LAJMI I FUNDIT:

Departamenti i shtetit amerikan

32 Artikuj

Raporti i DASH për lirinë fetare në Shqipëri

Raporti i DASH për lirinë fetare në Shqipëri

Shqipëri
Raporti i DASH, Qeveria e Maqedonisë ka përmirësuar marrëdhëniet me BFI-në

Raporti i DASH, Qeveria e Maqedonisë ka përmirësuar marrëdhëniet me BFI-në

Maqedonia e Veriut
Matthew Miller është zëdhënësi i ri i Departamentit Amerikan të Shtetit

Matthew Miller është zëdhënësi i ri i Departamentit Amerikan të Shtetit

Amerika
DASH: Ngecje në zbatimin e Ligjit të shtetësisë në Maqedoni

DASH: Ngecje në zbatimin e Ligjit të shtetësisë në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Kovaçevski: Ekipi hetues nga SHBA erdhi sepse jemi partner strategjik i tyre

Kovaçevski: Ekipi hetues nga SHBA erdhi sepse jemi partner strategjik i tyre

Maqedonia e Veriut
Schole: Me Pendarovskin dhe Kovaçevskin diskutuam për korrupsionin

Schole: Me Pendarovskin dhe Kovaçevskin diskutuam për korrupsionin

Politikë
Agjenda e vizitës së Këshilltarit të Departamentit të Shtetit në Kosovë dhe disa vende të tjera të Ballkanit

Agjenda e vizitës së Këshilltarit të Departamentit të Shtetit në Kosovë dhe disa vende të tjera të Ballkanit

Kosovë
Raporti për liritë fetare në Maqedoni: Disa problematika janë tejkaluar, disa çështje duhet të zgjidhen

Raporti për liritë fetare në Maqedoni: Disa problematika janë tejkaluar, disa çështje duhet të zgjidhen

Maqedonia e Veriut
Presidenti ukrainas mbetet “një objektiv kryesor për agresionin rus”, thotë Departamenti i Shtetit të SHBA-së

Presidenti ukrainas mbetet “një objektiv kryesor për agresionin rus”, thotë Departamenti i Shtetit të SHBA-së

Nga Bota
Presidenca e Kosovës e mirëpret ​emërimin e Alice Albright kryeshefe të MCC-së

Presidenca e Kosovës e mirëpret ​emërimin e Alice Albright kryeshefe të MCC-së

Kosovë
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit tregon se çfarë është duke ndodhur me afganët e vendosur në Kampin Bondsteel në Kosovë

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit tregon se çfarë është duke ndodhur me afganët e vendosur në Kampin Bondsteel në Kosovë

Kosovë
SHBA bën thirrje për qetësi pas aksionit në veri të Kosovës

SHBA bën thirrje për qetësi pas aksionit në veri të Kosovës

Kosovë
DASH me kritika për nivelin e korrupsionit në Maqedoninë e Veriut

DASH me kritika për nivelin e korrupsionit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Departamenti i Shtetit: Gjykata Speciale ‘ka mbështetjen e plotë të SHBA-së’

Departamenti i Shtetit: Gjykata Speciale ‘ka mbështetjen e plotë të SHBA-së’

Kosovë
Publikohet raporti i Departamentit të Shtetit për Maqedoninë: Korrupsioni ngelet si problem kryesor

Publikohet raporti i Departamentit të Shtetit për Maqedoninë: Korrupsioni ngelet si problem kryesor

Amir Jakupi
Departamenti i Shtetit: Të paktën 156 shtetas të Maqedonisë janë bashkuar me grupet terroriste

Departamenti i Shtetit: Të paktën 156 shtetas të Maqedonisë janë bashkuar me grupet terroriste

Politikë
Departamenti i Shtetit: Shpresojmë që KE në samitin e majit të merr vendim pozitiv

Departamenti i Shtetit: Shpresojmë që KE në samitin e majit të merr vendim pozitiv

Politikë
Tregtia me njerëz ende problematike në Maqedoni, Departamenti i Shtetit: Mungojnë procedurat kundër zyrtarëve

Tregtia me njerëz ende problematike në Maqedoni, Departamenti i Shtetit: Mungojnë procedurat kundër zyrtarëve

Maqedonia e Veriut
DASH: Mbështesim fort hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

DASH: Mbështesim fort hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

Politikë
LSDM: Departamenti i Shteti ka konstatuar liri të mediave dhe gjyqësorit

LSDM: Departamenti i Shteti ka konstatuar liri të mediave dhe gjyqësorit

Politikë
Departamenti i Shtetit: Masat e paraburgimit në Maqedoninë e Veriut shënojnë rënie

Departamenti i Shtetit: Masat e paraburgimit në Maqedoninë e Veriut shënojnë rënie

Amir Jakupi
​Departamenti i Shtetit: Trupi i gazetarit Khashoggi t’i kthehet familjes

​Departamenti i Shtetit: Trupi i gazetarit Khashoggi t’i kthehet familjes

Nga Bota
Departamenti i Shtetit Amerikan përshëndet votimin për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Departamenti i Shtetit Amerikan përshëndet votimin për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Amir Jakupi
DASH: Kosova dhe Serbia të shmangin retorikën negative

DASH: Kosova dhe Serbia të shmangin retorikën negative

Kosovë