ardhshëm në dialog

Lajçaku pas Prishtinës shkon në Beograd: Me Vuçiqin u pajtuam për hapat e ardhshëm në dialog

Politikë


mob5