LAJMI I FUNDIT:

Denzel Washington

29 Artikuj

Denzel Washington bashkohet me Ridley Scottin për “Gladiator”

Denzel Washington bashkohet me Ridley Scottin për “Gladiator”

TV / Film
Pse Rikardi III i Shekspirit u bë kopuk kontrovers?

Pse Rikardi III i Shekspirit u bë kopuk kontrovers?

Teatri
Denzel Washington dhe Bradley Cooper tentuan ta qetësonin Will Smithin pas incidentit me Chris Rock në “Oscars 2022”

Denzel Washington dhe Bradley Cooper tentuan ta qetësonin Will Smithin pas incidentit me Chris Rock në “Oscars 2022”

Yjet
Zonja Makbeth: Gruaja më e keqkuptuar në dramaturgjinë botërore!?

Zonja Makbeth: Gruaja më e keqkuptuar në dramaturgjinë botërore!?

Teatri
Katërmbëdhjetë thënie frymëzuese nga aktorë të njohur

Katërmbëdhjetë thënie frymëzuese nga aktorë të njohur

Yjet
Njëzet rolet ikonike të filmave që aktorët e famshëm humbën mundësinë për t’i luajtur

Njëzet rolet ikonike të filmave që aktorët e famshëm humbën mundësinë për t’i luajtur

Yjet
Thënie frymëzuese nga yjet e famshëm të Hollywoodit

Thënie frymëzuese nga yjet e famshëm të Hollywoodit

Yjet
Gjashtëmbëdhjetë baballarët e famshëm që kanë djem të talentuar

Gjashtëmbëdhjetë baballarët e famshëm që kanë djem të talentuar

Yjet
Nga Meryl Streep te Marlon Brando, 40 aktorët që e kanë fituar së paku një Oscar

Nga Meryl Streep te Marlon Brando, 40 aktorët që e kanë fituar së paku një Oscar

TV / Film
Dhjetë yjet që i kanë kaluar të pesëdhjetat, por duket se për ta koha është ndalur

Dhjetë yjet që i kanë kaluar të pesëdhjetat, por duket se për ta koha është ndalur

Yjet
Washington do të nderohet për vepër jetësore nga Instituti Amerikan i Filmit

Washington do të nderohet për vepër jetësore nga Instituti Amerikan i Filmit

Yjet
Rikthehet “Toni Montana”, Al Pacino nuk do të jetë në rolin kryesor të filmit “Scarface”

Rikthehet “Toni Montana”, Al Pacino nuk do të jetë në rolin kryesor të filmit “Scarface”

TV / Film
“Equalizer 2” vazhdon të jetë filmi më i shikuar

“Equalizer 2” vazhdon të jetë filmi më i shikuar

TV / Film
Nga 15 qershori nis shfaqja e filmit “Gotti” të Travoltas, ku luan edhe aktori shqiptar Victor Gojcaj

Nga 15 qershori nis shfaqja e filmit “Gotti” të Travoltas, ku luan edhe aktori shqiptar Victor Gojcaj

TV / Film
Del videoja e shkurtër e filmit më të ri të Denzel Washingtonit

Del videoja e shkurtër e filmit më të ri të Denzel Washingtonit

TV / Film
Shumë të famshëm të pranishëm në Barclays Center për meçin e boksit, Denzel Washington takohet me Wilder dhe i uron fat

Shumë të famshëm të pranishëm në Barclays Center për meçin e boksit, Denzel Washington takohet me Wilder dhe i uron fat

Yjet
Denzel Washington: Vendosni Zotin të parin

Denzel Washington: Vendosni Zotin të parin

Yjet
“The Shape of Water” me më së shumti nominime për Golden Globes (Video)

“The Shape of Water” me më së shumti nominime për Golden Globes (Video)

TV / Film
Nga viti 1990 deri më 2017, 26 meshkujt më seksi gjatë këtyre viteve (Foto)

Nga viti 1990 deri më 2017, 26 meshkujt më seksi gjatë këtyre viteve (Foto)

Yjet
Drake befason Denzel Washingtonin, e bën fytyrën e tij tatuazh (Foto)

Drake befason Denzel Washingtonin, e bën fytyrën e tij tatuazh (Foto)

Yjet
“Roman J Israel, Esq.”, drama që mund t’i sjellë Denzel Washingtonit një tjetër nominim për Oscar (Video)

“Roman J Israel, Esq.”, drama që mund t’i sjellë Denzel Washingtonit një tjetër nominim për Oscar (Video)

TV / Film
Pesëmbëdhjetë çiftet e famshme që vërtetojnë se dashuria e vërtetë mund të zgjasë përgjithmonë (Foto)

Pesëmbëdhjetë çiftet e famshme që vërtetojnë se dashuria e vërtetë mund të zgjasë përgjithmonë (Foto)

Yjet
Momenti kur Washington “e martoi” çiftin në teatrin ku zhvillohej ceremonia e Oscar (Foto/Video)

Momenti kur Washington “e martoi” çiftin në teatrin ku zhvillohej ceremonia e Oscar (Foto/Video)

Yjet
Ndarja e çmimeve Oscar, ashtu si ndodhi

Ndarja e çmimeve Oscar, ashtu si ndodhi

TV / Film