LAJMI I FUNDIT:

Derek Chollet

111 Artikuj

Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Kosovë
Ramadani: Telefonata e Cholletit me Vuçiqin e la veriun të qetë

Ramadani: Telefonata e Cholletit me Vuçiqin e la veriun të qetë

Kosovë
Menendez: Të mos ushtrojmë padrejtësisht trysni ndaj Kosovës, për shkak të dëshirës për një zgjidhje përfundimtare

Menendez: Të mos ushtrojmë padrejtësisht trysni ndaj Kosovës, për shkak të dëshirës për një zgjidhje përfundimtare

Kosovë
Serwer analizon seancën dëgjimore të Chollet dhe Escobarit: Çka harroi të thotë DASH-i?

Serwer analizon seancën dëgjimore të Chollet dhe Escobarit: Çka harroi të thotë DASH-i?

Politikë
Sot bëhet betimi i kryetarit të ri në veri të Mitrovicës – deklarata e ambasadorit amerikan, QUINT-it dhe biseda telefonike e Kurtit me këshilltarin Chollet

Sot bëhet betimi i kryetarit të ri në veri të Mitrovicës – deklarata e ambasadorit amerikan, QUINT-it dhe biseda telefonike e Kurtit me këshilltarin Chollet

Besnike Salihu
Osmani falënderon Menendezin për diskutimet në Senat: U hodh dritë mbi zhvillimet në rajon

Osmani falënderon Menendezin për diskutimet në Senat: U hodh dritë mbi zhvillimet në rajon

Kosovë
Chollet telefonon Kurtin: Asociacioni hapë rrugën për njohje reciproke

Chollet telefonon Kurtin: Asociacioni hapë rrugën për njohje reciproke

Kosovë
Senatori amerikan: S’ka garanci që Asociacioni nuk do të jetë një Republika Sërpska

Senatori amerikan: S’ka garanci që Asociacioni nuk do të jetë një Republika Sërpska

Kosovë
Escobar për Asociacionin: Nuk duam një Republika Srpska të re

Escobar për Asociacionin: Nuk duam një Republika Srpska të re

Kosovë
Chollet: Kosova vend i pavarur, sovran e demokratik – një prej partnerëve tanë më të afërt

Chollet: Kosova vend i pavarur, sovran e demokratik – një prej partnerëve tanë më të afërt

Kosovë
Para raportimit në Senat, Chollet telefonon Kurtin – flasin edhe për betimin e kryetarëve në veri

Para raportimit në Senat, Chollet telefonon Kurtin – flasin edhe për betimin e kryetarëve në veri

Kosovë
Chollet bisedon me Vuçiqin, kërkon shmangien e provokimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Chollet bisedon me Vuçiqin, kërkon shmangien e provokimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Power: Asociacioni sipas parimeve të Chollet dhe Escobar

Power: Asociacioni sipas parimeve të Chollet dhe Escobar

Kosovë
Kovaçevski në Washington në takime me Blinkenin, Escobarin dhe Chollet

Kovaçevski në Washington në takime me Blinkenin, Escobarin dhe Chollet

Politikë
Takimi Kurti – Vuçiq në Bruksel, agjenda dhe temat e bisedimeve

Takimi Kurti – Vuçiq në Bruksel, agjenda dhe temat e bisedimeve

Kosovë
Kurti pas bisedës telefonike me Chollet: Theksova rëndësinë që marrëveshja bazë dhe Aneksi i saj të zbatohen në tërësi

Kurti pas bisedës telefonike me Chollet: Theksova rëndësinë që marrëveshja bazë dhe Aneksi i saj të zbatohen në tërësi

Politikë
Chollet flet me Kurtin, ia kujton zbatimin e menjëhershëm të Asociacionit

Chollet flet me Kurtin, ia kujton zbatimin e menjëhershëm të Asociacionit

Kosovë
Chollet bisedon me Vuçiqin: Nevojë urgjente formimi i Asociacionit

Chollet bisedon me Vuçiqin: Nevojë urgjente formimi i Asociacionit

Kosovë
Ripërserit Lajçak: Me Bislimin dhe Petkoviqin u dakorduam për zbatim të menjëhershëm të marrëveshjes

Ripërserit Lajçak: Me Bislimin dhe Petkoviqin u dakorduam për zbatim të menjëhershëm të marrëveshjes

Kosovë
Osmani takon Blinken dhe Chollet: SHBA-ja ofron mbështetje të fortë për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Osmani takon Blinken dhe Chollet: SHBA-ja ofron mbështetje të fortë për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Politikë
Takimi ndërmjet kryenegociatorëve në Bruksel, deklarata e Bislimit dhe takimi Lajçak-Chollet  

Takimi ndërmjet kryenegociatorëve në Bruksel, deklarata e Bislimit dhe takimi Lajçak-Chollet  

Besnike Salihu
Chollet pas takimit me Lajçak: SHBA-ja mbështet dialogun dhe rrugën e Ballkanit Perëndimor drejt integrimit në BE

Chollet pas takimit me Lajçak: SHBA-ja mbështet dialogun dhe rrugën e Ballkanit Perëndimor drejt integrimit në BE

Politikë
Ligji për Këshillin Prokurorial i pavlefshëm, qëndrimi i QUINT-it për zgjedhjet në veri dhe deklarata e Cholletit pas marrëveshjes së Ohrit- lajmet e javës

Ligji për Këshillin Prokurorial i pavlefshëm, qëndrimi i QUINT-it për zgjedhjet në veri dhe deklarata e Cholletit pas marrëveshjes së Ohrit- lajmet e javës

Besnike Salihu
Chollet: Falënderoi RMV dhe Kovaçevskin për organizimin e takimit në mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër

Chollet: Falënderoi RMV dhe Kovaçevskin për organizimin e takimit në mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër

Politikë