LAJMI I FUNDIT:

Dhunë fizike

79 Artikuj

Flet nëna e 3-vjeçarit: Djali ka probleme shëndetësore, edukatoret nuk e ushqyen

Flet nëna e 3-vjeçarit: Djali ka probleme shëndetësore, edukatoret nuk e ushqyen

Kosovë
Policia deklarohet lidhur me rastin e rrahjes së 3-vjeçarit nga edukatoret në Fushë Kosovë

Policia deklarohet lidhur me rastin e rrahjes së 3-vjeçarit nga edukatoret në Fushë Kosovë

Kosovë
Një grua në Rahovec thotë se u rrahë nga burri dhe djemtë e saj

Një grua në Rahovec thotë se u rrahë nga burri dhe djemtë e saj

Kronika e Zezë
Rrahu gruan dhe fëmijët e tij, arrestohet i dyshuari në Kaçanik

Rrahu gruan dhe fëmijët e tij, arrestohet i dyshuari në Kaçanik

Kronika e Zezë
Dy vëllezër të arrestuar në Ferizaj për lëndim trupor

Dy vëllezër të arrestuar në Ferizaj për lëndim trupor

Kronika e Zezë
DSK: Përfaqësuesi i qendrës OPFAKOS në Pejë ushtroi dhunë fizike ndaj një fëmije me sindromën Down, të njëjtin më pas e hodhi në ujë

DSK: Përfaqësuesi i qendrës OPFAKOS në Pejë ushtroi dhunë fizike ndaj një fëmije me sindromën Down, të njëjtin më pas e hodhi në ujë

Kosovë
Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për dhunë fizike, psikike e seksuale ndaj gruas   

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për dhunë fizike, psikike e seksuale ndaj gruas   

Drejtësi
Rahovec, vajza raporton në Polici se babai i saj po ushtron dhunë fizike

Rahovec, vajza raporton në Polici se babai i saj po ushtron dhunë fizike

Kronika e Zezë
E mitura rrahet nga babai, arsimtarja raporton rastin në Polici

E mitura rrahet nga babai, arsimtarja raporton rastin në Polici

Kronika e Zezë
Arrestohet një person në Gjilan, dyshohet se ushtroi dhunë fizike e psikike ndaj gruas shtatzënë

Arrestohet një person në Gjilan, dyshohet se ushtroi dhunë fizike e psikike ndaj gruas shtatzënë

Kronika e Zezë
Vdekja e 22-vjeçares keniane në Shqipëri, Policia kontrolle në disa banesa – shoqërohen 6 persona

Vdekja e 22-vjeçares keniane në Shqipëri, Policia kontrolle në disa banesa – shoqërohen 6 persona

Shqipëri
Goditet me mjete të forta 30-vjeçari në Tiranë

Goditet me mjete të forta 30-vjeçari në Tiranë

Shqipëri
Shkeli urdhrin mbrojtës dhe e sulmoi fizikisht, dërgohet në mbajtje i dyshuari në Suharekë

Shkeli urdhrin mbrojtës dhe e sulmoi fizikisht, dërgohet në mbajtje i dyshuari në Suharekë

Kronika e Zezë
Një i mitur në Prishtinë raporton për dhunë sistematike dhe detyrim nga dy bashkëmoshatarë

Një i mitur në Prishtinë raporton për dhunë sistematike dhe detyrim nga dy bashkëmoshatarë

Kronika e Zezë
Dhuna ndaj në fëmije në një kopsht në Mitrovicë, Nagavci: E patolerueshme, edukatores i është ndërprerë marrëdhënia e punës

Dhuna ndaj në fëmije në një kopsht në Mitrovicë, Nagavci: E patolerueshme, edukatores i është ndërprerë marrëdhënia e punës

Arsim
Rrihen mes veti një burrë dhe grua, bëhen të dy për tretman mjekësor

Rrihen mes veti një burrë dhe grua, bëhen të dy për tretman mjekësor

Kronika e Zezë
Ndërron jetë 22-vjeçarja nga Kenia që u dhunua barbarisht në Tiranë

Ndërron jetë 22-vjeçarja nga Kenia që u dhunua barbarisht në Tiranë

Shqipëri
Burri dhe familja e tij rrahin nusen në Fushë Kosovë

Burri dhe familja e tij rrahin nusen në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Babai që tentoi ta vrasë djalin e tij në Prishtinë dyshohet se ka probleme mendore

Babai që tentoi ta vrasë djalin e tij në Prishtinë dyshohet se ka probleme mendore

Kronika e Zezë
Ushtroi dhunë sistematikisht ndaj gruas dhe fëmijëve të tij në Lipjan, i dyshuari në kërkim policor

Ushtroi dhunë sistematikisht ndaj gruas dhe fëmijëve të tij në Lipjan, i dyshuari në kërkim policor

Kronika e Zezë
“Gjaku i birit të saj ju mallkoftë që ngritët dorë mbi të” – në Gjakovë u protestua kundër dhunës pas rastit të sulmit fizik ndaj nënës së dëshmorit

“Gjaku i birit të saj ju mallkoftë që ngritët dorë mbi të” – në Gjakovë u protestua kundër dhunës pas rastit të sulmit fizik ndaj nënës së dëshmorit

Kosovë
Nga një muaj paraburgim për tri infermieret e përfshira në dhunën fizike ndaj të moshuarës

Nga një muaj paraburgim për tri infermieret e përfshira në dhunën fizike ndaj të moshuarës

Drejtësi
Qytetarët e përjetojnë rëndë rrahjen e të moshuarës në Pejë: “Kam qarë kur e kam parë videon…, e kam menduar nënën time”

Qytetarët e përjetojnë rëndë rrahjen e të moshuarës në Pejë: “Kam qarë kur e kam parë videon…, e kam menduar nënën time”

Meridiana Statovci
Rrahja e të moshuarës në Pejë, vajza që shpërndau videon: Po kërcënohem unë dhe persona të tjerë që kanë emrin e njëjtë

Rrahja e të moshuarës në Pejë, vajza që shpërndau videon: Po kërcënohem unë dhe persona të tjerë që kanë emrin e njëjtë

Kosovë