LAJMI I FUNDIT:
Dhurata Dora

Dhurata Dora

280 Artikuj

Info

Këngëtarja Dhurata Dora është e lindur më 24 dhjetor të vitit 1992 në Nurnberg të Gjermanisë. Emri  i vërtetë i saj është Dhurata Murturi, ndërsa Dora është pseudonimi artistik që ajo i ka vënë vetes.

Ajo e ka filluar karrierën në moshë shumë të re, ndërsa edhe tekstin dhe melodinë e këngës së saj të parë “Vetë kërkove” ika realizuar vet.

Dhurata fillon të bëhet e njohur në vitin 2012 kur publikon bashkëpunimin “Get Down” me Don Arbas, teksa viti 2013 pason me hitin “I like dat”.

Disa nga këngët e saj më të suksesshme janë: “A bombi”, “Ti don”, “Roll” (Feat. Young Zerka), “Bongo” (Feat. Capital T) etj.

Këngëtarja shquhet për ëmbëlsinë e saj dhe hijeshinë skenike, ndërsa është e pëlqyer dhe e ndjekur nga një numër i madh fansash.

Dhurata Dora shfaqet joshëse në imazhet e reja nga pushimet

Dhurata Dora shfaqet joshëse në imazhet e reja nga pushimet

Yjet
Dhurata Dora publikon bashkëpunimin e ri “Rrotullo”

Dhurata Dora publikon bashkëpunimin e ri “Rrotullo”

Muzikë
Dhurata Dora publikon albumin e ri bashkë me videoklipin e këngës “Besame”

Dhurata Dora publikon albumin e ri bashkë me videoklipin e këngës “Besame”

Muzikë
Dhurata Dora bën paralajmërimin e albumit të ri “Dhurata”, zbulon datën e lansimit

Dhurata Dora bën paralajmërimin e albumit të ri “Dhurata”, zbulon datën e lansimit

Muzikë
“Gëzuar Kosova jonë” – yjet shqiptare urojnë 15-vjetorin e Pavarësisë

“Gëzuar Kosova jonë” – yjet shqiptare urojnë 15-vjetorin e Pavarësisë

Yjet
Dhurata Dora publikon bashkëpunimin me Inna dhe Stefflon Don

Dhurata Dora publikon bashkëpunimin me Inna dhe Stefflon Don

Muzikë
“Shëndet e lumturi” – të famshmit shqiptarë urojnë Vitin e Ri 2023

“Shëndet e lumturi” – të famshmit shqiptarë urojnë Vitin e Ri 2023

Yjet
Të famshmit shqiptarë urojnë festën e 28 Nëntorit

Të famshmit shqiptarë urojnë festën e 28 Nëntorit

Yjet
Dhurata Dora në studio për projekte të reja muzikore

Dhurata Dora në studio për projekte të reja muzikore

Muzikë
Dhurata Dora shkëlqen në paraqitjen e radhës e veshur e tëra në të zeza

Dhurata Dora shkëlqen në paraqitjen e radhës e veshur e tëra në të zeza

Yjet
“Mi Amor” nga Dhurata Dora dhe Noizy arrin 100 milionë klikime në YouTube

“Mi Amor” nga Dhurata Dora dhe Noizy arrin 100 milionë klikime në YouTube

Muzikë
Dhurata Dora sjell imazhe joshëse nga pushimet, mahnit në veshje të ndryshme

Dhurata Dora sjell imazhe joshëse nga pushimet, mahnit në veshje të ndryshme

Yjet
Dhurata Dora publikon bashkëpunimin me Azet dhe Zuna

Dhurata Dora publikon bashkëpunimin me Azet dhe Zuna

Muzikë
Dafina mbretëron me natë epike në Hangover Fest, të enjtën Azet, të dielën Luciano me Dhuratën

Dafina mbretëron me natë epike në Hangover Fest, të enjtën Azet, të dielën Luciano me Dhuratën

Muzikë
Dhurata Dora lanson bashkëpunimin “Adrenalina”, reperi gjerman Luciano bën shqiponjën dykrenare në klip

Dhurata Dora lanson bashkëpunimin “Adrenalina”, reperi gjerman Luciano bën shqiponjën dykrenare në klip

Muzikë
Dhurata Dora paralajmëron bashkëpunimin me reperin gjerman, Luciano – publikohet të enjten

Dhurata Dora paralajmëron bashkëpunimin me reperin gjerman, Luciano – publikohet të enjten

Muzikë
Dhurata Dora lanson klipin e këngës së re “Gajde”

Dhurata Dora lanson klipin e këngës së re “Gajde”

Muzikë
Dhurata Dora të enjten në mesnatë publikon këngën e re, është bashkëpunim

Dhurata Dora të enjten në mesnatë publikon këngën e re, është bashkëpunim

Muzikë
Dhurata Dora me dukje të veçantë në një nga paraqitjet e radhës nga Gjermania

Dhurata Dora me dukje të veçantë në një nga paraqitjet e radhës nga Gjermania

Yjet
Dhurata Dora vjen me imazhe tërheqëse, vë në pah linjat trupore nga pushimet

Dhurata Dora vjen me imazhe tërheqëse, vë në pah linjat trupore nga pushimet

Yjet
Dhurata Dora shpenzoi mbi nëntë mijë euro për një nga paraqitjet në klipin e ri

Dhurata Dora shpenzoi mbi nëntë mijë euro për një nga paraqitjet në klipin e ri

Muzikë
Dhurata Dora të enjten në mesnatë lanson këngën e re “Sa m’ke mungu”

Dhurata Dora të enjten në mesnatë lanson këngën e re “Sa m’ke mungu”

Muzikë
Dhurata Dora duket atraktive në pozat e reja, vë në fokus format trupore

Dhurata Dora duket atraktive në pozat e reja, vë në fokus format trupore

Yjet
Dhurata Dora mahnit me dukjen në një kostum portokalli

Dhurata Dora mahnit me dukjen në një kostum portokalli

Yjet