LAJMI I FUNDIT:

Departamenti Amerikan i Shtetit

163 Artikuj

Çështja e targave, SHBA shpreson për një marrëveshje Kosovë-Serbi në ditët në vijim

Çështja e targave, SHBA shpreson për një marrëveshje Kosovë-Serbi në ditët në vijim

Kosovë
Vizita e liderëve opozitarë në SHBA, mesazh për Kurtin

Vizita e liderëve opozitarë në SHBA, mesazh për Kurtin

Kosovë
Zëdhënësi i DASh-it: Largimi i serbëve nga institucionet e Kosovës, mund ta përshkallëzojë më tutje situatën

Zëdhënësi i DASh-it: Largimi i serbëve nga institucionet e Kosovës, mund ta përshkallëzojë më tutje situatën

Siguri
Maqedonia e Veriut e paaftë në luftën e trafikimit të qenie njerëzore

Maqedonia e Veriut e paaftë në luftën e trafikimit të qenie njerëzore

Maqedonia e Veriut
Çështja e targave, Departamenti Amerikan: Shpresojmë të zgjidhet në mënyrë paqësore ditëve në vijim   

Çështja e targave, Departamenti Amerikan: Shpresojmë të zgjidhet në mënyrë paqësore ditëve në vijim   

Kosovë
Kosova dhe Shqipëria në fokus të hakerëve – pushtimi rus në Ukrainë pati ndikim në sigurinë kibernetike, propagandë dhe dezinformata

Kosova dhe Shqipëria në fokus të hakerëve – pushtimi rus në Ukrainë pati ndikim në sigurinë kibernetike, propagandë dhe dezinformata

Jehona Hulaj
Elon Musk merr dritën e gjelbër për aktivizimin e internetit me Starlink për iranianët

Elon Musk merr dritën e gjelbër për aktivizimin e internetit me Starlink për iranianët

Lajme Teknologji
Siguria kibernetike, DASH fillon turneun virtual me gazetarët botërorë – pjesë e saj edhe Telegrafi

Siguria kibernetike, DASH fillon turneun virtual me gazetarët botërorë – pjesë e saj edhe Telegrafi

Jehona Hulaj
DASH: Marrëveshja për dokumentet, një hap drejt normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

DASH: Marrëveshja për dokumentet, një hap drejt normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Kosovë
Ambasada amerikane në Kiev u bën thirrje qytetarëve të saj të largohen nga Ukraina

Ambasada amerikane në Kiev u bën thirrje qytetarëve të saj të largohen nga Ukraina

Evropa
Pas Brukselit, ShBA dhe BE zbarkojnë në Kosovë e Serbi, DASH: Escobar po vjen për të mbështetur dialogun

Pas Brukselit, ShBA dhe BE zbarkojnë në Kosovë e Serbi, DASH: Escobar po vjen për të mbështetur dialogun

Muhamet Hajrullahu
DASH s’i përmend emrin Berishës, por e cilëson si faktor destabiliteti për ekonominë

DASH s’i përmend emrin Berishës, por e cilëson si faktor destabiliteti për ekonominë

Shqipëri
Qeveria: Nuk kemi ndërhyrë në fotografitë nga takimi me Sekretarin amerikan

Qeveria: Nuk kemi ndërhyrë në fotografitë nga takimi me Sekretarin amerikan

Kosovë
Kosova nuk i përmbush standardet minimale për eliminimin e trafikimit me qenie njerëzore

Kosova nuk i përmbush standardet minimale për eliminimin e trafikimit me qenie njerëzore

Sociale
MPB zotohet se do trajtojë seriozisht rekomandimet e DASH kundër trafikimit të qenieve njerëzore

MPB zotohet se do trajtojë seriozisht rekomandimet e DASH kundër trafikimit të qenieve njerëzore

Siguri
Departamenti Amerikan i Shtetit publikon raportin mbi trafikun e qenieve njerëzore – Kosova dhe Shqipëria në nivelin e dytë

Departamenti Amerikan i Shtetit publikon raportin mbi trafikun e qenieve njerëzore – Kosova dhe Shqipëria në nivelin e dytë

Kosovë
Departamenti Amerikan i Shtetit mbështet çdo nismë për fuqizimin ekonomik të Ballkanit

Departamenti Amerikan i Shtetit mbështet çdo nismë për fuqizimin ekonomik të Ballkanit

Kosovë
KPM e AMA vizitë në Departamentin Amerikan të Shtetit

KPM e AMA vizitë në Departamentin Amerikan të Shtetit

Kosovë
Shtetet e Bashkuara fusin në listë të zezë Marinko Çavarin dhe Alen Sheraniqin nga Bosnja

Shtetet e Bashkuara fusin në listë të zezë Marinko Çavarin dhe Alen Sheraniqin nga Bosnja

Bosnja
Pas aplikimit për anëtarësim në KiE, Departamenti i Shtetit: Kosova dhe Serbia i përcaktojnë prioritetet e tyre të politikës së jashtme

Pas aplikimit për anëtarësim në KiE, Departamenti i Shtetit: Kosova dhe Serbia i përcaktojnë prioritetet e tyre të politikës së jashtme

Kosovë
Të lidhur me krimin e organizuar dhe korrupsionin – Departamenti amerikan i Thesarit sanksionon disa individë edhe biznese në Kosovë

Të lidhur me krimin e organizuar dhe korrupsionin – Departamenti amerikan i Thesarit sanksionon disa individë edhe biznese në Kosovë

Albert Spahiu
DASH: BE vendos për ndarjen e mundshme të Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria

DASH: BE vendos për ndarjen e mundshme të Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria

Politikë
Basha: Berisha po vendos në plan të parë interesat personale

Basha: Berisha po vendos në plan të parë interesat personale

Shqipëri
GLPS për raportin e DASH: Në linjë me raportimet e mediave dhe shoqërisë civile, aksionet kundër krimit dhe korrupsionit nuk duhet të mbesin vetëm në fokus mediatik

GLPS për raportin e DASH: Në linjë me raportimet e mediave dhe shoqërisë civile, aksionet kundër krimit dhe korrupsionit nuk duhet të mbesin vetëm në fokus mediatik

Jehona Hulaj