LAJMI I FUNDIT:

Demonstrata

26 Artikuj

Demonstruesit tentuan të hyjnë në sallën e Parlamentit të Izraelit, reagon policia

Demonstruesit tentuan të hyjnë në sallën e Parlamentit të Izraelit, reagon policia

Azia
“Vizita e nënës Ajshe ishte motivuese për ne”, Mavraj flet për vizitën e nënës së vëllezërve Gërvalla para demonstratave më 1997

“Vizita e nënës Ajshe ishte motivuese për ne”, Mavraj flet për vizitën e nënës së vëllezërve Gërvalla para demonstratave më 1997

Kosovë
Bashkëveprimtari i Kurtit flet për kohën e demonstratave: I fundit që na u bashkua ishte Albin Kurti

Bashkëveprimtari i Kurtit flet për kohën e demonstratave: I fundit që na u bashkua ishte Albin Kurti

Kosovë
Demonstratat e 1 tetorit 1997, gruaja e ish rektorit Statovci: Më tha se dua t’i mbrojë studentët

Demonstratat e 1 tetorit 1997, gruaja e ish rektorit Statovci: Më tha se dua t’i mbrojë studentët

Kosovë
Autoritetet në Zelandë të Re përdorin metodë të pazakontë për të shpërndarë demonstruesit

Autoritetet në Zelandë të Re përdorin metodë të pazakontë për të shpërndarë demonstruesit

Australia
Të nervozuar për shkak të zgjatjes së masave anti-COVID, përleshje mes policisë dhe demonstruesve në Londër  

Të nervozuar për shkak të zgjatjes së masave anti-COVID, përleshje mes policisë dhe demonstruesve në Londër  

Evropa
Nga demonstratat në Bregun Perëndimor, humb jetën një palestinez dhe plagosen 46 tjerë

Nga demonstratat në Bregun Perëndimor, humb jetën një palestinez dhe plagosen 46 tjerë

Azia
Situatë kaotike në Jerusalem për shkak të masave anti-COVID, qytetarët e nervozuar dalin nëpër rrugë – konfrontohen me policinë

Situatë kaotike në Jerusalem për shkak të masave anti-COVID, qytetarët e nervozuar dalin nëpër rrugë – konfrontohen me policinë

Azia
Situatë kaotike rrugëve të Parisit, policia dhe demonstruesit përleshen – gjithçka po ndodh për shkak të ligjit të diskutueshëm

Situatë kaotike rrugëve të Parisit, policia dhe demonstruesit përleshen – gjithçka po ndodh për shkak të ligjit të diskutueshëm

Evropa
Vazhdon situata kaotike në Hong Kong, demonstruesit hedhin koktej molotovi dhe vizatojnë grafite në objektet qeveritare

Vazhdon situata kaotike në Hong Kong, demonstruesit hedhin koktej molotovi dhe vizatojnë grafite në objektet qeveritare

Nga Bota
Irani zotohet të ndëshkojë ‘mercenarët’ pas demonstratave vdekjeprurëse

Irani zotohet të ndëshkojë ‘mercenarët’ pas demonstratave vdekjeprurëse

Nga Bota
Arratisja spektakolare e demonstruesve në Hong Kong, kanë qenë të rrethuar nga të gjitha anët – ikën nga kampusi i universitetit me litar

Arratisja spektakolare e demonstruesve në Hong Kong, kanë qenë të rrethuar nga të gjitha anët – ikën nga kampusi i universitetit me litar

Nga Bota
Demonstrata të dhunshme në Paris, demonstruesit thyhen bankat dhe rrotulluan vetura nëpër rrugë

Demonstrata të dhunshme në Paris, demonstruesit thyhen bankat dhe rrotulluan vetura nëpër rrugë

Nga Bota
Protestuesi irakian merr me vete në demonstrata luanin, e mbështjell me flamur

Protestuesi irakian merr me vete në demonstrata luanin, e mbështjell me flamur

Nga Bota
Momenti kur polici qëllon me armë protestuesin në Hong Kong

Momenti kur polici qëllon me armë protestuesin në Hong Kong

Nga Bota
Kaos në Kili, për pesë ditë kanë humbur jetën 15 persona – policia përdor top uji dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë demonstruesit

Kaos në Kili, për pesë ditë kanë humbur jetën 15 persona – policia përdor top uji dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë demonstruesit

Nga Bota
Vazhdon kaosi në rrugët e Barcelonës, konfrontimet mes policisë dhe demonstruesve çdo herë më të ashpra – arrestohen 194 e qindra tjerë lëndohen

Vazhdon kaosi në rrugët e Barcelonës, konfrontimet mes policisë dhe demonstruesve çdo herë më të ashpra – arrestohen 194 e qindra tjerë lëndohen

Nga Bota
Ngriten çmimet e shërbimeve të transportit publik në Kili, qytetarët demonstrojnë – policia shkel dhe tërheq zvarrë një demonstrues

Ngriten çmimet e shërbimeve të transportit publik në Kili, qytetarët demonstrojnë – policia shkel dhe tërheq zvarrë një demonstrues

Nga Bota
Demonstruesit në Hong Kong kanë gjetur mënyrën se si t’i fikin bombolat e gazit lotsjellës

Demonstruesit në Hong Kong kanë gjetur mënyrën se si t’i fikin bombolat e gazit lotsjellës

Nga Bota
Guvernatori i Porto Rikos ka dhënë dorëheqje, pas 12 ditë demonstratash masive kundër tij

Guvernatori i Porto Rikos ka dhënë dorëheqje, pas 12 ditë demonstratash masive kundër tij

Nga Bota
Pamje nga një qendër tregtare në Hong Kong – demonstruesit e rrëzojnë nga shkallët, pastaj e godasin brutalisht policin

Pamje nga një qendër tregtare në Hong Kong – demonstruesit e rrëzojnë nga shkallët, pastaj e godasin brutalisht policin

Nga Bota
Të plagosurit në demonstratat e paraluftës kërkojnë t’u njihet statusi me ligj

Të plagosurit në demonstratat e paraluftës kërkojnë t’u njihet statusi me ligj

Kosovë
SBASHK pjesë e demonstratës së mësimdhënësve të Evropës në Bruksel

SBASHK pjesë e demonstratës së mësimdhënësve të Evropës në Bruksel

Arsim
Demonstrata para ambasadës së Ekuadorit në Londër, kundër arrestimit të Julian Assange (Video)

Demonstrata para ambasadës së Ekuadorit në Londër, kundër arrestimit të Julian Assange (Video)

Nga Bota