LAJMI I FUNDIT:

Derek Chollet

120 Artikuj

Kurti pas bisedës telefonike me Chollet: Theksova rëndësinë që marrëveshja bazë dhe Aneksi i saj të zbatohen në tërësi

Kurti pas bisedës telefonike me Chollet: Theksova rëndësinë që marrëveshja bazë dhe Aneksi i saj të zbatohen në tërësi

Politikë
Chollet flet me Kurtin, ia kujton zbatimin e menjëhershëm të Asociacionit

Chollet flet me Kurtin, ia kujton zbatimin e menjëhershëm të Asociacionit

Kosovë
Chollet bisedon me Vuçiqin: Nevojë urgjente formimi i Asociacionit

Chollet bisedon me Vuçiqin: Nevojë urgjente formimi i Asociacionit

Kosovë
Ripërserit Lajçak: Me Bislimin dhe Petkoviqin u dakorduam për zbatim të menjëhershëm të marrëveshjes

Ripërserit Lajçak: Me Bislimin dhe Petkoviqin u dakorduam për zbatim të menjëhershëm të marrëveshjes

Kosovë
Osmani takon Blinken dhe Chollet: SHBA-ja ofron mbështetje të fortë për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Osmani takon Blinken dhe Chollet: SHBA-ja ofron mbështetje të fortë për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Politikë
Takimi ndërmjet kryenegociatorëve në Bruksel, deklarata e Bislimit dhe takimi Lajçak-Chollet  

Takimi ndërmjet kryenegociatorëve në Bruksel, deklarata e Bislimit dhe takimi Lajçak-Chollet  

Besnike Salihu
Chollet pas takimit me Lajçak: SHBA-ja mbështet dialogun dhe rrugën e Ballkanit Perëndimor drejt integrimit në BE

Chollet pas takimit me Lajçak: SHBA-ja mbështet dialogun dhe rrugën e Ballkanit Perëndimor drejt integrimit në BE

Politikë
Ligji për Këshillin Prokurorial i pavlefshëm, qëndrimi i QUINT-it për zgjedhjet në veri dhe deklarata e Cholletit pas marrëveshjes së Ohrit- lajmet e javës

Ligji për Këshillin Prokurorial i pavlefshëm, qëndrimi i QUINT-it për zgjedhjet në veri dhe deklarata e Cholletit pas marrëveshjes së Ohrit- lajmet e javës

Besnike Salihu
Chollet: Falënderoi RMV dhe Kovaçevskin për organizimin e takimit në mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër

Chollet: Falënderoi RMV dhe Kovaçevskin për organizimin e takimit në mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër

Politikë
Pas marrëveshjes së Ohrit, Chollet: Kosova më afër se kurrë drejt të ardhmes së saj në BE

Pas marrëveshjes së Ohrit, Chollet: Kosova më afër se kurrë drejt të ardhmes së saj në BE

Kosovë
Kurti bisedë telefonike me Chollet: Marrëveshja dhe aneksi tani duhet të ndryshojnë gjendjen në terren

Kurti bisedë telefonike me Chollet: Marrëveshja dhe aneksi tani duhet të ndryshojnë gjendjen në terren

Kosovë
Chollet pas bisedës me Kurtin: Zbatimi i Propozimit do të sjellë përfitime të rëndësishme

Chollet pas bisedës me Kurtin: Zbatimi i Propozimit do të sjellë përfitime të rëndësishme

Kosovë
Pas Kurtit, Chollet telefonon edhe Vuçiqin – tregon përfitimet e Kosovës dhe Serbisë nga zbatimi i Planit evropian

Pas Kurtit, Chollet telefonon edhe Vuçiqin – tregon përfitimet e Kosovës dhe Serbisë nga zbatimi i Planit evropian

Kosovë
Kurti bisedon me Cholletin para takimit të Ohrit: Jemi të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme

Kurti bisedon me Cholletin para takimit të Ohrit: Jemi të përkushtuar që e nesërmja të jetë e suksesshme

Kosovë
Osmani-Chollet: Maqedonia e Veriut do të vazhdojë luftën kundër korrupsionit dhe përforcimin e institucioneve demokratike

Osmani-Chollet: Maqedonia e Veriut do të vazhdojë luftën kundër korrupsionit dhe përforcimin e institucioneve demokratike

Maqedonia e Veriut
SHBA-ja pret përparim të dukshëm nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel

SHBA-ja pret përparim të dukshëm nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel

Kosovë
Chollet: Kosova dhe Serbia të zbatojnë marrëveshjet e deritashme

Chollet: Kosova dhe Serbia të zbatojnë marrëveshjet e deritashme

Kosovë
Aksidenti me katër të vdekur në Shtime, përplasjet pozitë-opozitë në Kuvend dhe deklarata e Cholletit pas telefonatës me Kurtin – lajmet e javës

Aksidenti me katër të vdekur në Shtime, përplasjet pozitë-opozitë në Kuvend dhe deklarata e Cholletit pas telefonatës me Kurtin – lajmet e javës

Besnike Salihu
SHBA-të presin takim konstruktiv të hënën, Chollet përmend edhe Asociacionin e komunave me shumicë serbe  

SHBA-të presin takim konstruktiv të hënën, Chollet përmend edhe Asociacionin e komunave me shumicë serbe  

Kosovë
Kurti ia konfirmon Cholletit qëndrimin pro propozimit evropian, thotë se është bazë e mirë drejt normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë

Kurti ia konfirmon Cholletit qëndrimin pro propozimit evropian, thotë se është bazë e mirë drejt normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë

Kosovë
Biseda telefonike me Chollet, Zyra e kryeministrit: Kurti i gatshëm për takime të nivelit të lartë politik

Biseda telefonike me Chollet, Zyra e kryeministrit: Kurti i gatshëm për takime të nivelit të lartë politik

Kosovë
Pranimi i planit franko-gjerman, përplasjet në Kuvend për dialogun dhe biseda telefonike mes Kurtit dhe këshilltarit Chollet – top lajmet e javës

Pranimi i planit franko-gjerman, përplasjet në Kuvend për dialogun dhe biseda telefonike mes Kurtit dhe këshilltarit Chollet – top lajmet e javës

Besnike Salihu
“Mirëpresim vendimin e Kosovës për ta pranuar planin e BE-së”, deklarata e këshilltarit Chollet pas bisedës me Kurtin dhe reagimi i ambasadorit amerikan

“Mirëpresim vendimin e Kosovës për ta pranuar planin e BE-së”, deklarata e këshilltarit Chollet pas bisedës me Kurtin dhe reagimi i ambasadorit amerikan

Besnike Salihu
Pas bisedës së Kurtit me Chollet, reagon ambasadori Hovenier: Mbështesim plotësisht hapat e ardhshëm për propozimin e BE-së

Pas bisedës së Kurtit me Chollet, reagon ambasadori Hovenier: Mbështesim plotësisht hapat e ardhshëm për propozimin e BE-së

Kosovë